Odbočení doleva

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 17. 2. 2020 06:56

KOSŤA KOSTIČ píše:Je to několik křížení v jedné křižovatce, tudíž najedeš do křižovatky, proti tobě žádný protisměrný pruh není, dáváš tudíž přednost jen zprava zleva a pak můžeš vyrazit vlevo svým pruhem a ne protisměrným! V tu chvíli jedeš svým pruhem a ten kokso co by ti vyjel do protisměru, bude viníkem dopravní nehody. Jiná situace nastane v okamžiku souvislé vrstvy sněhu, kdy se na ty pruhy vykašleš a jedeš jako by tam bylo jen jedno křížení. Pak to proserou ti, kteří pojedou po paměti a pojedou jakoby tam ty pruhy byly vidět.

:oboze
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod brasci 17. 2. 2020 07:00

Podľa mňa má KOSTA pravdu. Križovatka nie je tvorená len tým, že je tam vyasfaltovaý úsek ale aj tými čiarami. A tými to rozbili na viacero časti. To co tu nakreslil autor a aj ikon je absolútne mimo.

Ono je to v podstate vďaka tým čiaram tento prípad.

Obrázek
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mfilip 17. 2. 2020 08:08

tak je to spravne.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 17. 2. 2020 08:10

jen bacha na jednu vec... porad se jedna o jednu krizovatku, takze pokud by treba cervene auto prijelo kapku drive a v dobe, kdy zacne najizdet modre to cervene uz bylo jakoze na hlavni, tak porad musi cervene pockat na modre
JardaB 25. 3. 2020 22:55
Se klidne omluvim kdyz to bude za pul roku vsechno cajk.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod MV_cz 17. 2. 2020 08:11

hmm jo, akorát předtím to bylo namalované asi jinak, takže možná jsou lidi zvyklí to brát jako klasickou křižovatku. Není to nějak na kopci, že by to bylo takhle upravené kvůli přehlednosti?
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 17. 2. 2020 08:48

brasci píše:Podľa mňa má KOSTA pravdu. Križovatka nie je tvorená len tým, že je tam vyasfaltovaý úsek ale aj tými čiarami. A tými to rozbili na viacero časti. To co tu nakreslil autor a aj ikon je absolútne mimo.

Ono je to v podstate vďaka tým čiaram tento prípad.

Obrázek

Až na to, že před tou křižovatkou je tato značka:
https://en.mapy.cz/zakladni?x=14.072935 ... itch=0.037

Nejedná se tedy o vícero křižovatek, nýbrž o jednu křižovatku a vozidla se při odbočování doleva tedy dle zákona míjí pravými boky.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 2. 2020 08:58

Jouda.III píše:Může mně někdo vysvětlit, co to je za debila, ten dopravní inženýr, co to tak navrhl? Tam by se úplně v pohodě vešel klasický odbočovací pruh

polda píše:Křižovatka je neslavně proslulá ,potřebují aby auta z vedlejší stála v řadě za sebou a ne aby díky velikosti křižovatky jich stalo treba v řadě 5 vedle sebe.

Taky bych řekl že je pěkně blbě vyřešená.. :roll: Nebo mě můžeš vysvětlit z jakého důvodu by tam nemohly být odbočovací pruhy? Nebo aspon proč jsou tam ty vyšrafované pole tak široké že je ten protisměr tak roztáhlý?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mfilip 17. 2. 2020 10:33

Kdyz to vidim v realu, beru zpatky sva slova. Mijet by se mela auta klasicky pravym bokem i tady.
Vzpominam na autoskoolu v Havirove, kde nam to ucitel vstevoval do hlavy, jak spravne odpocovat vlevo.

Takze tento ridic v cervene Fabce odbocuje naprosto blbe.
https://mapy.cz/zakladni?x=18.4232068&y ... itch=0.068
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 17. 2. 2020 10:34

to vypadá skoro jako otáčení u Zelený Lišky 8-D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod polda 17. 2. 2020 17:13

MarkFX píše:
Jouda.III píše:Může mně někdo vysvětlit, co to je za debila, ten dopravní inženýr, co to tak navrhl? Tam by se úplně v pohodě vešel klasický odbočovací pruh

polda píše:Křižovatka je neslavně proslulá ,potřebují aby auta z vedlejší stála v řadě za sebou a ne aby díky velikosti křižovatky jich stalo treba v řadě 5 vedle sebe.

Taky bych řekl že je pěkně blbě vyřešená.. :roll: Nebo mě můžeš vysvětlit z jakého důvodu by tam nemohly být odbočovací pruhy? Nebo aspon proč jsou tam ty vyšrafované pole tak široké že je ten protisměr tak roztáhlý?

Auta na vedlejší musí stát za sebou bez ohledu kam dál pokračují a do krizovatky má vjet jako prvni pouze prvni vuz kvůli bezpečnosti. Kvůli silnému provozu na hlavní bylo jedna z hlavních příčin nehod ,že z chumlu čekajících vystřelil někdo kdo si myslel,že to stihne ikdyž zakrytý výhled a třeba vozidlo na hlavní zabranilol střetu tak další auto za ním už třeba ne nebo případněkvuli vyhnutí se srážce vjelo do protisměru ,do stojících aut atd.....prý každá nehoda byla většinou někoho poslední. Takže i přehled pro vozidla jedoucí po hlavní aby viděla zda a kolik aut je může omezit.
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod puk123 17. 2. 2020 17:29

Neřešil by to tam fakt nejlíp kruháč? :roll:
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod polda 17. 2. 2020 17:37

To bys místním neudělal radost ani těm co valej na Písek.
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod puk123 17. 2. 2020 18:12

Nemyslím, že to co tam vidím, je lepší.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod polda 17. 2. 2020 18:18

D4 je na cestě.....
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 2. 2020 21:14

Polda: Jo, ještě než jsem přečetl to tvoje, tak jsem koukl na Panorama mapu a už mi to bylo jasný - že kvůli té stopce a že ta hlavní je asi dost frekventovaná, tak kdyby byly ty auta naskládané vedle sebe bylo by to nepřehledné.. O:-)

A právě z "reálu" to nevypadá až tak moc odseknuté jako z výšky, ale i tak je sakra široké to šrafpole.. :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka