Ferznamka.cz

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tomas B 27. 1. 2020 11:16

tak to je o době a přístupu, jak si všichni zvykli, že nemusej nic "dělat"...mně ta doba příjde v těhle věcech všeobecně smutná. Opravdu si myslím, že zastavit na benzínce není pro nikoho takovej problém a svět se nezboří, že se zdržíš o pět minut.
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod goes 27. 1. 2020 11:23

jiste, mame rok 2020.. tak co se vratit zpet do reality ze... treba zrusit elektornizaci statu, protoze neni takovy problem vsechno vyrizovat osobne u prepazek apod.

hele vyhodou toho elektronickeho systemu bude v tom, ze pro lidi jako jsi ty zustane moznost zastavit na prodejnim miste a koupit si tu elektronickou znamku osobne, tak jak chces. Jen si ji pak nenalepis.

A az tedy zavedou tu elektronickou, tak doufam, ze si budes stat za svymi slovy a opravdu si ji online kupovat nebudes. Tak jako si ji nekoupis cestou do AT a do SK a do HU a vzdy si ji kupujes offline nekde na hranicich u benzinky...
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Tomas B 27. 1. 2020 11:32

hele, goesi a můžu mít svůj názor, že mi ta doba příjde smutná, že jsme si všichni zvykli, že nemusíme vlastně nic dělat? Nebo ho nemůžu mít a napsat ho tady? Já vím, že je rok 2020 a spoustu věcí je člověk rád, že doba pokročila a nemusí řešit (viz. co si třeba napsal). Jen zrovna tohle tím spíš, že se s tím určitě bude v blízký budoucnosti pojit "negativní věci", že budou brány měřit a že se bude platit za kilometr (ano vím, že ty s tím placením za kilometr souhlasíš), tak já bych radši teda zastavil na tý benzínce párkrát za rok.
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod goes 27. 1. 2020 11:39

Hele nikdo te ve spouste veci nenuti si to ulehcovat. Znamku si muzes porad kupovat u pokladny na pumpe, tak o co ti jde? Tudiz jak ty, kteri si to chce kupovat offline tak ja, ktery si to chce kupovat online budeme spokojeni. Neni to naopak lepsi system, nez soucasny, kdy ty jsi sice spokojeny, ale ja ne?
Navic pokud se ti neco libi, tak pak proc tim nezijes?
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod marthuf 27. 1. 2020 11:42

Ludek_II píše:Čau lidi :-D

Na ferznamka.cz si můžete zkusit systém nákupu elektronické dálniční známky. Není od Bureše, takže je zadarmo a tým programátorů ušetřil 400 000 000 Kč (tolik chtěl ukrást Kremlík, je to cca 27 tisíc důchodů třeba).

Je v plánu na systému dál pracovat? Pokud ano, měl bych pár připomínek. Imo by se hodilo forum, kam by uživatelé mohli psát feedback. Ideálně formou otevřeného projektu na Jira, nebo Trello, které jsem si všiml, že se používalo.
Naposledy upravil marthuf dne 27. 1. 2020 11:44, celkově upraveno 1
marthuf
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Tomas B 27. 1. 2020 11:44

goes: četl si i to pro mě negativní (a předpokládám nejen pro mě negativní), co se s tím bude určitě v blízký budoucnosti pojit? Já nemám problém s tím, že to půjde koupit online (to už nikdo nezastaví) nebo si to budu moct koupit na benzínce. Já mám problém, co dalšího s tím příjde.
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 27. 1. 2020 11:47

Dneska jsem jel v tramvaji a sedl si, zamnou člověk kašlala aniuchal, srqlonme to, měl hlavu fakt blízko mojí, borka predemnou se zas česká a její vlasy taky v xichte, tak jsem odešel do jiné části tramvaje. Myslím, že chřipka u nás nemá šanci, tady jsou lidi silný
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod powerball 27. 1. 2020 11:48

Tomas B píše:goes: četl si i to pro mě negativní (a předpokládám nejen pro mě negativní), co se s tím bude určitě v blízký budoucnosti pojit? Já nemám problém s tím, že to půjde koupit online (to už nikdo nezastaví) nebo si to budu moct koupit na benzínce. Já mám problém, co dalšího s tím příjde.

A kdo vlastně rikal že se bude platit za kilometr?
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod evlo 27. 1. 2020 11:48

goes píše:jiste, mame rok 2020.. tak co se vratit zpet do reality ze... treba zrusit elektornizaci statu, protoze neni takovy problem vsechno vyrizovat osobne u prepazek apod.

hele vyhodou toho elektronickeho systemu bude v tom, ze pro lidi jako jsi ty zustane moznost zastavit na prodejnim miste a koupit si tu elektronickou znamku osobne, tak jak chces. Jen si ji pak nenalepis.

A az tedy zavedou tu elektronickou, tak doufam, ze si budes stat za svymi slovy a opravdu si ji online kupovat nebudes. Tak jako si ji nekoupis cestou do AT a do SK a do HU a vzdy si ji kupujes offline nekde na hranicich u benzinky...

Jako by šlo reálně neco elektronicky
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tomas B 27. 1. 2020 11:50

powerball píše:
Tomas B píše:goes: četl si i to pro mě negativní (a předpokládám nejen pro mě negativní), co se s tím bude určitě v blízký budoucnosti pojit? Já nemám problém s tím, že to půjde koupit online (to už nikdo nezastaví) nebo si to budu moct koupit na benzínce. Já mám problém, co dalšího s tím příjde.

A kdo vlastně rikal že se bude platit za kilometr?

zatím nikdo, ale jestli věříš, že to tak zůstane leta....já teda bohužel ne ;-)
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod goes 27. 1. 2020 11:53

Na tyto predpovedi co se nikdy nestanou tady mame Jardu, doufam, ze se nevydas stejnou cestou

-- 27. 1. 2020 10:53 --

Souhlasim. Je treba ihned zastavit vyvoj kupredu, protoze buh vi co to muze prinest v budoucnu
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod evlo 27. 1. 2020 11:53

Parkovací oprávnění v Praze ten systém unimvse online a Praha má všechny ty funkce vypnutý, aby člověk musel osobně na úřad
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tomas B 27. 1. 2020 11:56

touhle cestou nechci jít, ale ty si teda myslíš, že se do několika let nebude platit za kilometr? A je ti jedno, že se pravděpodobně bude měřit bránama? Věř mi, že strašně rád bych věřil, že to tak nebude, ale jsem realista.

S tím souvisí, že je jasný, že lepící známky nemůžou tuhle dobu přežít, tak že tu pláču "zbytečně"....jen mě to prostě sere, že to na dálnici bude další oser navíc.

-- 27. 1. 2020 10:57 --

mně by fakt zajímalo, proč se poslední měsíce chováš čím dál víc jako jantar :D
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod ace2 27. 1. 2020 11:58

evlo píše:Dneska jsem jel v tramvaji a sedl si, zamnou člověk kašlala aniuchal, srqlonme to, měl hlavu fakt blízko mojí, borka predemnou se zas česká a její vlasy taky v xichte, tak jsem odešel do jiné části tramvaje. Myslím, že chřipka u nás nemá šanci, tady jsou lidi silný

:D :D :D
4 techničáky a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Tomas B 27. 1. 2020 12:00

evlo píše:Parkovací oprávnění v Praze ten systém unimvse online a Praha má všechny ty funkce vypnutý, aby člověk musel osobně na úřad

jako třeba dočasnou změnu RZ myslíš? Já už to za poslední cca rok a něco měnil online dvakrát.
Tomas B
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka