Je auto naozaj potrebné resp. má zmysel?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Váš názor na vlastnenie auta?
Mám a potrebujem ho (živí ma, invalid, chorý člen rodiny atď) 17 %  77%  [ 17 ]
Mám ale som "sviatočný šofér/řidič" 3 %  13%  [ 3 ]
Nemám a ani by som nechcel 2 %  9%  [ 2 ]
Nemám ale uvažujem nad ním 0 %  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 22

Odeslat příspěvekod JardaIIx 18. 11. 2019 10:07

Kdyby se měšťáci začali ve velkém zbavovat aut, tak se města stanou ještě více nepřátelská vůči autům. Už teď mi to přijde na hraně použitelnosti a to nemusím řešit parkování, mám všude dost vyhrazených míst. To není jenom o tom, že se ekonomicky smýšlející měšťák zbaví auta, protože ho zbytečně stojí peníze. Skoro ve stejný moment mu začnou všechna auta *****ět a kdyby náhodou dodatečně zjistil, že třeba ani nemá výfuk ve městě, tak minimálně zabírá místo, musí se pro něj vyhrazovat a udržovat infrastruktura, místo toho, aby mu opravili chodník atd. Boj proti autům je evidentní.
JardaIIx
Nováček

Odeslat příspěvekod evlo 18. 11. 2019 10:12

Jak jsem psal vedle ČR i světová ekonomika moc na svět s méně auty připravena neni

-- 18. 11. 2019 10:14 --

Me teda fyzlu ***** hodně už dnes a proto mám dyzl, prostě když jsou ostatní *****, třeba jim to dojde
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 11. 2019 10:16

Zajimava konstrukce, kazdopadne si zapamatuju na zduvodneni proc jezdim dyzlem, to je dobry :D
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 18. 11. 2019 10:22

Je to tak už jsem kolikrát uvažoval, že bych proto i začal kouřit
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Arnie J 18. 11. 2019 10:28

:D
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod JardaIIx 18. 11. 2019 10:38

evlo píše:Jak jsem psal vedle ČR i světová ekonomika moc na svět s méně auty připravena neni

To naprosto souhlas.
JardaIIx
Nováček

Odeslat příspěvekod Lexx 18. 11. 2019 11:07

Hrozně rád bych neměl auto, jenže jeho pozitiva drtivě převažují.
Lexx
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 18. 11. 2019 11:15

JardaIIx píše:Kdyby se měšťáci začali ve velkém zbavovat aut, tak se města stanou ještě více nepřátelská vůči autům. Už teď mi to přijde na hraně použitelnosti a to nemusím řešit parkování, mám všude dost vyhrazených míst. To není jenom o tom, že se ekonomicky smýšlející měšťák zbaví auta, protože ho zbytečně stojí peníze. Skoro ve stejný moment mu začnou všechna auta *****ět a kdyby náhodou dodatečně zjistil, že třeba ani nemá výfuk ve městě, tak minimálně zabírá místo, musí se pro něj vyhrazovat a udržovat infrastruktura, místo toho, aby mu opravili chodník atd. Boj proti autům je evidentní.

Na to není ani třeba se auta zbavovat, aby člověk takové pocity zažíval. Když jdu třeba běhat a musím ze začátku asi kilák po úzké silnici, tak mě taky serou auta, co kolem mě jezdí, dělají smrad a nejradši bych tam měl zákaz vjezdu. Je tedy pravda, že mi vadí hlavně nafťáky nebo kokoti, co nedodržují třicítku, která tam je, a hasí to těsně kolem mě o dost rychleji. Ovšem, sám po té cestě autem taky jezdím a když tam naopak jedu, můžu srát zas jiné a nijak nepatřičně si tam nepřipadám. Holt se tam musíme nějak poskládat.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 18. 11. 2019 11:18

su rad, ze je aikoN aspon v necem normalni. Ja vzdy nadavam na to, co zrovna nemam, takze jedu-li autem serou mne pumpickari a chodci. Jedu-li na kole, serou mne auta a chodci, jsem-li chodec, serou mne auta a pumpickari apod..

a tak je to spravne.
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 11. 2019 11:26

Copak dyzly, ale motorky jak *****, aspoň ty bez katu... Ale na kole jezdim po silnici jen kousky, tak me to sere jen když se zrovna na Jested sere milion Nemcu na motorkach...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod JardaIIx 18. 11. 2019 11:27

Mně vadí jenom extrémy. Jinak jsem tolerantní až na půdu. :-) Takže porouchaný diesel, vykuchaný kat, cyklista jedoucí prostředkem, parkování před přechodem, lepiči a tak, to jo, to nedávám, ale že by vadilo vždycky protipól toho, co zrovna mám potřebu dělat/užívat, to ani ne
JardaIIx
Nováček

Odeslat příspěvekod aikoN 18. 11. 2019 11:39

Mě to sere vždycky, asi je to tak nějak přirozené, ale když vidím, že se tak nějak všichni snaží vyjít a zbytečně neobtěžovat, je to v pohodě skousnutelné. Z čeho mívám naběhlou žilku nebo chvilkově militantní myšlenky, jsou právě ty extrémy v podobě lidí, které ostatní ani trochu nezajímají.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 18. 11. 2019 12:19

aikoN píše:
JardaIIx píše:Kdyby se měšťáci začali ve velkém zbavovat aut, tak se města stanou ještě více nepřátelská vůči autům. Už teď mi to přijde na hraně použitelnosti a to nemusím řešit parkování, mám všude dost vyhrazených míst. To není jenom o tom, že se ekonomicky smýšlející měšťák zbaví auta, protože ho zbytečně stojí peníze. Skoro ve stejný moment mu začnou všechna auta *****ět a kdyby náhodou dodatečně zjistil, že třeba ani nemá výfuk ve městě, tak minimálně zabírá místo, musí se pro něj vyhrazovat a udržovat infrastruktura, místo toho, aby mu opravili chodník atd. Boj proti autům je evidentní.

Na to není ani třeba se auta zbavovat, aby člověk takové pocity zažíval. Když jdu třeba běhat a musím ze začátku asi kilák po úzké silnici, tak mě taky serou auta, co kolem mě jezdí, dělají smrad a nejradši bych tam měl zákaz vjezdu. Je tedy pravda, že mi vadí hlavně nafťáky nebo kokoti, co nedodržují třicítku, která tam je, a hasí to těsně kolem mě o dost rychleji. Ovšem, sám po té cestě autem taky jezdím a když tam naopak jedu, můžu srát zas jiné a nijak nepatřičně si tam nepřipadám. Holt se tam musíme nějak poskládat.

Nemachruj :)

-- 18. 11. 2019 12:21 --

aikoN píše:Mě to sere vždycky, asi je to tak nějak přirozené, ale když vidím, že se tak nějak všichni snaží vyjít a zbytečně neobtěžovat, je to v pohodě skousnutelné. Z čeho mívám naběhlou žilku nebo chvilkově militantní myšlenky, jsou právě ty extrémy v podobě lidí, které ostatní ani trochu nezajímají.
kde vidíš ty co se snaží neobtěžovat?
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aikoN 18. 11. 2019 14:21

Zas tak málo jich není, akorát holt vyčnívají víc ti bezohlední. Jako takové lidi, co se snaží neobtěžovat, beru lidi, kteří se evidentně zamysleli nad tím, co dělají, aby ostatním zbytečně nekomplikovali život. Co se aut týče, tak třeba zbytečně nic neblokují, nejezdí ve smradlavé plečce, neprojedou na třicítce sedmdesátkou dvacet cenťáků vedle chodce při míjení s autem v protisměru. Nebo třeba taková blbost jako pečlivě srovnané auto v parkovacím místě tak, aby tam bylo co nejvíc místa.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod brasci 18. 11. 2019 14:36

goes píše:su rad, ze je aikoN aspon v necem normalni. Ja vzdy nadavam na to, co zrovna nemam, takze jedu-li autem serou mne pumpickari a chodci. Jedu-li na kole, serou mne auta a chodci, jsem-li chodec, serou mne auta a pumpickari apod..

a tak je to spravne.

mňa serú vždy všetci
brasci
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka