Kde se učí zastavení v připojovacím pruhu?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod goes 5. 11. 2019 07:43

puk123 píše:Mi nedávno nějaký blb v průběžném začal zrychlovat, když jsem se z připojováku chtěl zařadit před něho a pak na mě ještě zablikal, když jsem se tam vecpal.

aha, takze ty porusis predpisy a dotycny je blb...
JardaB 25. 3. 2020 22:55
Se klidne omluvim kdyz to bude za pul roku vsechno cajk.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Pierr3 5. 11. 2019 07:45

puk123 píše:Mi nedávno nějaký blb v průběžném začal zrychlovat, když jsem se z připojováku chtěl zařadit před něho a pak na mě ještě zablikal, když jsem se tam vecpal.

Třeba ti dělal místo za sebou.
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 5. 11. 2019 08:18

goes píše:

aha, takze ty porusis predpisy a dotycny je blb...

Však nepíše, že jej ohrozil.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 5. 11. 2019 08:27

pise
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod puk123 5. 11. 2019 08:29

Hlavním problémem byl krátký připojovací pruh a ještě lemovaný obrubníkem. Neohrozil jsem ho, jen omezil ve zrychlování. Měl jet rychleji hned, když chtěl. Se nevysekám kvůli němu na obrubníku. Blb je možná trochu silné, prostě mu chybělo vyhodnocení situace a ohleduplnost. Ale bliknout si musel.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 5. 11. 2019 08:33

Takze ty, ktery jsi mel radu povinnosti povazujes druheho za blba. On nema povinnost ti nejak umoznit se propojit, muze zpomalovat, zrychlovat, muze cokoli, naopak ty mas povinnost se pripojit, zastavit klidne apod.
To je prsto jako by borec jel na hlavni, videl ze prijizdis z vedleji, tak zrychli, aby to stihl pred tebou a tys mu tam najel a on musel kvuli tobe zpomalit apod. a pak jsi tu psal, jaky to byl blb...

jako pousta vasich prihod dost reflektuje sitauci na silnici. LIdi co prednost nemaji maji najaky pocit, jak jim musi porad nekdo vychazet vstric, jak je to jejich povinnost apod.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod puk123 5. 11. 2019 09:10

Jezdim tam docela často a občas i zastavím, když musím, nemám s tím problém. Ani na ostatní se nemůžu stěžovat, hodně řidičů se zařazuje do levého, aby umožnili vyjetí těm co se připojují (je to ve městě). Tím spíše mě překvapí exot, který si prostě jede svoje a nic kolem ho nezajímá.
Někdy to vyčítám manželce. To jsme nedávno naopak sjížděli a řidič před námi očividně zapoměl sjet, byl už na začátku plné, ale hodil blinkr s prosíkem, jestli ho do odbočováku ještě pustíme. Stačilo zpomalit a udělat mu místo, ale manželka nic. Tak se jí ptám, proč ho tam nepustila. V podstatě na to neměla odpověď, vůbec ji to nenapadlo.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 5. 11. 2019 09:14

Najetim do leveho porusuji dotycni zakon.

Ja sem taky proto aby si lidi pomahali nad ramec toho co musi. Je to fajn ta ohlduplnost. Sle nejde si to vynucvat a nelze zncivat t kteri takovi njsou ze jsou to blbove apod.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod puk123 5. 11. 2019 09:26

goes píše:Najetim do leveho porusuji dotycni zakon.

Neporušují ani zákon o zachování energie.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 5. 11. 2019 09:27

Pokud nepredjizdis tak porusujes. Neuzes prejet do leveho abys udelal misto tomu co se pripojuje
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 11. 2019 09:43

puk123 píše: Stačilo zpomalit a udělat mu místo, ale manželka nic. Tak se jí ptám, proč ho tam nepustila. V podstatě na to neměla odpověď, vůbec ji to nenapadlo.

Jop, tohle je pro polovodiče typické :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Lexx 5. 11. 2019 09:59

Důležité je zastavit nejen v připojováku, ale pro jistotu i v průběžném :-]
Lexx
Inventář

Odeslat příspěvekod puk123 5. 11. 2019 10:04

goes píše:Pokud nepredjizdis tak porusujes. Neuzes prejet do leveho abys udelal misto tomu co se pripojuje

Ve městě můžeš použít, který pruh chceš a nemusíš nikomu zdůvodňovat proč. Klidně můžeš přejet o pár set metrů dřív, než jsi původně zamýšlel.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 5. 11. 2019 10:05

goes píše:Pokud nepredjizdis tak porusujes. Neuzes prejet do leveho abys udelal misto tomu co se pripojuje

+1

Z hlediska zákona to opravdu nelze.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 5. 11. 2019 10:06

puk123 píše:

Ve městě můžeš použít, který pruh chceš a nemusíš nikomu zdůvodňovat proč. Klidně můžeš přejet o pár set metrů dřív, než jsi původně zamýšlel.

aha, takze najednou jsme v meste, ok... navic porotoze je to legalni v meste, je to legalni vsude... ok
goes
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka