Servis mi naboural auto na totálku

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod goes 11. 9. 2019 12:56

Je naprosto irelevantni, zda to auto ty dily v sobe v dobe nehody melo nebo ne. V prvni rade proto, ze nedoslo k predani veci. V druhe to, ze servis mu odpovida za hodnotu toho auta s jakou mu to auto predal. Tudiz naopak by mel servis jeste plnit ten rozdil mezi vyplacenym pojistenim a cenou obvyklou. O nahradech nakladu spojenych napr. s tim, ze nema docasne auto, nez koupi apod. ani nemluve.
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod glider 11. 9. 2019 12:57

Zaujimave, ale dava to zmysel.
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod polda 11. 9. 2019 13:14

Pravděpodobně na cenu opravy zapomněli a teď se jen snaží. Jsem měl něco podobného. Ať se domluví s pojišťovnou.
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 9. 2019 13:16

Na které stránce se to podařilo vyřešit?
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod goes 11. 9. 2019 13:17

na prvni
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod puk123 11. 9. 2019 13:35

Takže viník nehody způsobil škodu majiteli auta i servisu.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 11. 9. 2019 13:37

Jiste. Kdyz si pujcis auto, do nej si das tasku s notasem a do teb enekdo naboura, tak pojistnova uhradi skodu jak majiteli auta, tak tobe, kdyz budes mit ten notas KO, stejne tak by uhradili skodu treba stopari, pokud by se mu neco stalo.

Zaroven je otazkou, zde uz by to chtelo lepsi analyzu zjistit to, zda te ma nejake vyporadani s pojistovnou vubec zajimat s ohledem na to, ze auto bylo v dane dobe svereno nekomu jinemu, tudiz ten jiny za to odpovida, ale mam za to, ze by mel hradit jen pripadny rozdil mezi vyplacenym pojistenim a skodou. Ale to uz varim z vody.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod puk123 11. 9. 2019 15:23

Předem se omlouvám za další scénář. O:-) Trošku jiné to je. Servis se obrátí o náhradu škody na pojišťovnu viníka nehody. Budou chtít zaplatit díly, které do auta namontovali. Pojišťovna může tvrdit, že škodu za samotné auto vyplatili, tj, jako za soubor všech součástí tvořících auto.

:luba589
Jestli nevyzvídám příliš, na kolik sis cenil auta před a po opravě a kolik zaplatila pojišťovna?
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 11. 9. 2019 16:15

Ono je asi fakt mozne i to, ze diky oprave se vrak ocenil na vyssi cenu, tu defacto dostal majitel ale část z toho pak logicky nalezi servisu... (ne, neverim tomu, ze by to pojistovna zohlednila, ale dovedu si to představit)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod polda 11. 9. 2019 16:17

Ještě jim napovídej.......!
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 11. 9. 2019 16:23

Este nikto nedokazal, ze tam bola nejaka oprava alebo navysovanie hodnoty, tak preco by to poistovna mala zohladnovat.
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod goes 11. 9. 2019 16:33

Tak. Vubec nechapu ty uvahy nekterych.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Pajjoun 11. 9. 2019 20:15

luba589 píše:
maincoonsback píše:No zase... nechci kverulovat...,ale ono to celé bude asi trochu jinak..., ale nehodlám spekulovat, to si tady může každý sám...

Co mne víc zaujalo je to, že Audi A4, které se připravuje na prodej :lol: , z roku 2014 (takže rel. mladé auto), potřebuje opravu v...no (zjevně bůh ví jakém servise, když přijali auto bez zakázkového listu) (AHÁÁ) :lol: , za 40 tis. a bez papíru (že???)...

Se ti vůbec divím, že to sem vůbec dáváš...
:mrgreen:

Ale jako pobaví..., no. U té soudní tahanice bych chtěl být. To bude bžunda...

Ja tam to auto servisoval už dřív a nikdy žádný problém, proto mi to dali bez papírů. Nechápu, co ti příjde vtipýho na tom, že prodávám (chtěl jsem prodávat) 5 let starý auto (a navíc to dát do top stavu před prodejem)? Pro mě už je to prostě starý auto. A to že se tam věcně něco s*alo, za to já nemůžu ne?

Servis nic neřešil, jen to odtáhl do autorizáku a zbytek jsem řešil já (ono totiž nebylo nic k řešení, jen se to nahlásilo na pojišťovně a pak už mi byl sdělen jen konečnej verdikt - totálka)

Toho vůbec neřeš. Místní závistivec, co má tradičně radost, když se někomu jinýmu stane něco zlýho.

Jednej tak, jak zaznělo na začátku. Není třeba to dál pitvat.

Jsem fakt rád, že ty Wolffovo srance normálně nevidím, když to nikdo necituje. Měl jsem to udělat před lety.
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod Jean ViC 11. 9. 2019 20:49

goes píše:No super, tak je s tim posli nekam a zaroven bych jim sdelil, ze jsi pripraven se soudit o ten doplatek mezi vyplacenym pojistenim a cenou obvyklou.

Ano takhle to vidím přesně já.
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod goes 11. 9. 2019 20:50

Dekuji
goes
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka