Servis mi naboural auto na totálku

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 11. 9. 2019 08:32

aikoN píše:To jako servis může bez asistence majitele vozu řešit pojistnou událost tohoto typu, prohlásit s pojišťovnou auto za totálku, prodat vrak v aukci a předat to majiteli jako hotovou věc? :shock:
Tak to vyresi pojišťovna sama, na nic se neptaj
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 9. 2019 08:33

aikoN píše:To jako servis může bez asistence majitele vozu řešit pojistnou událost tohoto typu, prohlásit s pojišťovnou auto za totálku, prodat vrak v aukci a předat to majiteli jako hotovou věc? :shock:

to bylo úplně celé jinak. Traktor střelbu opětoval a po zneškodnění obou tanků v klidu mírumilovně odlétl
anonymni

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 9. 2019 08:34

Co to bylo za karu a jaká cca celková hodnota (natočené km, výbava...)?
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 11. 9. 2019 08:37

ajif píše:to bylo úplně celé jinak.

+1
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 11. 9. 2019 08:37

evlo píše:
aikoN píše:To jako servis může bez asistence majitele vozu řešit pojistnou událost tohoto typu, prohlásit s pojišťovnou auto za totálku, prodat vrak v aukci a předat to majiteli jako hotovou věc? :shock:
Tak to vyresi pojišťovna sama, na nic se neptaj


Jo, to u mě zkoušela taky a strašně se likvidátor divil, že se mi to nelíbí. V klídečku si udělali totálku, odhad v podobě minima, za co se podobná auta prodávají, vydražili vrak v aukci a pak strašný šok, že chci auto opravit.

-- 11. 9. 2019 08:40 --

ajif píše:
aikoN píše:To jako servis může bez asistence majitele vozu řešit pojistnou událost tohoto typu, prohlásit s pojišťovnou auto za totálku, prodat vrak v aukci a předat to majiteli jako hotovou věc? :shock:

to bylo úplně celé jinak. Traktor střelbu opětoval a po zneškodnění obou tanků v klidu mírumilovně odlétl


Proto se divím, ne? Navíc podle nadpisu to spíš vypadalo, že viník nehody byl servis. Až později autor napsal, že viník byl řidič kamionu.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luba589 11. 9. 2019 08:44

Lukas063 píše:Co to bylo za karu a jaká cca celková hodnota (natočené km, výbava...)?


Celková hodnota je cca půl míče, jedná se o audi a4 2014, najeto 120k km s téměř max. výbavou.
luba589
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 11. 9. 2019 08:46

Tak ses s nima soudil? Protože třeba takovej Direct neumožňuje komunikovat a takových bude víc. Likvidátory si sdílí. A pokud je to pojišťovna vinika, tak ideál pro tebe
Teoreticky můžeš mít u cp přímou likvidaci a pojištění na dohodnutou hodnotu, ale reálně jsem tak auto pojistit nezvladl, věnoval jsem tomu snad 2 hodiny a neúspěšně
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luba589 11. 9. 2019 08:53

Shrnutí, protože v tom je asi trochu zmatek.

V servisu jeli projet auto a narval do nich kamion - dali mi o tom vědět - auto se odtáhlo do servisu za mýho vědomí, nahlásila se škodná událost, dojel livkidátor, řekl totálka. Auto se vydražilo v aukci, zbytek doplatila pojištovna. Byl jsem nas*anej, ale tech cca 50-75k o ktery jsem prisel tim, ze mi to nabourali jsem neresil, protoze jsem bral, ze za to nemuzou a stat se to proste muze. Dnes ráno se mi ale ozvali, že chtěji zaplatit opravu a díly, které se do auta dali před nehodou, takže to už se mi moc nelíbí.
luba589
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 9. 2019 08:54

No super, tak je s tim posli nekam a zaroven bych jim sdelil, ze jsi pripraven se soudit o ten doplatek mezi vyplacenym pojistenim a cenou obvyklou.
anonymni

Odeslat příspěvekod brasci 11. 9. 2019 08:58

Povedal by som, ze z ich strany nedoslo k odovzdaniu diela. Takze smola. Chapem aj ich. Ale mali by skusit na vinnika nehody, resp. na jeho poistovnu.
Naposledy upravil brasci dne 11. 9. 2019 08:59, celkově upraveno 1
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 11. 9. 2019 08:59

Ja bych se teda zkusil poohlednout po nejakem pravnikovi, ktery se na to specializuje a pokud teda vidis rozil v cene, kterou si dostal za totalku a cenu,kterou to auto v tuto chvli na trhu ma.

Ale prijde mi velmi divne, ze vse vyresil servis (napsal jsi: auto na totálku (už vyřešeno s pojišťovnou a vrak prodán v aukci).) a tobe to oznamili jako hotovou vec. Ty si prece vlastnik, takze pojistovna mela zpusob reseni opravy resit jen s tebou a ne se servisem, ten neni vlastnik vozidla.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 11. 9. 2019 09:00

No zase... nechci kverulovat...,ale ono to celé bude asi trochu jinak..., ale nehodlám spekulovat, to si tady může každý sám...

Co mne víc zaujalo je to, že Audi A4, které se připravuje na prodej :lol: , z roku 2014 (takže rel. mladé auto), potřebuje opravu v...no (zjevně bůh ví jakém servise, když přijali auto bez zakázkového listu) (AHÁÁ) :lol: , za 40 tis. a bez papíru (že???)...

Se ti vůbec divím, že to sem vůbec dáváš...
:mrgreen:

Ale jako pobaví..., no. U té soudní tahanice bych chtěl být. To bude bžunda...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod mfilip 11. 9. 2019 09:01

luba589 píše:Shrnutí, protože v tom je asi trochu zmatek.

V servisu jeli projet auto a narval do nich kamion - dali mi o tom vědět - auto se odtáhlo do servisu za mýho vědomí, nahlásila se škodná událost, dojel livkidátor, řekl totálka. Auto se vydražilo v aukci, zbytek doplatila pojištovna. Byl jsem nas*anej, ale tech cca 50-75k o ktery jsem prisel tim, ze mi to nabourali jsem neresil, protoze jsem bral, ze za to nemuzou a stat se to proste muze. Dnes ráno se mi ale ozvali, že chtěji zaplatit opravu a díly, které se do auta dali před nehodou, takže to už se mi moc nelíbí.

Tak s tim tak do Cerne ovce ...

-- 11. 9. 2019 10:06 --

Sice z USA, ale:
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/servis-zakaznici-znicil-auto-pri-zkusebni-jizde-presto-ji-donutil-za-opravu-zaplatit/
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luba589 11. 9. 2019 09:07

maincoonsback píše:No zase... nechci kverulovat...,ale ono to celé bude asi trochu jinak..., ale nehodlám spekulovat, to si tady může každý sám...

Co mne víc zaujalo je to, že Audi A4, které se připravuje na prodej :lol: , z roku 2014 (takže rel. mladé auto), potřebuje opravu v...no (zjevně bůh ví jakém servise, když přijali auto bez zakázkového listu) (AHÁÁ) :lol: , za 40 tis. a bez papíru (že???)...

Se ti vůbec divím, že to sem vůbec dáváš...
:mrgreen:

Ale jako pobaví..., no. U té soudní tahanice bych chtěl být. To bude bžunda...


Ja tam to auto servisoval už dřív a nikdy žádný problém, proto mi to dali bez papírů. Nechápu, co ti příjde vtipýho na tom, že prodávám (chtěl jsem prodávat) 5 let starý auto (a navíc to dát do top stavu před prodejem)? Pro mě už je to prostě starý auto. A to že se tam věcně něco s*alo, za to já nemůžu ne?

Servis nic neřešil, jen to odtáhl do autorizáku a zbytek jsem řešil já (ono totiž nebylo nic k řešení, jen se to nahlásilo na pojišťovně a pak už mi byl sdělen jen konečnej verdikt - totálka)
luba589
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfilip 11. 9. 2019 09:11

Zničili auto v servisu? Mají na to pojistku
Ondřej (jeho celé jméno redakce zná) si dal do servisu opravit auto, při testovací jízdě po opravě technikovi nedalo přednost jiné auto a vůz nabouralo. Ondřejův vůz byl na odpis. "Pro takové případy je samozřejmě každý dealer pojištěný," uvádí Jiří Rozkošný, mluvčí českého zastoupení Audi. "Ze zákona je dané, že po dobu, kdy má servis auto v péči, za něj ručí," platí to pro podobné nepříjemné případy, jako se stal Ondřejovi, ale třeba i pro případ, že auto na parkovišti servisu poničí kroupy nebo vykrade zloděj. Je třeba mít ovšem o předání doklad. "Servis za auto přebírá zodpovědnost podpisem přijímacího protokolu a přestává ručit podpisem výdeje na protokolu," upřesňuje Rozkošný.

"Nemáme striktní pravidlo na jaké limity má být servis pojištěn stejně jako neurčujeme pojišťovnu. Všechny servisy ovšem mají pojištění ve vlastním zájmu," upřesňuje zástupce Audi v Česku. "Výše pojistky závisí na velikosti servisu a objemu aut, která servisuje," uzavírá Rozkošný a zdůrazňuje nutnost vystavovat předávací protokol, ve kterém je zaznamenán stav vozu. To je u značkových servisů samozřejmostí, u garážistů a neautorizovaných autodílen se ovšem často vše domlouvá ústně, což není pro případy následných sporů ideální.

Zdroj: https://www.idnes.cz/auto/autoservis/se ... tomoto_taj
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků