Servis mi naboural auto na totálku

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod luba589 11. 9. 2019 08:54

Čaute, potřeboval bych poradit.

Dával jsem do servisu auto na opravu nějakých věci, protože jsem chtěl auto prodat (rozvody atp.). Po pár dnech mi ale volali, že auto jeli po po opravě projet a narval to do nich kamion a že jde auto na totálku (už vyřešeno s pojišťovnou a vrak prodán v aukci). Dostal jsem sice nějaký peníze ale zdaleka ne tolik, za kolik bych to prodal.

A teď po mě ještě chtějí zaplatit ty opravy, co na tom provedli. Mají na to vůbec nárok? Jakou mám jistotu, že to fakt opravili? Případně neví někdo, jak je to z právního hlediska, kdybych jim to nechtěl zaplatit? Jedná se o celkem dost - skoro 40 tisíc (cena ale odpovídá tomu so jsem tam chtěl udělat).

Nemám sepsanou žádnou smlouvu o zakázce nebo něco podobnýho, prostě jsem jim to tam jen zavezl a slovně řekl co chci opravit.

Díky.
luba589
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 11. 9. 2019 09:01

jelikoz nedoslo k predani opraveneho auta, tedy dila apod. nelze po tobe pozadovat nahradu skody, nemaji jak prokazat, ze ty veci apod. byly vymeneny. Zrejme to muzou nejak zkouset, ale dukazni bremeno bude na nich, nicmene i kdyby to tam dali, tak to te zajimat nemusi, protoze stale nedoslo k predani veci zpet.
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod MV_cz 11. 9. 2019 09:04

Naopak bych po nich chtěl rozdíl mezi běžně prodejnou cenou toho auta a peněz, co Ti za tu událost dala pojišťovna, ne? :(
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 11. 9. 2019 09:12

MV_cz píše:Naopak bych po nich chtěl rozdíl mezi běžně prodejnou cenou toho auta a peněz, co Ti za tu událost dala pojišťovna, ne? :(

Taky bych to tak viděl... Alespoň se přiblížit té ceně.
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod aikoN 11. 9. 2019 09:15

To jako servis může bez asistence majitele vozu řešit pojistnou událost tohoto typu, prohlásit s pojišťovnou auto za totálku, prodat vrak v aukci a předat to majiteli jako hotovou věc? :shock:
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 11. 9. 2019 09:17

To bylo asi jinak
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod luba589 11. 9. 2019 09:18

Argumentují tím, že za to nemůžou, protože nejsou viníci autonehody a tím pádem to nemohli nijak ovlivnit. Platit jim to určitě nehodlám, spíš mě zajímá, jestli na to můžou jít právně a a nějak vyhrát.
luba589
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 11. 9. 2019 09:18

aikoN píše:To jako servis může bez asistence majitele vozu řešit pojistnou událost tohoto typu, prohlásit s pojišťovnou auto za totálku, prodat vrak v aukci a předat to majiteli jako hotovou věc? :shock:

Normalni clovek z toho pochopil to, ze tu pojistnou udalost maji uz vyresenou spolecne, ne ze to udelali za jeho zady.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod aikoN 11. 9. 2019 09:20

Taková technická - neměli by s tím spíš jít za tou svou pojišťovnou, ať jim to proplatí? Chtít v takovém případě proplatit opravu majitelem mi přijde přinejmenším nemorální.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 11. 9. 2019 09:21

tak hlavne jit resit pravni situaci na auto forum je proste celkove divne
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod MV_cz 11. 9. 2019 09:21

luba589 píše:Argumentují tím, že za to nemůžou, protože nejsou viníci autonehody a tím pádem to nemohli nijak ovlivnit. Platit jim to určitě nehodlám, spíš mě zajímá, jestli na to můžou jít právně a a nějak vyhrát.

Mohli s tím jezdit jen po areálu... zase jako chápu, někdy se opravdu hodí, když to auto zase servis pořádně projede. Ale co na tom dělali, že to potřebovalo povozit a kde se nehoda stala, o to by spíš u soudu šlo?

-- 11. 9. 2019 09:22 --

aikoN píše:Taková technická - neměli by s tím spíš jít za tou svou pojišťovnou, ať jim to proplatí? Chtít v takovém případě proplatit opravu majitelem mi přijde přinejmenším nemorální.

no když nemá ani zakázkáč, tak pochybuju, že to je servis, co je nějak pojištěnej... ale pojistku na blbost, tu by servisák mít mohl, jestli se na to vztahuje
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod luba589 11. 9. 2019 09:25

Dělaly se rozvody a měnili písty + nějaké věci kolem jako těsnění atd. Určitě to bylo potřeba projet, ale i tak mi přece nemůžou dokázat, co tam vše/jestli vůbec něco vyměnili?
luba589
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 11. 9. 2019 09:27

lubo tak znovu a naposledy...
- nedoslo k predani opravene veci, proto proste na nic nemaji narok. Pokud jim vznikla skoda, musi ji uplatnovat na tom, kdo jim ji zpusobil a to je ten kamion, protoze v dobe nehody vsechny idly patrily jeste jim a je jedno ze byly veci ve tvem aute. Jen to na tebe zkousi a ty cely priposrany to resis.
At te daji k soudu.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod luba589 11. 9. 2019 09:29

Ok, dík za odpovědi. Platit jim nebudu a uvidíme jak budou postupovat dál.
luba589
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 11. 9. 2019 09:30

naopak bych presel do protiutoku a skrze pravnika apod. pozadoval doplaceni do ceny obvykle
goes
všude byl, všechno zná

Další stránka