Koupil jsem vytopené auto - co dál?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod potapka59 13. 7. 2019 09:09

Ahoj,

bohužel se mi podařilo koupit auto po záplavách. Dříve jsem se na to při vybírání auta zaměřoval, ale jelikož už je dlouho po záplavách, tak mě nenapadlo, že i dnes se takové auto dá koupit a tak jsem nebyl obezřetný.

Když se člověk začne dívat cíleně, tak na to přijde. Podvozek je dost zrezivělý, mechanik říkal, že takhle orezlou nápravnici v živote neviděl. To samé říkal druhý, když měnil destičky a ukazoval mi staré. Minulý majitel si ani nedával práci, aby vyčistil skvrny od bahna na sedačkách. Tvrdil mi, že vozil psy. Dal jsem to vytepovat a i čistírna s tím měla hodně práce, nicméně to zvládli. Typický zápach bahna v interiéru cítit není, ale to nebyl ani předtím.

Další projevy:
- přesně do poloviny zanesené světlomety. Vsadím se, že kdybych je chtěl nechat rozleštit, tak se přijde na to, že je to zevnitř.
- rez v interiéru - nabíjecí konektory, kolejnice u sedaček...
- stopy po bahnu i na místech, kam by se nikdy dostat nemělo, mezi sedačkami, nahoře u pátých dveří...
- občas nefungující elektrické přislušenství - jednou je to tempomat, potom rádio...

Finální potvrzení jsem dostal, když jsem si do Googlu zadal město, odkud prý tento mladík před 6 lety vozidlo kupoval a první odkaz na mě vyhodil obrázky záplav v dané lokalitě, přesně v měsíci před koupením vozu !! Musel o tom vědět.

Teď tedy otázka, co s tím? Jezdit v tom nechci, nerad bych se někde zabil, až třeba nevystřeli airbagy. Ale zase také nechci naápit někoho dalšího. I když, mě o tom taky nikdo neřekl a nikde to napsané není. Kupní smlouva o tomto mlčí. Auto stálo 50.000. Bohužel už jsem do něj dalších 30 dal, než jsem na toto přišel.

Mimo tohoto fatálního zjištění je ještě načaté turbo, opravu mi nacenili na dalších 20 tisíc. O tom předchozí majitel také mlčel.

Má cenu se pouštět do soudního sporu? Podle mě bych musel vyhrát, jelikož jsou to jasné skryté vady, které byly na autě již v okamžiku koupě. Dostat zpátky svých 50 a nemuset se klepat, že na mě někdo, komu jsem tuhle vránu prodal, vytáhne za rok to samé, by nebylo špatné - i když něco bude stát advokát a soud. Ještě je možnost, že majitel sklopí hlavu a dohodneme se na vrácení a odstoupení od smlouvy.

Auto jsem na sebe ještě nepřepsal - může mi to nějak ulehčit situaci, nebo je to jedno?

Díky.
potapka59
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garážmistr 13. 7. 2019 09:14

Dobrej nick.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 7. 2019 09:16

Neprepis nic nerresi. Musel byste prokazat ze slo o skryte vady ktere nesly beznou kontrolou poznat a maji vliv na auto. Takze muzte to snnim zkusit po dobrem a dohodou ale kdyz rekne ne tak uz jen soudy

-- 13. 7. 2019 10:19 --

A do soudu bych sel. Lidi hresi an to ze se druzi soudit nebudou. My ted vyhrali soud o harazova vrata ktera byla dle firmy ok a nebyly. Nepasovaly presne. Pamatuju jak se nam tu borec chlamal do ksichtu ze prej “tak si to dejte k soudu” takze misto vymeny lamel za 10 vraci 40. K tomu soudni poplatky 25 kvuli znalecakum a vecholem je ze po prohrabem soudu nas poslal opet do riti s platbou. Takze predano exekutorivi ktery si prihodil dalsi desitku nebo tak.

No a ted tu sn nej vrata cekaji za coz si uctujeme taky love a uz jde na nej platebni a soudit s e budu klidne znovu.

Na ***** se musi tvrde a dokud se lidi nebudou ssoudit a domahat se spravedlnosti tak na ro budou ***** hresit.
anonymni

Odeslat příspěvekod hopa26 13. 7. 2019 09:35

Bracha si takhle svarel vrata na garaz z jeklu, daval na ne palubky.
Sel kolem soused a ptal se ho: "delas vrata,jo?"
Bracha: "jo, delam."
Soused: "na vodvirani?"
Naprosto vazne myslena otazka....
Tzn s vratama muze mit obcas nekdo problem.

Abych nebyl of topic.
I s vytopenym autem muze bejt problem. Ale nemusi.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 13. 7. 2019 09:38

Goesi, to jsi vymyslel takhle z patra tak hezkej příběh? 8-D
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 13. 7. 2019 09:44

Ja som mu uveril a s jednym nadychom som to precital.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 13. 7. 2019 09:45

Ty léta praxe jsou vidět. Četli se to samo.

-- 13. 7. 2019 10:45 --

Navíc happyend. Mám rád happyend. :D
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 7. 2019 09:52

Taky jsem to celý přečetl jedním dechem, za mě dobrý :D
Správně vyplavenym autem bych asi moc jezdit nechtěl...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 13. 7. 2019 09:54

Jj hezké počtení před sobotním obidkem
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 13. 7. 2019 10:31

Goes dobře, kolega podobně vysoudil prachy za nějaké zednické práce. Klasika, zálohy vzal, práci nedokončil na soudy se nedostavoval na exekutora nereagoval... tak je v tom za trojnásobek, místo aby to dokončil a ještě si vydělal :D

Kamarád dělá ve vymáhání pohledávek a insolvence. Ti lidi si neuvědomují že na mimoně co si myslí že když budou hrát mrtvé brouky tak že se na ně nepřijde, ba naopak na takové lidi čeká celá armáda dobře připravených lidí.

Takže ano s tím autem, nebát se toho a postup probrat s právníkem. Bude na to na dlouho bude to něco stát, ale šmejd co si s klidým svědomím prodá utopenku si asi jiný přístup nezaslouží že
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 13. 7. 2019 10:34

To jsi to ještě nepřepsal a už do toho nasypal 30 litrů ? jinak ,že to je orezlé,neznamená nic u starýho šuplíku za pade,normálka,musíš mít jasný indicie,že to bylo pod vodou,některej starej kýbl má prach a rez všude.Mrknul bych hlavně na konektory pod přístrojovkou. Pokud je to bez jakýchkoli pochybností,tak vrátit.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 13. 7. 2019 12:06

ace2 píše:Goes dobře, kolega podobně vysoudil prachy za nějaké zednické práce. Klasika, zálohy vzal, práci nedokončil na soudy se nedostavoval na exekutora nereagoval... tak je v tom za trojnásobek, místo aby to dokončil a ještě si vydělal :D

Kamarád dělá ve vymáhání pohledávek a insolvence. Ti lidi si neuvědomují že na mimoně co si myslí že když budou hrát mrtvé brouky tak že se na ně nepřijde, ba naopak na takové lidi čeká celá armáda dobře připravených lidí.

Takže ano s tím autem, nebát se toho a postup probrat s právníkem. Bude na to na dlouho bude to něco stát, ale šmejd co si s klidým svědomím prodá utopenku si asi jiný přístup nezaslouží že



A kde máme jistotu, že to utopenka je?
Koupil auto za pár korun. A podle všeho ani ne od prvního majitele.

Shnilej spodek se udělá hned, když auto stojí v trávě. Že teče u starýho auta do světel a je špinavý, to taky nic neznamená.
Je tu Pohled z jedný strany. A to strany, co za 50 tisíc čekala novou voňavku.
Zrovna rezavej podvozek a zašlý světla snad vidíš při koupi. Že je auto jako prase taky.
Ještě zjistíme, že auto bylo za půl tržní ceny.
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 13. 7. 2019 12:11

Výhodná koupě, to je dost pravděpodobný.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 13. 7. 2019 12:50

Na zimu je takový vůz optimální, nemusí se vytápět.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 13. 7. 2019 18:49

Tak jestli to byla nějaká mazda tak zrezlej podvozek není vada, ale vlastnost :-D
Elektronický plyn je dílo satanovo!
JiříTechnik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků