Koupil jsem vytopené auto - co dál?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod garážmistr 13. 7. 2019 20:02

Takže sis pořídil novýho nekámoše.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod davpro 13. 7. 2019 21:32

Já bych to prodal dále "jak stojí a leží"... dal bych atraktivní cenu a řekl, že to je víceméně na díly, byť to jezdí - něco proděláš a budeš +/- férový. Třeba do Áček? :-)
Seat Leon ST 1.5 TSI 96kw FR (2019)
Fiat 500 1.2 51kW (2008)
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod goes 13. 7. 2019 21:33

"jak stoji a lezi" nemuzes pordat auto. To lze pouzit jen vyjimecne a pouze u souboru veci, ne u prodeje jedne veci. Typicky, kdyz nekomu prodas "vsechno co najdes na zahrade jak stoji a lezi" a ne auto...

-- 13. 7. 2019 21:34 --

navic ani ted nevim, zda to novy OZ dokonce nezrusil uplne, ale myslim ze ne.
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod MirecBA 13. 7. 2019 23:10

JiříTechnik píše:Tak jestli to byla nějaká mazda tak zrezlej podvozek není vada, ale vlastnost :-D

toto ma tiez napadlo, aj ked teda by nemalo :mrgreen:
skyactiv G157
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 13. 7. 2019 23:36

Měl jsem 5 let 6-ku MPS takže moc dobře vím jak to vypadá po 7 letech ze spodu, když jsem ji jako 7letou prodával (250 na tacho) tak byla pomale díra v podlaze :lol:
S-Max 2.5T, MG ZT 190+
Ex: Verso D-cat, Primera P11 Sport, Mazda 6MPS, E46 320i atd.
JiříTechnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 7. 2019 10:56

tak mazda že jo
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Hustoles 14. 7. 2019 11:21

S tím nutno počítat již při koupi :-)
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 7. 2019 11:29

:D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Lexx 15. 7. 2019 07:55

Hustoles píše:Na zimu je takový vůz optimální, nemusí se vytápět.
:mrgreen:
Lexx
Inventář

Odeslat příspěvekod opasino 15. 7. 2019 09:33

Lukas063 píše:tak mazda že jo

:-D
opasino
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod puk123 15. 7. 2019 11:09

To vymyslel goes, aby se mohl pochlubit vratama?
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 15. 7. 2019 12:00

:-)
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod potapka59 16. 7. 2019 09:03

Ještě je to vidět i na palubce. Myslel jsem, že je jen špinavá a půjde vyčistit. Jaký byl šok, když i po profi tepování, vč. leštění plastů, vypadala stejně. To bahno se zažralo do měkčeného plastu a díky tomu vypadá pořád jako špinavá. Tohle nemůže být náhoda. Plus fotografie z místa, kde ho předchozí majitel kupoval +-měsíc předtím - povodně.

Cena byla nižší, ale nikterak neobvyklá pro daný typ vozidla. Vrány začínaly na 25, absolutní top stavy za 100, Tohle přišlo na 50 a za tu cenu jsem mohl mít x jiných stejných typů, které nebyly zaplaveny. Já vůl si toho nevšiml, ale to mi podle mě nebrání se soudit o skrytou vadu. Ze zákona je na to dnes snad 5 let na uplatnění a ve smlouvě se o záplavách fakt nezmiňuje.

Já když kdysi prodával dům s vadou, tak jsem jí přesně do kupní smlouvy popsal, s tím, že na to dávám velkou slevu - toto je dle právníka jediná možnost, jak se nenechat tahat po soudech. Zrovna u těch nemovitostí se prodloužila lhůta pro skryté vady z 6 měsíců na 5 let. Jak je to u aut nevím, zjistím. A je úplně jedno, jestli o tom prodávající věděl, nebo ne. Odpovědnosti ho to nezbavuje.

edit: Tak u auta je to 6 měsíců. https://automix.denik.cz/zivot-ridice/d ... 80427.html

Tak podle právníka to, jestli o tom mladík věděl, nebo ne, nemá vliv na zodpovědnost za skryté vady a šance na výhru je velká. Takže jdu do soudu. Dávejte si bacha i vy, co chcete prodat nějakou šunku a prodávající neupozorníte na všechny vady.

https://automix.denik.cz/zivot-ridice/d ... 80427.html

,,Zákon stanovuje maximální dobu šesti měsíců od uskutečněného prodeje jako dobu, ve které se může projevit skrytá vada. Může se jednat například o vadné turbo nebo palivové čerpadlo, únik chladicí kapaliny nebo oleje a tak dále. Projeví-li se vada v šestiměsíční lhůtě, pohlíží zákon na věc, jako by byl vůz vadný už při převzetí." :)

Navíc mám právníka, který chce 20% z vyhraného sporu a z prohraného nic, takže jdu do toho, nemám co ztratit !! :ymdevil:
Naposledy upravil potapka59 dne 16. 7. 2019 09:17, celkově upraveno 1
potapka59
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 16. 7. 2019 09:07

Koupil sis vránu za 50 (v ceně lepšího jízdního kola), tak jezdi, pokud to jezdí a nevymejšlej hovadiny. Když to bylo takhle zajetelený už při koupi, měl ses na to vyprdnout. V týhle cenový relaci je v inzerci 3 ***** aut...
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod davpro 16. 7. 2019 09:39

goes píše:"jak stoji a lezi" nemuzes pordat auto. To lze pouzit jen vyjimecne a pouze u souboru veci, ne u prodeje jedne veci. Typicky, kdyz nekomu prodas "vsechno co najdes na zahrade jak stoji a lezi" a ne auto...

-- 13. 7. 2019 21:34 --

navic ani ted nevim, zda to novy OZ dokonce nezrusil uplne, ale myslim ze ne.

Tak fakt už to není tak snadné - ale lze se z toho vyvázat tím, že prodáváš ve své podstatě vrak a kupující se předem vzdává práv na uplatnění vad.
https://www.epravo.cz/top/clanky/jak-stoji-a-lezi-po-rekodifikaci-100187.html

Jinak za mě - já bych raději odepsal těch pár tisíc ztráty při prodejí "na díly/za odvoz", než bych se léta soudil. Ale to je asi tím, že mi to nestojí za ty nervy a tahanice. Každopádně bych asi auto za 50 nikdy nekoupil, pokud bych nebyl totálně na dně, páč už ta cenovka *****í průserem.
Seat Leon ST 1.5 TSI 96kw FR (2019)
Fiat 500 1.2 51kW (2008)
davpro
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka