Kamera zapnutá během práce v servisu.

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 7. 2019 23:04

A co jim to říct? Je tu kamera, nahrává. Když tě nepošlou ke konkurenci, třeba si daj záležet. A nebo pak budeš doma dvě hodiny čumět na zvedlou kapotu.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 13. 7. 2019 18:59

Kevlarius píše:Proč mě to s tou kamerou vůbec napadlo - kdysi mě v autorizáku měnili v dieselu olej. Když jsem během předávání mrknul na rysku, všiml jsem si, že olej byl naprosto černý. Na můj udivený pohled mě předávající technik s úsměvem řekl, že u dieselů je běžné, že olej je po chvilce běhu motoru opět černý. Rok na to jsem byl u jiného automechanika (už neautorizovaný servis), tehdy jsem byl u výměny přítomný. Je fakt, že olej po výměně černal docela rychle, ale i tak to trvalo přibližně 300-400km než byl opět zcela černý.

To má jednoduché vysvětlení. V autorizáku ti tam dali kvalitní olej, který okamžitě rozpustil usazený karbon, proto rychle zčernal.
Zároveň nedovolil karbonu usazovat se, a proto při příští výměně trvalo dlouho, než nový, nekvalitní olej zčernal.
Co tam máš dál?

Pokoušíš se do kuchyně hospody propašovat kameru?
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 13. 7. 2019 19:15

Gene: sarkasmus?
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod XB_1 13. 7. 2019 19:41

GeneHawkins píše:
Kevlarius píše:Proč mě to s tou kamerou vůbec napadlo - kdysi mě v autorizáku měnili v dieselu olej. Když jsem během předávání mrknul na rysku, všiml jsem si, že olej byl naprosto černý. Na můj udivený pohled mě předávající technik s úsměvem řekl, že u dieselů je běžné, že olej je po chvilce běhu motoru opět černý. Rok na to jsem byl u jiného automechanika (už neautorizovaný servis), tehdy jsem byl u výměny přítomný. Je fakt, že olej po výměně černal docela rychle, ale i tak to trvalo přibližně 300-400km než byl opět zcela černý.

To má jednoduché vysvětlení. V autorizáku ti tam dali kvalitní olej, který okamžitě rozpustil usazený karbon, proto rychle zčernal.
Zároveň nedovolil karbonu usazovat se, a proto při příští výměně trvalo dlouho, než nový, nekvalitní olej zčernal.
Co tam máš dál?

Pokoušíš se do kuchyně hospody propašovat kameru?


Zrovna kvalitni vymena oleje je pro spoustu servisu velkej rebus. Bud to nevypusti poradne a/nebo to prelijou. Nejcistsi olej jsem mel vzdycky, kdyz si jej měnim sam.

-- 13. 7. 2019 20:41 --

GeneHawkins píše:
Kevlarius píše:Proč mě to s tou kamerou vůbec napadlo - kdysi mě v autorizáku měnili v dieselu olej. Když jsem během předávání mrknul na rysku, všiml jsem si, že olej byl naprosto černý. Na můj udivený pohled mě předávající technik s úsměvem řekl, že u dieselů je běžné, že olej je po chvilce běhu motoru opět černý. Rok na to jsem byl u jiného automechanika (už neautorizovaný servis), tehdy jsem byl u výměny přítomný. Je fakt, že olej po výměně černal docela rychle, ale i tak to trvalo přibližně 300-400km než byl opět zcela černý.

To má jednoduché vysvětlení. V autorizáku ti tam dali kvalitní olej, který okamžitě rozpustil usazený karbon, proto rychle zčernal.
Zároveň nedovolil karbonu usazovat se, a proto při příští výměně trvalo dlouho, než nový, nekvalitní olej zčernal.
Co tam máš dál?

Pokoušíš se do kuchyně hospody propašovat kameru?


Zrovna kvalitni vymena oleje je pro spoustu servisu velkej rebus. Bud to nevypusti poradne a/nebo to prelijou. Nejcistsi olej jsem mel vzdycky, kdyz si jej měnim sam.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JardaB 13. 7. 2019 19:44

Mohu potvrdit, ze při dukladnem vypusteni je i u dyzlu olej par set km docela cisty, rozhodne ne cerny. Pokud teda předchozí vymeny nebyly velmi zanedbane...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod istarix 13. 7. 2019 20:33

Kameru v aute mam, zatim jednou jedenkrat se mne stalo (zrovna ted po te posledni), ze jsem si zpet prevzal auto s odpojenou kamerou.
Na zaznamy jsem se nikdy nedival. Nepovazuju to za slusne mechaniky ocumovat (pokud se nic nestane).

Pred par dny jsem jel s nejakou predvadeckou (tady mate klice, jedte kam chcete) a taky tam meli kameru. Stejne, jako u sebe, predpokladam i u nich, ze se na zaznamy nebudou divat, pokud se neco nestane.
istarix
Nováček

Odeslat příspěvekod Vagi 13. 7. 2019 20:45

Chtěl bych být tak naivní :)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 7. 2019 20:46

Souhlasim. Vsichni zaˇestnanci autosalonu na to budou koukat a publikovat na youtube
anonymni

Odeslat příspěvekod garážmistr 13. 7. 2019 20:48

Oni odpojí kameru při servisu a já při testovací jízdě. To mi přijde fér.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 7. 2019 21:36

win win
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 14. 7. 2019 21:33

ne ze by kamera pomohla v mem pripade, ale po posledni navsteve servisu mi v nadrzi chybi 15L a kilometrove se nic nenajelo... slusna prace.
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 7. 2019 21:38

Tobe v servisu nepisou priblizny stav nadrze? Zajimave.
anonymni

Odeslat příspěvekod jurajec 15. 7. 2019 06:01

Ne, v rapidu MR 2017 je ukazatel paliva jen nekolik digitalnich ctverecku nikoli rucicka nebo pocet litru nekde na displeji... takze se s tim fixluje pak velmi snadno.
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod aikoN 15. 7. 2019 06:17

Není to spíš podle výbavy? Na netu vidím u Rapidu z roku 2017 s maxíkem normální ručičku.

Btw, dívám se na fotku toho ukazatele a 15 litrů odpovídá úbytku 2-3 čtverečků, protože se jedná o cca čtvrtinu nádrže. Něco takového se blbě fixluje i na tak hrubém měřidle.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kevlarius 16. 7. 2019 14:35

GeneHawkins píše:
Kevlarius píše:Proč mě to s tou kamerou vůbec napadlo - kdysi mě v autorizáku měnili v dieselu olej. Když jsem během předávání mrknul na rysku, všiml jsem si, že olej byl naprosto černý. Na můj udivený pohled mě předávající technik s úsměvem řekl, že u dieselů je běžné, že olej je po chvilce běhu motoru opět černý. Rok na to jsem byl u jiného automechanika (už neautorizovaný servis), tehdy jsem byl u výměny přítomný. Je fakt, že olej po výměně černal docela rychle, ale i tak to trvalo přibližně 300-400km než byl opět zcela černý.

To má jednoduché vysvětlení. V autorizáku ti tam dali kvalitní olej, který okamžitě rozpustil usazený karbon, proto rychle zčernal.
Zároveň nedovolil karbonu usazovat se, a proto při příští výměně trvalo dlouho, než nový, nekvalitní olej zčernal.
Co tam máš dál?

Pokoušíš se do kuchyně hospody propašovat kameru?


Rok na to jsem koupil v Alze naprosto ten samý olej, jaký mě autorizák napsal do faktury. Alza za něj chtěla cca. 3-4x méně než autoriák, ale to už je zase jiná záležitost.
Kevlarius
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků