Navigace Google X Waze

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod opasino 18. 6. 2019 10:47

Taky jezdím Wejz a fpoho.
opasino
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 18. 6. 2019 14:08

Já jezdím s Waze. Přijde mi, že rychleji a pružněji hledá alternativy s ohledem na aktuální provoz. Google mě tahá jen po hlavních tazích a obvykle mě prostě pošle do kolony, ať si to vystojím. Na tohle fakt navigaci, která má zohledňovat aktuální provoz, nepotřebuju. Navíc ve Wazu jsou podle mě rychleji zaznačené uzavírky, hlásí to policajty a tak.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod jurajec 18. 6. 2019 14:23

waze je pouzitelnejsi ALE ani ten uz me netaha skrz rezidencni ctvrti v praze a pres vesnice, proste to nekdy pred rokem prestal navrhovat... nevim zda si na to stezovali lidi globalne a oni ty alternativnejsi trasy zarizly ale tak jo bouzel je.

napr. na ucpane radlicke smerem ke smichovu uz me netaha skrz Kutvirtovu -> pod kesnerkou -> radlicka, na ucpane D4 u zbraslavi uz mi prestal uplne navrhovat prujezd pres Lipence (pritom je to tam v pohode prujezdne) takze opet vitezi znalost konkretniho mista a jeho okoli

Data drzi google a pochybuju ze by je zacal poskytovat nejake cool male firme ktera by delala opet takovou tu hodne sobeckou é efektivní verzi navigace stylem "projedte rezidencni ctvrt a za zakazem vjezdu, skrz detske hriste rovne".
jurajec
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 18. 6. 2019 14:49

Jo, taky jsem si všiml, že to poslední dobou googlovatí a už to není tak akční. Lidi si skutečně stěžují, že jim to tahá provoz do ulic, takže se toho asi nějaký dobroser chytil a začali to osekávat.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 18. 6. 2019 14:52

ale tak je to pochopitelne no, vzdy to bude nejaky kompromis
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod aikoN 18. 6. 2019 14:54

Tak jako jo, ale dynamickou navigaci člověk nemá od toho, aby mu řekla, že si má vystát kolonu. Fakt mě dokáže *****, když mě to táhne přes provoz, odbočím do alternativní trasy, kterou si pamatuju, že to ještě nedávno navrhovalo a čas příjezdu se najednou zkrátí o 10 minut.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod powerball 18. 6. 2019 14:58

To se mi teda nestava s googlem :hm vsak tam jsou videt ty barvy a kdyz je to někde červený tak tam nejedu.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod jurajec 18. 6. 2019 15:00

proc by nekdo kdo nezaplatil ani dolar mel chtit rychlou trasu :D ja myslim ze business model brzo najdou dle poctu usetreneho casu
jurajec
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 18. 6. 2019 15:08

powerball píše:To se mi teda nestava s googlem :hm vsak tam jsou videt ty barvy a kdyz je to někde červený tak tam nejedu.

A když to tam neznáš, tak prostě někam odbočíš a doufáš? :D

-- 18. 6. 2019 14:10 --

jurajec píše:proc by nekdo kdo nezaplatil ani dolar mel chtit rychlou trasu :D ja myslim ze business model brzo najdou dle poctu usetreneho casu

Platí se daty. Většina lidí Googlu nezaplatí ani dolar a nepřijde mi, že by na tom byl špatně. Data jsou lepší platidlo ;-)
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod powerball 18. 6. 2019 15:12

aikoN píše:
powerball píše:To se mi teda nestava s googlem :hm vsak tam jsou videt ty barvy a kdyz je to někde červený tak tam nejedu.

Jo takhle to delam :D vsak on se navi hned chytne a vytahne me pryc jinudy.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod jurajec 18. 6. 2019 15:12

Ja vim, ale smeruje to k tomu ze nabidnou premiovou moznost, tech lidi uz je dostatek - data o kolonach velmi presna.
jurajec
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod burty s krenem 18. 6. 2019 15:14

powerball píše:
aikoN píše:

U mě to naposled dopadlo takto
Přílohy
99C8EB58-4BE9-45AB-9D97-9E24BFC8DD8B.jpeg
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod Lexx 18. 6. 2019 15:22

Jak navi může za to, že seš kopyto?
Lexx
Štamgast

Odeslat příspěvekod PeTr7650 18. 6. 2019 15:27

todle jsi chtěl zalepit? :-D :-D :-D
Plyn na lanku je boží!
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 18. 6. 2019 16:56

powerball píše:
aikoN píše:

Když se nad tím zamýšlím, tak jsi na to možná kápnul, jak to **** :D. S tím ten algoritmus nejspíš nepočítá a když odbočíš, přepne do dynamického módu. Alespoň tak mi to přijde, když odbočím tam, kde to znám - hned najede na starou dobrou trasu a nesnaží se mě napcat zpátky.
aikoN
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka