S větrem ve vlasech - Cabrio Koutek

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 18. 8. 2022 06:32

maincoonsback píše:Jediný co mne na tom vadí je, že to není pro 4, nedá se teda vyjet s rodinou a ani by mi to nezasuplovalo v případě potřeby hlavní auto.

Tak si kup dvě jako já!
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 8. 2022 15:35

Stavoval jsem se v těch Luhačovicích, a ta Miata nic moc. Od pohledu ztrapene auto.
Jako těch 100t. Bych tomu nevěřil ani za mák. Ve volantu byly těžké vrypy, těsnění strávené a pneumatiky zimní greenmax... Takže cena naprosto neodpovídající. To auto možná moc nejezdili, ale stalo celou dobu někde v Itálii na slunku venku.

Ale co tam měli, tak celkem pěkně bílé Stelvio... No ale to je jedno, v bazaru bych to stejně nekupoval, jednou stačilo...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 18. 8. 2022 17:55

že se vůbec namáháte to kupovat ve východní EU. Ne že by se nedalo něco koupit ale tak nějak si myslím že hezká dobrá Miata se prodá v rámci komunity a na veřejnej inzerát se nejspíš ani nedostane.

Šel bych na Autoscout24 zadal nějaký přísnější filtry a pak se určitě něco ukáže. Co je za problém koupit auto v zahraničí. Není to o moc složitější než koupit auto v ČR v jiné městě. Co je navíc je jen POVko na převozní značku a doma udělat dovozovou technickou, to je všechno.

Taky jsem to zvládnul sám a hned na poprvé bez nějakých zkušeností.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 18. 8. 2022 17:58

Ano, koupit auto v západní evropě je vyloženě žůžo :D :D

-- 18. 8. 2022 18:59 --

Místy v rámci komunity se prodávaj většinou ztuzněný jebky.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 18. 8. 2022 18:27

tak všude jsou jebky. Ale tady je pointa v tom že když si zadáš hledat v celé EU, tak šance že najdeš princeznu je větší než hledat na tak omezeném a malém lokálním trhu. Když nastavíš realistický filtry tak se dá vybírat. V ČR leckdy není žádný kus ani k dispozici.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 8. 2022 18:33

Souhlas. Hledam ted cervenou 812 gts a nikde nic
anonymni

Odeslat příspěvekod ace2 18. 8. 2022 18:41

hmm kde je ten čas kdy si mi F355 za 2.2 v mint stavu zdála jako nesmyslná investice :D

otázkou jaká je likvidita…


ted si říkám jestli W124 za milion dává smysl nebo ne. Dal jsem si něco do parkoviště na mobile.de a koukám jestli to zmizí. Zatím jsou tam měsíc a jsou tam pořád obě dvě.

Nevím, nic mě nenapadá. Nemám žádný nápad.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 8. 2022 18:54

Kazde auto na ktere kdokoli na garazi ma je vse jen ne investice
anonymni

Odeslat příspěvekod tslany 18. 8. 2022 19:10

ace2 píše:tak všude jsou jebky. Ale tady je pointa v tom že když si zadáš hledat v celé EU, tak šance že najdeš princeznu je větší než hledat na tak omezeném a malém lokálním trhu. Když nastavíš realistický filtry tak se dá vybírat. V ČR leckdy není žádný kus ani k dispozici.

Proto bych se síval v PL a ne u dementů na západě.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 8. 2022 19:21

Ale s ohledem na dobu investice do auta není úplně mimo /taky neříkám terno, aby to někdo zase neotocil proti mně/.

Faktem je že to má jednu podmínku. Musí být místo. Když je místo tak to jde.

Už asi dva roky koukám třeba po nějakém pěkném skladu /stodole/ za rozumné peníze v příjemné velikosti, tak na 6 až 8 aut, ale není absolutně nic.

Kdo věděl, tak za pár korun nakoupil staré statky, teď je postupně dává pomalu do kopy a vesele bohatne...

:-))

U aut jako w124 je prostě výhoda, že vic už jich nikdy nebude... Ale milion mi dnes přijde i za super stav prostě moc.

-- 18. 8. 2022 20:22 --

A jinak ace. Já to auto tam nejel koupit, stejně sem potřeboval vzít benzín, tak když už jsem tam stál na Orlenu, tak jsem těch 5 m popojel a mrkl... Kdyby náhodou....
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 18. 8. 2022 19:26

Zbierka aut je pekna idea, ale kedy na tom jazdite?

Ze ci nie je lepsie si kupit auto ktore sa paci hned, rok pojazdit a potom ist za dalsim atd.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 8. 2022 19:28

Na tom se pokud se tomu fakt hodně nevenujes bude dost trati. A hlavně mne od toho odrazuje ta nutnost papírování.

Když máš kontakt na dobrý zdroj aut, k tomu pláč kde to prodáš /nechci zmiňovat Vaška/, tak to jde...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 8. 2022 19:31

To je jen takova fikce jak se na tom vydela. Koukni na hajr v brne. Auta tam ma 5-10 let setejna. Prodava je durt. Raj veteranu odhadem 80-90% je tam roky bez hnuti. Radoby invetsicni porsche a kde co. Ano prodava se to ale ze by se to vylozene prodavalo?

Navic cela sranda skonci az eu zacne vyrazne znevyhodnivat spalovaky. Pak o benzinove ***** bude mega zajem
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 8. 2022 19:37

Toho se taky bojím. Už si po všech těch opicarnach umím představit i rozhodnutí, že ze dne na den ani veterán bez zvláštního povolení nevyjede...

V podstatě tady ty věci jsou schopni úřednickým rozhodnutím ze dne na den znehodnotit /viz. Itálie/.

A jinak já upozorňoval na to, že nemyslim vydělat. Spíš řekněme určitý potenciál uchovat hodnotu.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod ace2 18. 8. 2022 19:41

tak za mega je W124 E500. Klasické produkce jako je třeba E320 z posledních měsíců výroby jsou mezi 15-20k Eček. Jiné verze dle stavu a konfigurací. Nejdražší jsou kabria 300 a 320, pak coupe.

jebat, bych potřeboval stodolu a čas. Nemám a nebudu mít ani jedno. Nemůžu mít všechno co se mi líbí. Mě se líbí každý druhý auto z 90tek :D

navíc se mi líbí auta co se nelíbí ostatním, takže na tom nikdy vydělat nemůžu. Vidím Mergla motýlka kterýho každý hejtuje a já bych to chtěl :D

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-vůz/Mercedes-Benz-S-320-youngtimer/vhc:car/pg:vipcar/343046257.html
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků