Předjíždění v křižovatce s řízením provozem.

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Japhy 30. 11. 2018 07:51

zororo píše:
To bys spíš měl udělat ty, ty jsi tady jedinej bez papírů Chvílema to vypadá, jako bys tam ani nebyl


Já doplatil na neznalost zákona o provozu na pozemních komunikacích, úředníkem správního orgánu a příslušníků české policie. Počkáme na rozhodnutí soudu .
Vidím že se do diskuze zapojila osoba, která je seznámená s mým spisem.


Z pozice řidiče víš prd, co svítí na přechodu.
Anketní otázka. Mohl bys na té tvé křižovatce předjíždět, i kdybys měl na semaforu červenou?


Samozřejmě že když vidím červenou (neseděl jsem na sloupě s kamerou), tak do křižovatky nevjedu a nemám důvod předjíždět vozidlo, které omezuje provoz bezdůvodně pomalou jízdou.




No vidíš, víš, že na červenou se nejezdí. A stejně tak se nepředjíždí na přechodě pro chodce.
Jinak jsem ale čekal, že napíšeš, že můžeš předjíždět i na červenou, protože ve vyhlášce je přeci na světelný křižovatce povolený předjíždět (a o barvičkách ani slovo)...
Japhy
Nováček

Odeslat příspěvekod Lexx 30. 11. 2018 07:57

Tak hlavně když svítí před křižovatkou červená, tak jako by tam ta křižovatka nebyla B-)
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamziq 30. 11. 2018 08:04

b.s.t píše:Já to nechápu. Tedy už začínám chápat těch několik magorů, se kterými se občas na silnici setkám.
Když se někdo v autoškole naučí, že průjezd na červenou (tedy vteřinu po tom, co skončila žlutá) je vlastně zelená, akorát se na to musí víc šlápnout a ohrozit tak předjížděné, kteří do křižovatky vjeli na žlutou (kdy už nešlo zastavit po konci zelené) a ještě dokáže vymazat přechod pro chodce (a nejspíš i chodce, kterým právě naskakuje zelená), a potom umí odebrání řidičského oprávnění obhájit jako nepřiměřený a nezákonný zásah do svých práv, tak už se nedivím.
Udělat to sám, tak šoupu nohama a jsem rád, že za to nevyfasuju obecné ohrožení.

Zkuseny ridic pocita i s moznosti, ze za volanty ostatnich aut sedi magori. ;-)
Kamziq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 11. 2018 08:24

Jinak dle judikatu NS nestaci vjet na oranzovou ale v dobe rozsviceni cervene je treba byt uz z krizivatky ven. Takze takove to ze to bliklo tesne po projeti nic neresi
anonymni

Odeslat příspěvekod puk123 30. 11. 2018 08:58

To samozřejmě neplatí u semaforů pro chodce, takže, i když vidím, že jim svítí červená, nemůžu si být jistý, že už není žádný na přechodu.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 30. 11. 2018 09:14

goes píše:Jinak dle judikatu NS nestaci vjet na oranzovou ale v dobe rozsviceni cervene je treba byt uz z krizivatky ven.

Coo? Tak to jsem v řiti :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 30. 11. 2018 10:01

Lexx píše:Tak hlavně když svítí před křižovatkou červená, tak jako by tam ta křižovatka nebyla B-)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Přesně! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edit: Já nemůžu! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 30. 11. 2018 10:02

Arnie J píše:
goes píše:Jinak dle judikatu NS nestaci vjet na oranzovou ale v dobe rozsviceni cervene je treba byt uz z krizivatky ven.

Coo? Tak to jsem v řiti :D

To by me taky nenapadlo resit :D
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 30. 11. 2018 10:04

Ona je to taky obecně blbost.

Na druhou stranu - málokdo správně odpoví na první dobrou, že na oranžovou je povinen řidič hlavně zastavit. (Teprve pak, když by nestihl bezpečně...)
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 30. 11. 2018 10:10

Tak to vim a snazim se o to ale na druhou stranu, dari se mi to cim dal min :-P
To s tou cervenou je evidentne blbost, protože když projedu za semafor se zelenou, tak uz nemuzu tusit, co tam dal je...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 30. 11. 2018 10:12

nemůžeš tušit? :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 30. 11. 2018 10:58

JardaB píše:Tak to vim a snazim se o to ale na druhou stranu, dari se mi to cim dal min :-P
To s tou cervenou je evidentne blbost, protože když projedu za semafor se zelenou, tak uz nemuzu tusit, co tam dal je...

Taky nemusí být chyba na tvém přijímači.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod zororo 30. 11. 2018 13:04

Lexx píše:Tak hlavně když svítí před křižovatkou červená, tak jako by tam ta křižovatka nebyla B-)


Ano. Jakoby tam nebyla dále silnice (zeď).
To neplatí v centru Manily. Tam se čeká na měkkého cizince za volantem, který na červenou zastaví. Jezdí jich tam dost.
:-)

-- 30. 11. 2018 13:06 --

goes píše:Jinak dle judikatu NS nestaci vjet na oranzovou ale v dobe rozsviceni cervene je treba byt uz z krizivatky ven. Takze takove to ze to bliklo tesne po projeti nic neresi


O bude tou přepálenou hodnotu IQ :-)

-- 30. 11. 2018 13:07 --

puk123 píše:To samozřejmě neplatí u semaforů pro chodce, takže, i když vidím, že jim svítí červená, nemůžu si být jistý, že už není žádný na přechodu.


Ty se nemůžeš dívat na semafor pro chodce. Na tvém semaforu se rozsvítí zelená až přejde poslední chodec, který vstoupil na přechod na zelenou. Je to 1,2m/s + 2 sec . :-)

-- 30. 11. 2018 13:20 --

GeneHawkins píše:Ona je to taky obecně blbost.

Na druhou stranu - málokdo správně odpoví na první dobrou, že na oranžovou je povinen řidič hlavně zastavit. (Teprve pak, když by nestihl bezpečně...)


Pane učiteli autoškoly. Zákon nezná pojem oranžová ale žlutá.
Já nemohl dobrzdit za vozidlem, které vjelo do křižovatky , pomalou jízdou a to na žlutou .
Učit, učit, učit, kak skazal Putin.
:-)
zororo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 30. 11. 2018 13:25

Jestli jsi nemohl dobrzdit na zlutou, ktera se hned nebo dokonce nez jsi semafor minul, se zmenila na cervenou, pak je u tebe byla chyba uz davno lred krizovatkou.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 30. 11. 2018 14:06

zororo píše:Já nemohl dobrzdit za vozidlem, které vjelo do křižovatky , pomalou jízdou a to na žlutou .


§ 18
Rychlost jízdy

(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků