Nabíječka z Lidlu - ULG 12B3

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Klamerka 11. 3. 2018 10:57

Zdravím

Koupil jsem si nabíječku baterií z Lidlu - ULG 12B3. Dnes jsem ji poprvé vybalil, abych dobil baterii z Transita, ale nějak se s ní nemohu domluvit.

Obrázek

Nabíječka má displej a tři ovládací tlačítka.

1) První tlačítko řeší zobrazení na displeji a mohu si vybrat mezi zobrazením:
– Baterie %: ukazuje stav nabíjení připojené baterie v procentech.
– Napětí: ukazuje napětí připojené baterie.
– Alternátor %: výstupní napětí v procentech

2) Druhé tlačítko nastavuje typ baterie:
- 12 V Regular
– 12 V Deep Cycle
– 12 V AGM / Gel
– 6 V Regular

3) Třetí tlačítko nastavuje funkci nabíječky:
– Fast Charge
– Normal Charge
– Start

První tlačítko funguje bez problémů. U druhého tlačítka nevím co nastavit. Mám tuto baterii (http://abpautodily.cz/74-ah/31-autobaterie-74ah680a-cz-vyroba.html), tak jsem předpokládal, že nastavím 12 V Regular. A zde jsem narazil na problém. Svítí mi neustále jen poslední volba "6 V Regular" a ať mačkám tlačítko jak chci, tak se na jinou volbu nepřepnu.

Nemáte někdo tuto nabíječku a neřešili jste podobný problém?
Klamerka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kembuaa 11. 3. 2018 11:08

Jaké je napětí akumulátor?
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jean ViC 11. 3. 2018 11:08

Tohle tlačítkem nebude.. Baterie bude asi dost vybita, budeš ji asi muset trochu nabit na hloupý nabíječce a az pak připojit na tuhle
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 3. 2018 11:13

Jj jak klesne napeti pod 6v tak chytre nabijecky tombyhidnoti jako 6v a vlovek je v riti
anonymni

Odeslat příspěvekod Klamerka 11. 3. 2018 11:15

Tranzita jsem naposledy startoval na jaře a už tehdy jsem startoval skrze kabely, takže je baterie úplně vybitá.
Jdu tedy shánět někoho s hloupou nabíječkou...

Děkuji
Klamerka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kembuaa 11. 3. 2018 11:15

Pod 6 ne, zaručeně už pod 7,5 a možná i více, záleží na nabíječe

-- 11. 3. 2018 11:16 --

Klamerka píše:Tranzita jsem naposledy startoval na jaře a už tehdy jsem startoval skrze kabely, takže je baterie úplně vybitá.
Jdu tedy shánět někoho s hloupou nabíječkou...

Děkuji

To raději novou baterku...
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Klamerka 11. 3. 2018 11:23

Chtěl jsem koupit novou baterii, ale včera mi skončila technická. Takže jsem doufal, že zkusím nabít baterii a zajet na STK a když projdu, koupil bych baterii novou. Už takhle vysolím pesos za emise a STK, tak ať nevyhodím další dvojku zbytečně za baterii...
Klamerka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 3. 2018 11:27

když jsem měl nějakou baterku vybitou pod 6V, tak jsem to nechal inteligentní nabíječkou dobít co to šlo. Pak stačí vzít na chvíli libovolný zdroj 12V (druhou baterku, trafo s aspoň 1A) a pomoci té vybité baterii alespoň na 8V. Pak už se ty chytré nabíječky chytnou.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 11. 3. 2018 12:08

A neumí chytré nabíječky nabít u hluboko vybité baterky? Právě u tyhle nabíječky bych vsadil že ten 12V deep cycle je přesně na hluboko vybité akumulátory.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 3. 2018 12:18

umí, ale trvá jim to obvykle neúměrně dlouho
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 11. 3. 2018 12:27

Jelikož píše ze to nemůže přepnout tak asi nejde
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 11. 3. 2018 12:28

Ok, tak by Klamerka to měl zkusit to hodit na ten Deep Cycle mód než jít hned do krámu pro baterku. Třeba dá nabíječku tu baterku aspoń trochu dohromady
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 3. 2018 13:31

Jean ViC píše:Jelikož píše ze to nemůže přepnout tak asi nejde

mám tu malou Lidláckou a i když to také nejde přepnout z nabíjení 6V baterie, tak když tu nabíječku necháš připojenou delší dobu, tak to pak nabije do plna. Samozřejmě za předpokladu, že baterie nemá už tak velký vnitřní odpor, že místo nabíjení akorát hřeje.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klamerka 11. 3. 2018 13:37

Půjčil jsem si malou nabíječku ad švagra a zhruba půl hodiny nechal nabíjet na téhle. Nyní jsem zapojil moji.

Pravděpodobně to pomohlo, protože se hned rozsvítila kontrolka u "12 V Deep Cycle" a nabíječka pravděpodobně nabíjí. Nevím, jestli si nabíječka tuto volbu nějak sama nadetekovala, myslel jsem že tam nastavím "12V Regular", ale nerozumím tomu a nechci, aby to tu vybouchlo, takže to nechám tak :o).

Děkuji za pomoc

-- 11. 3. 2018 13:44 --

Tak blbost. V návodu je u "12 V Deep Cycle" uvedeno:
12 V Deep Cycle: Tyto baterie jsou obvykle označeny jako „Deep Cycle“ nebo „Marine“. Baterie tohoto typu jsou zpravidla větší než ostatní typy baterií. Tyto baterie dodávají nižší krátkodobou energii, ale zajišťují dlouhodobější přenos energie. Tyto baterie vydrží mnoho vybíjecích cyklů.

Já na baterii označení "Deep Cycle", ani "Marine" nemám, tak jsem to přepl na "12 V Regular"
Klamerka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kembuaa 11. 3. 2018 14:24

To jsou trakční baterie. Jdi pro novou baterii, jestli tato už byla špatná delší dobu, tak zbytečný sraní, je k.o. i kdyby nakrásně ještě párkrát nastartovala. K čemu je Aku na kterou není spoleh.
kembuaa
Štamgast

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků