Nový majitel nechce přepsat auto.

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 1. 2018 21:27

Šimon1234 píše:Majitel je prý z Písku a já jsem z Českých Budějovic. Jméno i adresu vim pokud nelhal. Telefon zvedá ale stále se na něco vymlouvá. Koncem týdne mám platit pojistku na další půlrok a rozhodně mu jí platit nebudu. Takže pokud se s ním zítra nedomluvím tak nahlásim krádež. Jak by jste to řešili vy? Dostal auto na projížďku a už se nevrátil. Ono je to i docela skoro pravda

Ta kradez bude fajn. Az pcr zjisti skitecny stav tak dostanes flastr za krive obvineni.
anonymni

Odeslat příspěvekod T.E.CH 14. 1. 2018 21:29

Šimon1234 píše:Majitel je prý z Písku a já jsem z Českých Budějovic. Jméno i adresu vim pokud nelhal. Telefon zvedá ale stále se na něco vymlouvá. Koncem týdne mám platit pojistku na další půlrok a rozhodně mu jí platit nebudu. Takže pokud se s ním zítra nedomluvím tak nahlásim krádež. Jak by jste to řešili vy? Dostal auto na projížďku a už se nevrátil. Ono je to i docela skoro pravda

Hele, že jsi značně pochybil, je tvoje blbost.

Auto je šváry, takže prodávat měl švára a ten pojistku platit musí. (respektive ty, když máš jeho auto).
Dokud to na něj nepřepišeš, pojistku plať, jinak ti přijde pozdrav a p-osereš se z penále, či exekuce.(švára, když je na něj auto psané)

On má plnou moc od tvého šváry na ten přepis?
Naposledy upravil T.E.CH dne 14. 1. 2018 21:32, celkově upraveno 2
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 1. 2018 21:29

Ja se nedivim zr nam vladne zeman kdyz je narod tak blby...

http://www.info.cz/auto/odpovednost-za- ... -4715.html
anonymni

Odeslat příspěvekod martinchylek 14. 1. 2018 21:33

Goes: ale k tomu by potřeboval alespoň kupní smlouvu, ne? Těžko přijde na úřad, že bez jakéhokoli důkazu prodal auto a že ho chce přepsat
Auto: Škoda Rapid SB 1.2TSI (77kW) (2014), Škoda Fabia I 1.2HTP (47kW) (2005)
Moto: Suzuki V-Strom 650 (2007)
MMania: Honor 10 Lite
Živě (PC): Acer V15 Nitro Black Edition
martinchylek
Nováček

Odeslat příspěvekod Šimon1234 14. 1. 2018 21:34

Ano. Plnou moc obdržel ihned po prodeji. S tou kupní smlouvou je to moje chyba no. Jsem si toho vědom. Auto jsem prodával prvně a za pár tak jsem to neřešil.
Šimon1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinchylek 14. 1. 2018 21:36

A to mu to přepíšou jen na základě plné moci? Po mě chtěli na úřadě při přepisu motorky i kupní smlouvu!
Auto: Škoda Rapid SB 1.2TSI (77kW) (2014), Škoda Fabia I 1.2HTP (47kW) (2005)
Moto: Suzuki V-Strom 650 (2007)
MMania: Honor 10 Lite
Živě (PC): Acer V15 Nitro Black Edition
martinchylek
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 1. 2018 21:37

Dobre vam tak.

Bez smlouvy. Bez odhlaseni apod. Bezva parta.

Pcr z toho vynech. Pokud budes lhat budes mit pruser. Jinak to neni vec pro pcr.

Ja bych mu zavolal s tim ze pokud to nebude do cx prepsane jdes s tim na pcr. Treba se chyti

-- 14. 1. 2018 20:38 --

martinchylek píše:A to mu to přepíšou jen na základě plné moci? Po mě chtěli na úřadě při přepisu motorky i kupní smlouvu!

Nesmysl s tou smlouvou. Urad nemuze vyzadovat neco co ku zakon neuklada.
anonymni

Odeslat příspěvekod T.E.CH 14. 1. 2018 21:39

Bych tam dojel a vyřešil to.Ale jak jsem psal, pokud je v exekuci, nebude chtít....přepsat.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 1. 2018 21:41

Uf, je tu goes, tak to je po starostech.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Šimon1234 14. 1. 2018 21:47

No lidi jsem poučen. Nikomu už v tomhle směru nebudu věřit. Že já vždy narazim na nejakého zm*da. No zítra mu zavolám a snad se chytí a domluvíme se na srazu. Jinak nevim jak to řešit no když na pčr tedy ne.

-- 14. 1. 2018 21:47 --

;(
Šimon1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 1. 2018 21:49

Nevěř ani vlastní rodině.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Neurotic 14. 1. 2018 22:03

Šimon1234 píše:Dobrý den. Před vánoci jsem prodal auto a nový majitel nechce auto přepsat. Auto je psané stále na švagra a pojistka na mě. Nějaká rada jak to řešit? Kupní smluvu nemám já ani on. Vim o koho jde ale prostě se furt na něco vymlouvá. Nahlásit krádež? Zažádat o kopii techničáku na úřadě a dát značky do depozitu? Opravdu nevím.

Dobře mu tak a nevím proč to za něj řešíš :-P :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 1. 2018 22:08

Počkej pár měsíců, až se mu něco drahýho rozbije, tak vám ho vrátí.
Jack111
Inventář

Odeslat příspěvekod puk123 15. 1. 2018 01:39

goes píše:Nesmysl s tou smlouvou. Urad nemuze vyzadovat neco co ku zakon neuklada.

Úředník má zapsat nového majitele a datum změny. Na základě čeho to má provést? Pokud tam je i prodávaící, chápu, že kupní smlouvu nepotřebuje, protože oba potvrdí, že ke změně majitele došlo. Bude asi záležet na textu té plné moci.

-- 15. 1. 2018 00:43 --

Ukrást mu značky.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 15. 1. 2018 01:55

Chlapci, elegantně... bych si udělal závody kolem radarů. Domu mu začnou chodit pokuty a těm neunikne :D Minimum práce, hodně zábavy 8-)
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka