Lidl: Startovaci zdroj s powerbankou

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tomy21 7. 1. 2017 12:07

Vyskočila mi reklama na Lidl, startovací zdroj jako powerbanka, za 1500,-
Opravdu by tohle dokázalo nastartovat auto?
http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?actio ... l&id=67267
Z loňska mám tu nabíječku a s tou spokojenost. Tohle se mi ale moc nezdá...
A třeba s těma vyhřívánýna potahama ma někdo zkušenosti? (jo, mel jsem koupit auto s vyhř. sedačkama, ale já tenkrát řešil hlavně vyhř. př. sklo, to je skvělá věc)
tomy21
Nováček

Odeslat příspěvekod Moucha 7. 1. 2017 12:21

jen pokud by to bylo nabitý
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod speleo 7. 1. 2017 12:21

Pokud budeš mít vše potřebné pro start motoru na autě v pořádku, tak by to čapnout mělo. Nějakej zatuhlej pravěkej léta odstavenej dýzl to asi nenahodí, ale pravidelně používaný auto (nejlépe asi benzín), kterýmu prostě znenadání z libovolného důvodu exla baterka, by na to fungovat mělo. Důležitý pro start jsou proudy a ten to dodat umí. Ne moc dlouho, narozdíl od autobaterky, ale pro motor v pořádku by to stačit mělo.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 1. 2017 12:22

imho se počítá s tím, že nějaký proud dodá i ta vybitá autobaterie.
Nicméně s trochou štěstí by to mohla utáhnout jen tahle powerbanka. Startéry mívají výkon kolem 2kW, tohle dá papírově 2,4kW (200A x 12V)
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Neurotic 7. 1. 2017 12:50

Já bych tomu nevěřil, možná 3 válec to nahodí, ale víc asi těžko. V bazaru jsem s asi i lepší občas někoho viděl, ale že by to auto chytlo tak to se říct nedá :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod peter23p 7. 1. 2017 12:58

tak auto se dá v nouzi nastartovat i větším modelářským baterrypackem takže tohle bude fungovat i na více startů. Na benzínové auta určitě ty mají většinou celkem slabé startéry na 1.4l mám startér 1.1kW. Na youtube jsou videa různých modelů těchhle hraček a zvládá to i opakované starty.
peter23p
Nováček

Odeslat příspěvekod miromen4 7. 1. 2017 13:47

V tom vetešnictvy chceš něco kupovat ?
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod maincoonsback 7. 1. 2017 14:23

No nekde sem ted cetl test powerbank a krom nejakych znackovych vetsina z nich absolutne neodpovidala slibovanym parametrum.
Kdyz si to prevedu na tohle, tak 200A bude z rise snu (maloktera umela davat ty slibeny 2A pri nabijeni, protoze kabel a dalsi faktory a kapacita byla u nekterych spis polovicni, 90% ucinnost mozna leda v laboratori.
Mel klasicky startovaci box s 18Ah klasickou baterii a jako nastartovat s tim slo klasicke benzinove auto jen u nechciple baterie.

Tohle ma vlastne 8Ah, vybijeci proud bude realne tak kolem 100 A, takze tim pude nastartovat lehce vybitou baterii nejakeho 3valce, zazracne i neco vic a to jen za predpokladu, ze to bude plne nabite.

Tim ale nerikam, ze je to k nicemu,umim si predstavit, ze se tim i auto nastartuje tak, ze se to nabite propoji k baterii, necha se ozivit stavajici baterie, pak se to dobije a znovu zkusi..., ale jako 100% jistota nekde na horach to neni.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 1. 2017 14:28

Tak zase je to malý a skladný, takže lepší než drátem do oka.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Cirk 7. 1. 2017 18:40

Ta lidlovská má kapacitu 8 Ah?
Není lepší tahle za stejnou cenu s kapacitou 33,3 Ah? - http://shop.elancar.cz/startovaci-zdroj ... zdroj-200a
Autodoplňky nechodím nakupovat do Lidlu a tak mi něco uniklo?
Cirk
Nováček

Odeslat příspěvekod T2000 7. 1. 2017 18:42

Je to neuvěřitelné, ale asi to opravdu funguje https://www.youtube.com/watch?v=djwV5ZS6xJM
Pokud to někdo koupí, tak se nezapomeňte s námi podělit o zkušenosti :-)
T2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 7. 1. 2017 19:18

MELLO píše:Tak zase je to malý a skladný, takže lepší než drátem do oka.

Jo

-- 7. 1. 2017 20:19 --

Cirk píše:Ta lidlovská má kapacitu 8 Ah?
Není lepší tahle za stejnou cenu s kapacitou 33,3 Ah? - http://shop.elancar.cz/startovaci-zdroj ... zdroj-200a
Autodoplňky nechodím nakupovat do Lidlu a tak mi něco uniklo?

5400 mAh neni 33,3 Ah, takze fake

-- 7. 1. 2017 20:21 --

T2000 píše:Je to neuvěřitelné, ale asi to opravdu funguje https://www.youtube.com/watch?v=djwV5ZS6xJM
Pokud to někdo koupí, tak se nezapomeňte s námi podělit o zkušenosti :-)

Jo, pokud je to ta 50800 mAh, tak bych tomu veril. Za normalnich teplotnich podminek...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 1. 2017 19:31

Pyčo, s tím bych 15x dobil mobil :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Jean ViC 7. 1. 2017 19:33

Majnska kočko: kapacita nelze určit v jednotkách Ah
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Další stránka