Nehoda - měl jsem volat PACHy?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 17. 12. 2016 23:58

orgasmic píše:Ono hlavně nějaké sepsání nehody nic neznamená.
Viník si to může rozmyslet a věc rozporovat a pak se to potáhne až k soudu.
Mezitím poškozený, jestli chce jezdit, tak musí opravu zacvakat ze svého (nebo z havarijky) a pak škodu vymáhat.

A pak se někdo lidem divte, že ty cajty chcou volat ke každé kravině. Co má kdo vědět, jestli zrovna narazil na slušného nebo na zrmda, co se bude vykrucovat...

Pokuta a body, které jako takové nemusely být, jsou nepříjemné, ale co se dá dělat. Snad jedině kdyby mi na místě vypsal šek :D
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod one-z 18. 12. 2016 04:46

Jean ViC píše:Joo PČR jsem volal, ale oser stim že jsem to netušil...
Jsem volal na 112 a je to škoda tam volat. Kdyby na mě útočil někdo nožem nemá cenu

...jsem z UA volal na 112, po 16 h chlastání ani nvm kdo komu nerozumněl víc, ale ztráta času to byla taky.
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod peta303 18. 12. 2016 10:23

Jean ViC píše:
peta303 píše:...

Kolik nabízeli když si vrak necháš?
Píšeš že i tlumič byl zasažen to tedy asi skelet taky? Já je že 30tis Kč to máš lak a dveře jen

Byl to "jen" tlumič, skelet OK (auto jezdí, představ si odřený blatník a dveře a hnuté kolo). Majiteli nabízeli 11, pokud si auto nechá. Kolik z nich nakonec dostal, nevím, nasměroval jsem ho na jednu z agentur pomáhající poškozeným, bylo to s ním nesmírně těžké - pořád "já nevím, co mám dělat" a "oni mi to auto chtějí vzít".

Nehoda (za 16 let řízení jediná) byla moje vina, únava, náročné období (v práci byla polovina zdravotně zdecimována), mikrospánek, probrání s pavoukem v ksichtě, leknutí - kilometr od domu jsem zavadil v pravotočivé zatáčce o vypáčený obrubník, ten mě vyhodil nahoru, nárazem se zničil disk a ohla spojovačka řízení, neřiditelným autem jsem ho odřel. Samozřejmě jsem už pojištěný jinde.

On měl víc poškozené plechy, já přední nápravu, po opravě bez následků, a to jsem dostal větší pecku.
Naposledy upravil peta303 dne 18. 12. 2016 10:27, celkově upraveno 2
peta303
Nováček

Odeslat příspěvekod Jean ViC 18. 12. 2016 10:24

Na 112lince Pak mu asi po páté říkám že nikdo zraněn není jak se ptal ale že bych poprosil poslat policii, a víš co on po te době a to ještě předbíhám ale říkal jsem mu město a zastávku MHD a on jak robot že chce ulici. Noo a pak me prepojil víte kam na záchranku ... Grr
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod peta303 18. 12. 2016 10:36

aikoN píše:
peta303 píše:...

Tohle mi ale zase přijde přitažené za vlasy. Leda by to jen zkoušeli. Případný soud by s nimi vymet.

Mno, mám zápis od dopraváků i korespondenci z pojišťovny.

Podle mě by taky vymetl, nicméně jak to pro majitele dopadlo s výší plnění, nevím - viz. výše. Nehoda se stala na jaře, auto vídám jezdit, takže to asi nějak dořešili...
peta303
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 18. 12. 2016 11:52

Jean ViC píše:Na 112lince Pak mu asi po páté říkám že nikdo zraněn není jak se ptal ale že bych poprosil poslat policii, a víš co on po te době a to ještě předbíhám ale říkal jsem mu město a zastávku MHD a on jak robot že chce ulici. Noo a pak me prepojil víte kam na záchranku ... Grr

:D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod PatV 18. 12. 2016 12:28

Jednou jsem dost nutně volal na 158 a taky nic moc. Bez názvu ulice ani *****, i kdyby po mně někdo střílel.
PatV
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 18. 12. 2016 13:16

Já taky nevím, co to je za dementy. Sedí tam u kompu, můžou si to na zákaldě popisu hned zjistit, ale to oni ne. Když jsem měl nehodu v Přerově, tak jsem musel jak debil hledat v mapách název ulice na mobilu, ze kterého jsem jim volal a ještě poslouchat blbé kecy od opreátora, že mě blbě slyší, když nemám mobil u ucha.

Světelná křižovatka na vjezdu do Přerova u Lidlu mu prostě nestačilo. Člověk je už tak docela vykolejený z nehody, v místě, které nezná, čekal bych, že ti operátoři budou inteligentnější a pružnější a ne že ho budou ještě víc zbytečně stresovat.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 18. 12. 2016 15:12

To teda
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Marek_Km 18. 12. 2016 18:59

Takže po x telefonátech a sms na dořešení věci jen jedna odpověď přes sms, že je týpek zaneprázdněný a že se ozve zítra. Zítra se to ovšem řeší hned od rána s policajtama, pokud se ještě dnes neozve.
Ať jsem odstrašujícím případem podobné situace.
Marek_Km
Nováček

Odeslat příspěvekod one-z 18. 12. 2016 19:02

ojoj, no hodně štěstí
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 18. 12. 2016 19:05

Tak se třeba ještě zítra ozve...
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod Marek_Km 18. 12. 2016 19:12

Zítra už se ozývat nemusí.
Marek_Km
Nováček

Odeslat příspěvekod Vočko Szyslak 18. 12. 2016 19:12

Marek_Km píše:Takže po x telefonátech a sms na dořešení věci jen jedna odpověď přes sms, že je týpek zaneprázdněný a že se ozve zítra. Zítra se to ovšem řeší hned od rána s policajtama, pokud se ještě dnes neozve.

Svědci samozřejmě žádní, co? Pokud se protistrana vzepře, připrav se na dlouhý tahanice, nebo na rychlou zaplacenou zkušenost. Máš výhodu, že protistranu znáš, takže máš i nějaké možnosti navíc.
Vočko Szyslak
Nováček

Odeslat příspěvekod K86 18. 12. 2016 19:16

Marek_Km píše:Takže po x telefonátech a sms na dořešení věci jen jedna odpověď přes sms, že je týpek zaneprázdněný a že se ozve zítra. Zítra se to ovšem řeší hned od rána s policajtama, pokud se ještě dnes neozve.

A co jsi čekal vole???
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka