Nehoda - měl jsem volat PACHy?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod peta303 17. 12. 2016 16:25

Pokud viník má Kooperativu, Slavii, Axu nebo Generali, je to špatné, tyto se budou bohužel o totálku se směšným plněním snažit s jistotou.

Pro Kooperativu např. není problém označit tehdy sedmiletého C-Maxe s cenami daného provedení začínajícími od 100 tis. Kč a cenou opravy cca 35 tis. Kč jako totálku a nabízet 30 s podmínkou odevzdání auta. A to ta škoda na něm byla mnohem menší (zrcátko, blatník na lak, dveře řidiče na výměnu a lak a tlumiče). Podobně se bohužel chová i Generali, Slavia a Axa jsou tím také vyhlášené.
peta303
Nováček

Odeslat příspěvekod Vočko Szyslak 17. 12. 2016 16:29

Vždy volat policajty, pokud je nějaká zjevná škoda. Budou *****ý, budou pičovat, ale není za to žádnej postih. Pojišťovna se na papír od policajtů dívá úplně jinak a nenastane problém, že se protistrana začne cukat. A je třeba bejt střízlivej, dodávám.
Naposledy upravil Vočko Szyslak dne 17. 12. 2016 16:31, celkově upraveno 1
Vočko Szyslak
Nováček

Odeslat příspěvekod speleo 17. 12. 2016 16:30

To je tak na hraně rentabilnosti opravy si myslím, spíš malinko víc do totálky. Udivuje mě, jak spoléháš na druhé a jejich slušnost. Třeba ti to vyjde, ale třeba taky ne a tohle neni rozbitý blinkr ale už docela citelná škoda na voze. Jako býval bych určitě volal cajty a když ne, minimálně bez sepsaného protokolu bych neodjížděl, ale třeba to dopadne dobře. Držim palce. Takle na vánoce a svátky to je pěknej dáreček, nezávidim.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Jean ViC 17. 12. 2016 16:57

peta303 píše:Pokud viník má Kooperativu, Slavii, Axu nebo Generali, je to špatné, tyto se budou bohužel o totálku se směšným plněním snažit s jistotou.

Pro Kooperativu např. není problém označit tehdy sedmiletého C-Maxe s cenami daného provedení začínajícími od 100 tis. Kč a cenou opravy cca 35 tis. Kč jako totálku a nabízet 30 s podmínkou odevzdání auta. A to ta škoda na něm byla mnohem menší (zrcátko, blatník na lak, dveře řidiče na výměnu a lak a tlumiče). Podobně se bohužel chová i Generali, Slavia a Axa jsou tím také vyhlášené.

Kolik nabízeli když si vrak necháš?
Píšeš že i tlumič byl zasažen to tedy asi skelet taky? Já je že 30tis Kč to máš lak a dveře jen
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod Marek_Km 17. 12. 2016 17:23

Speleo: jsem byl trochu rozhozený, proto jsem si toho rozsahu nevšimnul. Jinak na svátky je to blbý no, ale kdy se to hodí že? Těsně před dovolenou, nebo nedej bože na ní by to bylo horší.
Cestou jsem se pak stavil v místním servisu, kde se o víkendu nedělá, ale zrovna se tam velkou náhodou nacházel majitel s rodinou, tak jsem se domluvili co a jak. Jinak náhradní auto hrazené pojišťovnou bez problému. Snad to nevidím moc růžově.
Marek_Km
Nováček

Odeslat příspěvekod robbert 17. 12. 2016 17:28

Umíš se modlit?
Tak se modli. Může to dopadnout dobře, ale taky nemusí Zkušenosti hovoří jasně, lidi jsou *****. Tchánovi taky nedal přednost, sepsali to a druhý den mu volal dotyčný, že má svědky, že všechno bylo jinak atd...
nakonec šel každý za svý, takže na houno...

Proto vždycky volat policajty. jedinou výjimkou je když se stane bouračka s MHD. Tam by mi stačil dispečink.
Jinak pro podobné případy doporučím mít připlacenou službu pojištění likvidace vlastní pojišťovnou. Stohí to pár korun a nemusíš nic řešit...

Každopádně držím palce...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jean ViC 17. 12. 2016 17:40

A v tom servisu co říkali? Je pravda že v neautorizovanem to bude za méně ale když to jde přes pojišťovnu tak bych chtěl vždy odborně a kompletně v autorizaku
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod speleo 17. 12. 2016 17:56

Marek_Km píše:Speleo: jsem byl trochu rozhozený, proto jsem si toho rozsahu nevšimnul. Jinak na svátky je to blbý no, ale kdy se to hodí že? Těsně před dovolenou, nebo nedej bože na ní by to bylo horší.
Cestou jsem se pak stavil v místním servisu, kde se o víkendu nedělá, ale zrovna se tam velkou náhodou nacházel majitel s rodinou, tak jsem se domluvili co a jak. Jinak náhradní auto hrazené pojišťovnou bez problému. Snad to nevidím moc růžově.

Když to dopadne dobře, tak budeš mít náhradní vozidlo i opravený auto. Když blbě (dotyčný nebude komunikovat, nepřizná vinu, bude dělat obstrukce, pojišťovna viníka bude protahovat servisu vyplacení peněz, atd.) tak si taky můžeš dost počkat bohužel.
Jeden kolega měl ťukanec nedávno, kdy mu babča nedala na kruháči přednost, zprvu se trošku hádala, ale pak vinu uznala a všechno proběhlo v řádech dní rychle a v pořádku, druhej kolega před lety díky obstrukcím ze strany viníka i jeho pojišťovny si na převzetí auta z opravy počkal tři měsíce (z toho dva a tři čtvrtě měsíce stálo na dvoře a jen se čekalo, až se dořeší platba z pojišťovny viníka). Prostě je to o lidech, jejich morálce, přístupu a odpovědnosti a na to v dnešní pokřivené době spoléhat je dost risk si myslím.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Marek_Km 17. 12. 2016 18:19

Robbert: modlit se neumím. Zkusím věřit na férovost.
Žán: jen postup, jak to chodí. Autorizák to není. Máme tu sice Kia servis, ale nemám na ně nějak extra reference, tudíž jsem to zkusil tam, kde to měla nedávno kolegyně ženy. Taky nějaký crash a auto jak nové. Jasně, není oprava, jako oprava.
Speleo: že to nebude opravené letos, to je mi naprosto jasné. Hlavně aby se to nezadrhlo na pojišťovně, nebo na tom týpkovi.
Kdyby náhodou tvrdil něco jiného, než je pravda, je možné na to jít přes pachy, nebo ti už s tím nemůžou mít nic společného?
Marek_Km
Nováček

Odeslat příspěvekod one-z 17. 12. 2016 18:20

Za chviličku Vánoce, nadělte si kamery do aut :-) Jinak jestli ten B sloupek není hnutý, tak by to nemuselo vyjít až tak na hodně, kdyby se sehnaly starší dveře v laku + asi přední stahovačka bude chtít vyměnit a ty dva šrámy zakytovat + rostřik. Pro mě asi lepší varianta než mít dveře nový s novým lakem nebo řezat do prahu a dávat nový.
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 17. 12. 2016 18:25

V autorizaku by to byla totalka myslím, teď sice opět jen z mobilu jsem koukal na fotky a na té nášlapné liště ve dveřích je vidět že je skelet hnutej.
Tím samozřejmě netvrdim že to servis neopraví i za pár korun možná
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod Marek_Km 17. 12. 2016 18:30

Kameru jsem kdysi měl, takový *****. Časem nahrávala hůř a tak šla do koše. Samozřejmě jsem si na ni po krizovkách a taky dnes vzpomněl...
Marek_Km
Nováček

Odeslat příspěvekod -pb- 17. 12. 2016 18:48

Policajty bych nevolal, nicméně na místě bych určitě trval na vyplnění formuláře s tím, že tam viník napíše, že uznává svoji plnou vinu. Podle fotek je hnutý prah a to už totálka asi bude. Jinak s placením je pak u některých pojišťoven oser, třeba kooperativě to trvalo po opravě asi 14 dní, na což už se ale nevztahuje náhradní vozidlo, takže jsem to raději zatáhl ze svého a pak si nechal přeposlat peníze z pojišťovny.
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 17. 12. 2016 18:55

Za mě:

1. Kamera neměla jít do koše bez náhrady
2. Určitě bych u místa neodjel
3. Volal bych PaCHy

Ale třeba slušnost ještě nevymřela

S poškozením tohohle rozsahu je zbytečné jezdit do autorizáku, tam to bude stopro totálka. Zjisti, jakou má viník pojišťovnu a mrkni na její smluvní neautorizované servisy v okolí. Tam je šance, že se zasnaží, aby se s opravou vešli - díly z druhovýroby, vrakoviště,...

Pokud to bude totálka, udělej si sám statistiku, v jakých cenových hladinách se to auto na inzertních serverech pohybuje. Pojišťovna mu jistojistě přiřadí cenu šrotu, tak ať máš možnost hned reagovat konkrétními čísly. Dělají to většinou tak, že mrknou na ony inzertní servery, nahážou tam typ, motor a rok výroby, mrknou na nejlevnější auto v nabídce a to bude jejich ohodnocení. Pokud je auto udržované, je dobré mít po ruce faktury za servis + protokoly z STK pro podpoření svého tvrzení.

-- 17. 12. 2016 18:03 --

peta303 píše:Pro Kooperativu např. není problém označit tehdy sedmiletého C-Maxe s cenami daného provedení začínajícími od 100 tis. Kč a cenou opravy cca 35 tis. Kč jako totálku a nabízet 30 s podmínkou odevzdání auta.

Tohle mi ale zase přijde přitažené za vlasy. Leda by to jen zkoušeli. Případný soud by s nimi vymet.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod Neurotic 17. 12. 2016 19:07

Já bych volal akorát asistenčku z pojištovny, když už ji mám v ceně to by mělo stačit, aby nebyly problémy ne?
Neurotic
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka