Jak pojišťovně nahlásit odřené auto?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod defie 16. 4. 2016 19:15

Ahoj.

Mám Octávku 2007 (zakoupena v r. 2012 od firmy, která byla prvním majitelem). Od té doby mám auto mj. pojištěné proti vandalismu. No a jak se tak v Praze stává, auto za ty roky bylo omláceno snad ze všech stran. Tzn. na dveřích u spolujezce je nějaký šrám, něco na nárazníku, něco na dveřích za řidičem apod.. Delší dobu jsem na to kašlal a teď bych to rád vyřešil. Jak to správně nahlásit, abych měl maximální šanci na vyřešení?

Mám pocit, že všechny skutky se mají hlásit hned po jejich zjištění. To mám ale říct, že jsem ráno přišel k auto a to bylo odřené ze všech stran? A nebo se pletu a můžu to nahlásit kdykoliv?

A druhá věc, jak takové vyřešení probíhá? Dají mi peníze, abych si to vyřešil a nebo s tím musím do servisu a oni mi to pak proplatí?

Díky moc za rady, fakt jsem v tomhle úplný začátečník.
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikey89 16. 4. 2016 19:37

Mám pocit, že na tohle se pojištění proti vandalismu nevztahuje a nedají ti ani korunu...
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 4. 2016 20:02

Tebou popsaná poškození nejsou vandalismus. Je to dílo kokotů, co ti to (pravděpodobně) neúmyslně odřeli při parkování a bez nahlášení ujeli. Tedy nehoda.

Měl bys přestat být vyčůraný a chtít, aby ti opravu zacvakala pojišťovna. Na to sis měl pořídit klasické havarijní pojištění, opravovat průběžně a platit si spoluúčast. Případně se snažit dopadnout viníky, co ujeli od nehody, aby oprava šla z jejich povinného.

Pojišťovny z principu velmi ostře monitorují pokusy o pojistné podvody, takže by se ti to nemuselo moc vyplatit.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 16. 4. 2016 20:03

Podle popisu bych řekl, že tě vyhodí, protože to bylo způsobeno "dopravní nehodou"
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 4. 2016 20:05

počkat až se na tom vyřádí nějaký vandal ... tj. objede to korunou, nebo klíčem.
Nedoporučuju si na vandala hrát, bo jsou všude kamery.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 16. 4. 2016 20:08

+1 v nejhorším si tam tu ***** může vyrýt sám někde v lese, ale záleží jak moc to budou pak vyšetřovat
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jean ViC 16. 4. 2016 20:28

Jen bacha v pojišťovně nejsou blbi
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 16. 4. 2016 20:30

Možná by to šlo, kdyby do těch poškozených dveří třeba zabodl krumpáč, to už by se jako vandalismus považovat dalo....
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 16. 4. 2016 21:38

Co důlek, to spoluúčast. Jdi do toho...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod defie 17. 4. 2016 07:27

Havarijko samozřejmě mám - proto jsem doufal, že to tak nějak porkývá... No zřejmě ne

Ad pokusy o podvod pojišťovny - upřímně nic takového jsem nechtěl a nežádal.
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod podikk 17. 4. 2016 17:26

Jestli mas na to koule, tak vem klic, objed cely auto kolem dokola a pak je to vandalismus. Takhle mi to poradili v servisu, ale je to podvod, no. Ja na to koule nemam, tak jezdim s odrenym.

Jinak kdyz to uznaji, tak muzes resit proplacenim faktury nebo rozpoctem. Ja to resim proplacenim faktury, auto das do servisu, zaplatis spoluucast a odjizdis s opravenym. Rozpocten je to, co jsi psal ty. Daj ti penize a nemusis to ani opravovat.
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod defie 18. 4. 2016 07:17

Super, díky za rady.

No podle toho, jaký je s tím s*aní, tak to zatím nechám plavat a až bude něco většího, tak se k tomu nějak postavím .)
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod notoryk 18. 4. 2016 10:43

Kdyby jsi tu zbytečnou havarijní pojistku zrušil, tak už máš na opravu dávno ušetřeno.
notoryk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 18. 4. 2016 10:51

Ty ses zbytecnej :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků