Ceny servisních prohlídek

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 6. 2021 20:27

No sak dekl pod motorem to mas.8 šroubků. Když si lama z autorskou, tak tři šroubky ztratíš, dva závity pokujvis... Tak rozpis i cena je naprosto v poradku.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 6. 2021 20:29

XB_1 píše:
goes píše:
XB_1 píše:To ja chapu, tak proc to zastirat zátkou a mazadlama? :-)
V podstate se bavime o tom, jestli servis bude stat 50 hal. nebo 20 hal. za km. To je nic, kdyz palivo je 2 a vic Kc/km a amortizace neco podobneho.


Je toho jedna a4 po polozkach a pracech. A i ta zatka nebo zkusebni jizda nebo kintrola laku nebo kontrola nevim ceho tam holt je no.



Tak prece ti za ty lowe nedaj účtenku jak v Tescu za 5 piv :)
Ale v D tam to je hotovej roman, tam je i polozka sundani deklu pod motorem, montaz deklu pod motorem...


Jenze diky tomu vis predem na korunu co to bude stat. Garaznik nad tim jednou strvi dve hodiny jednou tri apod. Zde ma ukon 1 h tak nauctuji 1.
anonymni

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 6. 2021 20:35

goes píše:Zase z tiho vytezim pri prodeji :)

ale no tak :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 6. 2021 20:36

Budes jeste cumet za kolik to pude /)
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 21. 6. 2021 21:12

maincoonsback píše:
aikoN píše:Já třeba dal za 2 roky a 45 tkm za servis na Rapidovi 33 tisíc. Ale jezdím na olej co 15 a nechávám u toho dělat nadstandardní věci jako dezinfekci klimy, čištění podběhů, geometrie atd.

Říkám si, že se mi to v budoucnu snad vrátí na bezproblémové funkčnosti.


U Rapidu jo?

:-)


Tak, zatím nevidím důvod, proč by se to mělo srát. 1.0TSI se s přibývajícími roky ve výrobě nejeví být jako průser a zbytek je osvědčená technika. Takže s dobrou údržbou by to mohlo jít.
Naposledy upravil aikoN dne 21. 6. 2021 21:13, celkově upraveno 1
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 21. 6. 2021 21:13

goes píše:Jenze diky tomu vis predem na korunu co to bude stat. Garaznik nad tim jednou strvi dve hodiny jednou tri apod. Zde ma ukon 1 h tak nauctuji 1.


Dobre, dobre, ale tak tomu neni... autorizak ti dopredu rekne cenu za standardni servisni ukon, kde ma predrazene normocasy. Aneb nechci slevu zadarmo. Zbytek klasika...odhad a 10% odchylka. Uz mi autorizak taky nabizel, ze mi daji auto do puv.stavu, protoze odhad totálně podcenili a ani se neobtezovali zavolat. Garaznik zapnul elit na netu a vybral se mnou, co tam chci. Cenu bajvoko dodrzel vzdy.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 6. 2021 21:18

1000 kc za hodinu prace mi nepripada nic predrazeneho.

Hele jezdi si kam chces. Vidim tvou averzi a hledani negativ. V podstate jen ruzovy svet a ja ti to preju.

Klidne si absolvuj servisni tyden kdyz usetris litr nebo dva. Jsou lidi co si delaji servis sami a jak jsou spokojeni. Ja to respekuji ale ze bych to musel nejak obhajivat jak to delam to asi ne. Mi o vyhovuje ve vsem. Kofmort za par deobnych stoji.
anonymni

Odeslat příspěvekod XB_1 21. 6. 2021 21:24

Vsak jo. Jen necitim averzi, ale mam jen na to trochu jiny pohled.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tslany 21. 6. 2021 22:38

goes píše:Jsou lidi co si delaji servis sami a jak jsou spokojeni. Ja to respekuji ale ze bych to musel nejak obhajivat jak to delam to asi ne.

Souhlas.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod PeTr7650 22. 6. 2021 05:27

Lidi se dneska divaji na servisni historii a odráží se to v prodejní ceně, ne že ne
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruman001 22. 6. 2021 05:51

no prodával jsem auto s poctivýma 300 tkm(měl jsem od nova) a serviska nikoho nezajímala, když jsem se toho chtěl zbavit...vykoupit v bazarech to nechtěl vůbec nikdo kvůli těm kilometrům...taková je má zkušenost...uvidím až moje 5008 půjde do světa, jak to bude...v září jdu poprvé na technickou, bude tam už 160 tkm, a říkal jsem si že tak 2 roky ještě pojezdím a půjde z domu...3 válec s najetýma 200 tkm...tak uvidíme, jestli někoho bude zajímat serviska...
CLS 500 w218 SB
Ruman001
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 6. 2021 06:00

Serviska podle které jsi nejezdil do autorizáku? No ta asi moc nepomůže ani v Rumunsku :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rumann001 22. 6. 2021 07:47

autorizák = víra v provedený servis...a většinou draze placený...jediná výhoda je záruka, nic dalšího tam nevidím....ale když je záruka většinou 100 tkm, tak to podle mě ztrácí smysl, protože při dobrým servisu(nemusí být autorizák) nové auto těch 100 tkm dá....ale je fakt, že my Rumuni to asi vnímáme trošku jinak... 8-)

-- 22. 6. 2021 08:48 --

musím dodat že u mě je nájezd 100 tkm asi 2,5 roku
Rumann001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 22. 6. 2021 08:00

aikoN píše:
maincoonsback píše:
aikoN píše:Já třeba dal za 2 roky a 45 tkm za servis na Rapidovi 33 tisíc. Ale jezdím na olej co 15 a nechávám u toho dělat nadstandardní věci jako dezinfekci klimy, čištění podběhů, geometrie atd.

Říkám si, že se mi to v budoucnu snad vrátí na bezproblémové funkčnosti.


U Rapidu jo?

:-)


Tak, zatím nevidím důvod, proč by se to mělo srát. 1.0TSI se s přibývajícími roky ve výrobě nejeví být jako průser a zbytek je osvědčená technika. Takže s dobrou údržbou by to mohlo jít.

Ale jo, proč ne.

Já spíš jak vím, že to co se vydává za osvědčenou techniku často v rámci periférií bývá u koncernu VW ten největší a nejlevnější *****, který se začne sypat věkem ať kolem toho tančíš třeba indiánské tance...

Takže já to spíš vidím tak, že Rapid jakožto typický zástupce toho nejryzejšího spotřebáku jaksi není ten typ produktu, který by tento přístup vyžadoval.

Na druhou stranu, asi v tomto případě ten pocit je rozhodující, takže nechci být hnidopich, tak nic proti tomu. Jen si myslím, že se to ani při dalším prodeji u takového auta moc neprojeví... Uvidíš.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod XB_1 22. 6. 2021 15:48

PeTr7650 píše:Lidi se dneska divaji na servisni historii a odráží se to v prodejní ceně, ne že ne


Kvuli tomu to ale nemusí jezdit do autorizaku. Ja pridaval vzdycky faktury a kupujici chrochtal blahem :)
XB_1
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků