Proč se v Rak., Německu a jinde jezdí o tolik lépe?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tsunami 18. 8. 2015 17:03

Vidím to dost podobně jako Honza42 - do Itálie a Rakouska jezdím pravidelně posledních 10 let autem nebo na moto. V Itálii se mi jezdilo nejlíp, Rakousko a Německo je docela fuj. Letos jsme se s partnerkou shodli, že v Itálii jsou nejhorší řidiči němci - kdekoliv se nějaký objeví, tak dělá naschvály (blokuje, najíždí, "závodí") nebo se táhne jako šnek a blokuje dopravu. Kolony způsobené nesmyslným bržděním na dálnici/hlavních silnicích v .de a .at jsou něco co jsem nepochopil, v Itálii při stejném provozu prostě auta jedou.
tsunami
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikey89 18. 8. 2015 18:10

Přesně
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 8. 2015 18:11

***** Italy
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 8. 2015 18:13

Mozna spis Italky ne? Ale stejne nevim jestli je to dobrej napad...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 8. 2015 18:13

zase jako proc ne
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 8. 2015 18:15

No mozna budou moc narocny a z tech par cm by si delaly akorat *****.. :-P
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 8. 2015 18:19

:mrgreen:
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod paty07 26. 8. 2015 21:26

Nejlíp se jezdilo na Krétě! :D Ač na jejich "National road" je skoro po celém ostrově dvojtá plná čára není problém předjíždět. Auta se uhýbají do odstavného, takže ze silnice, kde je jeden pruh v každém směru, se stala silnice o dvou pruzích v každém směru. Provoz plynulý, netvoří se kolony a na radar vás upozorňují pro jistotu dvě tabule, co kdybyste jednu přehlédli :D
paty07
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 26. 8. 2015 21:41

Noční můra Němců.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod bleach 27. 8. 2015 06:19

asi OT, ale vsiml jsem si, ze svycari u nas jezdi jak dementi rychle. asi si potrebujou uzit tu svobodu a smesny pokuty oproti jejich fasoidnimu systemu :D
bleach
Inventář

Odeslat příspěvekod brasci 27. 8. 2015 06:23

To som si vsimol pri ceste do HR, isli jak z praku. Ale ziadne orezavatka, aj na to mali auta. Nova 5er s mpaketom, Audi RS3, taky ten nadupany Juke... Isli rychlo ale nie bezohladne.
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod speleo 27. 8. 2015 06:59

Já znám osobně jen dva čechošvýcary, jeden se Subaru XV s 1.5 a druhej s Loganem 1.6, a ti očividně moc rychle nejezdí :))
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod JimmyFL 27. 8. 2015 07:20

Treba ve FR se jezdi fakt nahovno, vetsina jezdi extremne pomalu (10-15 pod limit), zbytek 20 nad. Ohleduplnost zadna, pustit chodce? Jeste si na tebe zatroubej. Nemecko pohoda. Ale nejlip se mi jezdilo v Polsku. Nikdo nic neresi, nemusis se stresovat kvuli likvidacnim pokutam, lidi koukaj do zrcatek a poustej.
Brzdy ani vykonem nenahradis...
JimmyFL
Nováček

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 27. 8. 2015 08:08

prijde mi ze cim liknavejsi zeme i ridici tim se vam tam jezdi lepe :-D no ja to mam presne opacne, cim mene kokotu nedodrzujici predpisy tim lepe se mi jede.
Dr. 120L
Inventář

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 27. 8. 2015 08:12

JimmyFL píše:Treba ve FR se jezdi fakt nahovno, vetsina jezdi extremne pomalu (10-15 pod limit), zbytek 20 nad. Ohleduplnost zadna, pustit chodce? Jeste si na tebe zatroubej. Nemecko pohoda. Ale nejlip se mi jezdilo v Polsku. Nikdo nic neresi, nemusis se stresovat kvuli likvidacnim pokutam, lidi koukaj do zrcatek a poustej.

Ve FR na jihu mě na přechodu právě pouštěli furt, až mě to sralo, že jediné auto co jelo mi zastavilo - bych klidně počkal.
Ono asi v té Francii záleží kde, protože ten jih mi přišel takový rozvolněnější, větší pohoda - asi to moře a teplo.
Koleckobetonucimalty
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka