Má smysl se učit řídit na automatu?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 8. 2015 10:31

Možná by bylo dobré zauvažovat taky nad moderními elektro-*****ítky:
- start&stop - když chcípne při rozjezdu na křižovatce, stačí jen sešlápnout spojku a hned se motor zase nahodí. Krátká prodleva, dost možná si toho nikdo za tebou ani nevšimne
- hill holder - pomůže v rozjezdu do kopce

Sám jsem po autoškole s (tehdy celkem) moderní fabií měl obstarožní kousek s hodně použitou spojkou a akorát přesně co píšeš, nováčka to stresuje, případně naučí blbým návykům při práci se spojkou. Trvalo mi pak přejít na auto, co fungovalo normálně O:-)
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 3. 8. 2015 11:10

anebo moje oblibena stara felda na plyn... zdechavala uz pri pohledu na plyn
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 3. 8. 2015 11:37

:D
anonym

Odeslat příspěvekod powerball 3. 8. 2015 11:43

ja udelal ridicak na puntu a pak sem presednul do favorita a pri prvni jizde mi to asi patnactkrat chciplo jenom nez sem vyjel z parkoviste.si pamatuju ze sem mel chut to tam nechat a jit pesky.je to o treninku.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 3. 8. 2015 11:46

Mi teda nejvíc za život chcípala 1.9TDI :hm
anonym

Odeslat příspěvekod powerball 3. 8. 2015 11:52

to me taky kupodivu :)) protoze u toho spojka zabirala na asi tak jednom centimetru kousicek od podlahy tak mi chvili trvalo nez sem si na to zvyknul.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 3. 8. 2015 11:54

Hlavně je ta spojka dlouhá jak pyča, nechápu kdo to takhle dementně vymyslel že je to dvakrát delší než plyn a brzda...
anonym

Odeslat příspěvekod Charly_trutnov 3. 8. 2015 13:15

Nic si z toho nedělej, chce to se to naučit někde třeba na parkovišti, vedlejší silnici... Dneska jeden týpek v TU s velkým kšiltem, brýlema a jednou rukou na volantu uprostřed nahoře ve vytuněným focusu (možná i ST) na kruháči nejdřív nejel, ikdyž tam nic nejelo a když už se konečně chtěl rozjet, tak mu to jen cuklo a chcíplo :-D
Pampadampam...
Charly_trutnov
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 3. 8. 2015 13:38

:D
anonym

Odeslat příspěvekod vandalet 3. 8. 2015 18:03

A jakou ojetinu byste mi tedy doporučili pro začátek. Třeba jen na rok na rozježdění a pak prodat. Hlavně ale aby to vydrželo ten rok bez nutnosti servisu, z toho mám taky hrůzu. Velikostně asi něco jako Peugeot 208-308, ty se mi docela líbí designově. Kolik budu potřebovat peněz na něco vhodného?
vandalet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 8. 2015 18:05

50-70tis.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 3. 8. 2015 18:09

Koupil bych rocni auto se zaruku a nebo jeste spis bych vzal citigo ze skodanarok.
Oboje bude pri vhodnem vyberu na TCO lepsi nez ojetiny.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod User21 3. 8. 2015 20:46

Ja sem se prvni pulrok po autoskole porad desil, ze mi to zdechne, a taky ze zdechalo :D . Ale prvni rok bych necinil ukvapene zavery. Pjanda z tebe nebude, ale myslim, ze za pul roku uz se tomu budes smat. No a pokud si zarok nezvyknes, kup si auto s automatem. Jedina vyhoda toho, ze budes jezdit s manualem je, ze nemusis resit prevodovku kdyz si od nekoho auto pucis. A ano nektere auta chcipaji min. Je to dano nastavenim plynu a spojky. Stare 1.9 TDi se rozjede samo, Felicie taky (takze klidne trenuj na ni), zato treba z golfu 1.6 TDi sem silel. Mondeo taky pohoda :-)
User21
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 3. 8. 2015 21:06

By me zajimalo, kolik by tu bylo prispevku, kdyby se ptal chlap :). Jinak jak uz tu byko receno, stat na brzde, poustet spojku, sledovat otacky a az zacnou padat, spojku prestat poustet a preslapnout z brzdy na plyn.
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 4. 8. 2015 07:12

Asistent rozjezdu je např. tady (Fiat Grande Punto 1.4i za 118 tis.Kč): http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list . Co do spolehlivosti, těžko říct, GP snad není tak špatné, ale stále je to Fiat. Ti se s elektronikaou občas potýkají.
puk123
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků