Převzetí nového auta - přístup prodejce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 2. 7. 2015 13:11

Však jo...
Rozděluju dvě věci.
Objektivní - tam platí co píšu já a
Subjektivní a tam víceméně platí to co píšeš ty a souhlasím s tím.

Proto píšu, že je největší průšvih to, že to proběhlo před zraky zákazníka. Proto radím slečně, paní, vdově, aby to přijala s chladnou hlavou... Pokud objektivně nic nenajde, ať nepříjemnou událost vytěsní z halvy, v opačném případě ať postupuje podle tebe. Je to dle mého soudu nejrozumnější.

V životě jsou důležitější věci, než jsou spotřební věci samotné... Na funkci auto to fakt tohle vliv mít nebude (už tyhle věci beru víc pragmaticky, protože by se z toho člověk v ČR musel zbláznit).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 7. 2015 13:46

Vzdy je to o pristupu. Stat se to muze. A kdyz uz se to stalo, meli se k tomu postavit celem, omluvit se, slibit napravu, nabidnout pripadne nejakou kompenzaci - slevu, vybavu, servisku zdarma ja nevim co a proste jit dal a mohli byt vsichni "spokojeni".
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 2. 7. 2015 14:01

Nebyli sme u toho...
Oba to známe..
Někdy je den blbec...

Proto radím... Napočítat do deseti... Bude-li auto O.K. vzít to a rozejít se s čistým štítem, nebude-li udělat vyrvajs... To už pak bude stejně jedno...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod D1.8T 2. 7. 2015 14:01

Goes +1

V 5 jedu kámošovi přebrat sportsvana, tak uvidime jaký standardy mají u VW. Když jsme vybírali, měl jsem z prodejců pocit, že prodávají nadauta. Ale byl to jinej saloon.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod Kibitz 2. 7. 2015 14:10

goes píše:Vzdy je to o pristupu. Stat se to muze. A kdyz uz se to stalo, meli se k tomu postavit celem, omluvit se, slibit napravu, nabidnout pripadne nejakou kompenzaci - slevu, vybavu, servisku zdarma ja nevim co a proste jit dal a mohli byt vsichni "spokojeni".

Přesně.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod NiceOne 3. 7. 2015 05:37

Podobné chování jsem zažil u Peugeot Šudoma Třebíč. Dokud nebyla podepsaná smlouva, tak všechno super, předháněli se aby mě získali. Jakmile jsem podepsal a složil zálohu, tak to vzalo obrat. Neschopnost, nezájem, lži a výmluvy (výkupní cena starého vozu se za dva dny snížila o 20tis (tedy 40%), úvěr připravili u společnosti, kterou jsem si výslovně nepřál, vydání auta podmínili sjednáním pojistky u nich, prý kvůli úvěrové společnosti (kde mi následně potvrdili, že nic takového nevyžadují a pojistku jsem druhý den zrušil), auto nebylo při vydání provozuschopné kvůli lajdácky provedené předprodejní přípravě (trvalo jim dvě hodiny než začaly blikat blinkry),....)

Zejména pánové Lukáš Kalvoda a Ludvík Lelek stojí za obejití velkým obloukem.

S autem naštěstí žádný problém, takže jsem na tuto kapitolu rád zapoměl.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod speleo 3. 7. 2015 08:20

Jakože u novýho auta nefungovaly blinkry? Cože??
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Kibitz 3. 7. 2015 08:23

Spoustu věcí nastavuje teprve dealer, z továrny to jde v převozním modu, kdy nefunguje nic. Možná to bylo tímto. Nebo to byla první závada :-)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod glider 3. 7. 2015 08:28

nechapem chovanie tych ludi....ved ked bude mat clovek zomna dobry pocit, tak sa zvysi sanca, ze sa mi este do predajne pripadne do servisu vrati....kopyta
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod speleo 3. 7. 2015 08:32

Kibitz píše:Spoustu věcí nastavuje teprve dealer, z továrny to jde v převozním modu, kdy nefunguje nic. Možná to bylo tímto. Nebo to byla první závada :-)

Jakože to v továrně všechno zprovozněj (každý kus tam prochází velmi pečlivou kontrolou) a pak to zase na převoz deaktivujou? Jako proč?
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod NiceOne 3. 7. 2015 08:37

Je to tak, ze pred prodejem se musi spousta veci aktivovat pres diagnostiku. To provedli, ale blbe. Hlavne ze mi o tom dali protokol asi s 50ti polozkama ktere vsechny provedli.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod Kibitz 3. 7. 2015 08:39

Upřímně? Nevím. Ale je to tak. Snad úspora energie?

glider: chtělo by se říct, že je to přeci logický, že? No není. Nezažil jsem sice až takový katastrofy, ale změnu chování téměř vždy a do 3 ze 4 salonů už bych se nevrátil.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod K86 3. 7. 2015 08:39

A pak ze prej koupe noveho auta je jistota.
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod glider 3. 7. 2015 08:40

skladovka alebo nejaky rocny voz, kde si to majitel odsral :D
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod speleo 3. 7. 2015 08:47

K86 píše:A pak ze prej koupe noveho auta je jistota.

Ne tak úplně. Zrovna minulý týden jsem se s jedním známým motal kolem jeho Peugeota 308SW co má skoro fungl novýho a jemu při/po jízdě v dešti přestane fungovat vzadu mlhovka. Samozřejmě díky tomu, že někdo chytře vymyslel konektor s kabeláží tak, že na něj od kol stříká voda, Tak konektor rozebere, vyčistí, prostříká konktaktolem a příště znovu. Tak to chce při garančce reklamovat, zoxidovaný konektor snad vymění a pak jej plánuje vlhkotěsně samodomo přetěsnit/zabalit. A nový auto, no...

speleo
Uživatel deaktivován

Předchozí stránkaDalší stránka