Nové auto a neautorizovaný servis

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 20. 1. 2015 18:21

Zdravím,
chtěl bych si pořídit nové auto do firmy (Dacia Logan MCV) a rád bych se zeptal, jak je to s autorizovaným servisem (tady to asi bude podobné u ostatních značek). Chtěl bych auto hned od začátku servisovat pouze u jednoho známého, který má neautorizovaný servis. Mám u něj jistotu, že mě nikde neojebe a dá mi solidní cenu. Nebude se prodejce v případě reklamační opravy cukat, že jsem auto servisoval jinde?

Díky
Paul Saunders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hyza 20. 1. 2015 18:22

zalezi jestli budes uplatnovat zakonnou zaruku nebo nejakou specialni od vyrobce.
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 20. 1. 2015 18:23

Znamej by mel mit nejakou certifikaci, ze tohle delat muze(a umi), aby prodejce mohl uznat zaruku.

Jinak mas smulu.
HrdinaJan
Veterán

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 20. 1. 2015 18:27

Jestli má nějakou certifikaci to nevím, prostě má auto servis a servisuje různá auta. Se ho zeptám.
Paul Saunders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 20. 1. 2015 18:31

Ber to tak, ze kdyz Ti znamej vymeni olej, pak se Ti zadre motor, Ty to pujdes reklamovat k prodejci, on koukne do servisni knizky a najde tam "nic" nebo zaznam od "Pepika z horni dolni", tak Ti poda ruku a posle Te........vis kam. :)
HrdinaJan
Veterán

Odeslat příspěvekod Paul Saunders 20. 1. 2015 18:43

Ze začátku teda budu jezdit do autorizovaného servisu. Pouze se ptám, protože mám snimi příšerné zkušenosti..
Paul Saunders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Captain Slow 20. 1. 2015 18:49

HrdinaJan píše:Ber to tak, ze kdyz Ti znamej vymeni olej, pak se Ti zadre motor, Ty to pujdes reklamovat k prodejci, on koukne do servisni knizky a najde tam "nic" nebo zaznam od "Pepika z horni dolni", tak Ti poda ruku a posle Te........vis kam. :)

Tohle není pravda. Pokud jde o klasickou dvouletou záruku, a ne např. 10 let na karoserii, nemá zákazník povinnost servisovat v autorizovaném servise, dokonce ani nemusí používat originální díly (brzdy ATE místo Brembo, atd.)

V tvém příkladu by stačilo doložit že výměna oleje proběhla v předepsaném intervalu a s olejem splňujícím předepsanou normu, klidně od Pepíka z horní dolní (pokud provozuje autoservis).
Captain Slow
VIP moderátor

Odeslat příspěvekod Hyza 20. 1. 2015 18:51

yeah. nicmene kdyz by uplatnoval nejakou triletou zaruku od vyrobce, na kterou byva jina smlouva...
Namluv si, co chceš.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod Captain Slow 20. 1. 2015 18:52

Kurňa a co tam píšu :D
Captain Slow
VIP moderátor

Odeslat příspěvekod Hyza 20. 1. 2015 19:00

ja to psal jeste vys :-P
Namluv si, co chceš.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 1. 2015 19:02

Paul Saunders píše:Ze začátku teda budu jezdit do autorizovaného servisu. Pouze se ptám, protože mám snimi příšerné zkušenosti..

To asi skoro kazdy
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod martinchylek 20. 1. 2015 19:04

Auto můžeš servisovat kde chceš, pokud bude servis proveden podle "platných postupů". Osobně bych to ale radši nedělal, myslím, že kdyby se něco stalo, tak by to dokazování apod. bylo dost náročné.
Auto: Škoda Rapid SB 1.2TSI (77kW) (2014), Škoda Fabia I 1.2HTP (47kW) (2005)
Moto: Suzuki GSX-F 750
MMania: Honor 10 Lite
Živě (PC): Acer V15 Nitro Black Edition
martinchylek
Nováček

Odeslat příspěvekod Captain Slow 20. 1. 2015 19:06

Já myslím, že kdyby se něco vážnějšího stalo (motor, převodovka) tak bude dokazování dost náročné i v autorizáku.
Captain Slow
VIP moderátor

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 1. 2015 19:06

+1
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod martinchylek 20. 1. 2015 19:08

MELLO píše:
Paul Saunders píše:Ze začátku teda budu jezdit do autorizovaného servisu. Pouze se ptám, protože mám snimi příšerné zkušenosti..

To asi skoro kazdy

Já mám s autorizovaným zkušenosti docela dobré, ale s jak kterým. Většinou jediné co mě s*alo byl přijímací technik, který je v našem městě ve Škodovce arogantní hňup. Podle mě to záleží na tom, jestli mají ve městě konkurenci - teď jsem ve větším, kde jsou Škodovky 4 a jednají s tebou úplně jinak.

Ale stejně do autorizovanýho jezdím jen výjimečně, třeba na rozvody, které mě vyšly stejně jako u neatoriz. :)

-- 20. 1. 2015 18:09 --

Captain Slow píše:Já myslím, že kdyby se něco vážnějšího stalo (motor, převodovka) tak bude dokazování dost náročné i v autorizáku.

v neautorizovanym náročné = skoro nemožné
v autorizovaným = náročné
Auto: Škoda Rapid SB 1.2TSI (77kW) (2014), Škoda Fabia I 1.2HTP (47kW) (2005)
Moto: Suzuki GSX-F 750
MMania: Honor 10 Lite
Živě (PC): Acer V15 Nitro Black Edition
martinchylek
Nováček

Další stránka