Další kamióňácká zmr....a? - GPS rušičky

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Dzordz5 29. 7. 2014 23:17

Je možný, že někdo už o tom ví, pro mě to byla novinka. Letos jsme jeli poznávací dovolenou DE-FR-EN-NL-BE-DE a po cestě mě vytáčela jedna věc. Navigace v mobilu (nokia maps) každou chvíli vypadávala, často na na kritickejch místech - kde jsem potřeboval vědět kudy jedu (za cestu řádově stovky výpadků). Nadával jsem na nokii, windows phone, a kvalitu SW, ale známej mi říkal, že to dělaj kamióňácký rušičky. Má s tím někdo zkušenosti? Jak se tomu dá bránit? Je klasická nevigace odolnější?

dík za jakýkoliv info. Příští rok hodláme absolvovat něco podobnýho a nerad bych to zažil znova.
Dzordz5
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Slawall 29. 7. 2014 23:19

Jake kamionacke rusicky? Podle ceho by pak jeli oni a navic, proc by to meli?
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod glider 29. 7. 2014 23:23

ojeb myta?

skusal si aj ine mobily s GPS?
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Slawall 29. 7. 2014 23:24

Uz vidim, jak bude kamionak kupovat za x tisic rusicku, kdyz na ojeb myta staci zabalit tu krabicku do alobalu.
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod Moucha 29. 7. 2014 23:26

jet podle nokia maps přes půl Evropy? To musel být jistě zajímavý výlet a asi i byl.. :D
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod Dzordz5 29. 7. 2014 23:27

slawall: tak koukám že nejsel jediná mentální brzda, kdo o podobnejch věcech netuší :-P

http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000612/ ... chytili-ho
Dzordz5
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Slawall 29. 7. 2014 23:29

Porad nechapu, proc na ruseni mytne krabicky pouzivat rusicku za x Eur, kdyz staci alobal..inu asi nejsem takovy koumak jako oni..
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 29. 7. 2014 23:31

Já bych se s navigací v mobilu nepouštěl.do složitějších akcí. Pak to takhle dopadá.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 29. 7. 2014 23:33

Ja zrovna dneska v provozu vic zkousel sygic na sgs3 a funguje zcela bez problemu, spokojenost.
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod Dzordz5 29. 7. 2014 23:34

Moucha píše:jet podle nokia maps přes půl Evropy? To musel být jistě zajímavý výlet a asi i byl.. :D

přiznám se, že nechápu tvoji připomínku. S nokia maps jsem bez problémů našel (a navigoval do) vše co bylo potřeba - hotely ve francii, satelity v británii... akorát mě vadili debilní výpadky, který jsem připisoval telefonu nebo SW...

jinak výlet byl přiměřenej :mrgreen:
já jsem spíš na válení na pláži, ale letos jsem si holt užil památky francie, londýn, oxford...
zlatý chorvatsko. Ale co by člověk neudělal pro milující manželku 8-P

-- 29. 7. 2014 22:35 --

spitfireXIV píše:Já bych se s navigací v mobilu nepouštěl.do složitějších akcí. Pak to takhle dopadá.

jinými slovy - klasická navigace tímhle netrpí?
Dzordz5
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 29. 7. 2014 23:54

skor ide o to, ze ak to je primarny mobil, tak je to napic

stale nejaky hovor/sms apod...takze v pripade jedineho mobilu by som tak tiez necestoval
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Neurotic 30. 7. 2014 00:44

To je nějaké divné ne? Mě vypadává max. údaj o aktuální rychlosti a to ještě záleží spíš na konkrétním místě než na tom jestli je tam kamion nebo ne. Navíc v FR je ta rušička na 2 dvěci pokud nedokáže zvednout závoru.
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 30. 7. 2014 07:02

Já měl průběžně téměř pořád zapnutou Nokia Here na WP (L925) CZ-SK-HU-RO (celkem 3000km) a ani jednou nevypadla...
TomeekHoleek
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod mager 30. 7. 2014 07:07

Slawall píše:na ojeb myta staci zabalit tu krabicku do alobalu.

:hm
mager
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod karf 30. 7. 2014 07:20

Dzordz5 píše:jinými slovy - klasická navigace tímhle netrpí?

sice máš asi v zahraničí data vypnutý, ale teoreticky by mohl měl být rychlejší ve vyhledání satelitů, pokud má možnosti si jejich polohu předem stáhnout z internetu.
Co se týče citlivosti, tak třeba staré zumo 550 v místnosti regulérně vyhlásí, že satelity nevidí. Mobil se mi bez problémů fixuje (i když si nejsem jistej, jestli to je podle gps nebo podle gsm vysílačů), ale polohu na mapě ukáže.
karf
Nováček

Další stránka