Způsobená nehoda - poškozený chce peníze co nezaplatila poj.

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod marthuf 24. 4. 2014 20:45

:hm Hej admini, jak to v tomto vlákně vypadá s multinicky?
marthuf
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jelass 24. 4. 2014 20:52

defie píše:Dobrý den.
byl jsem účastníkem pojistné události, která byla právě uzavřena. Po uzavření dané události jsem však byl ze strany poškozeného vyzván k zaplacení nákladů, které pojišťovna odmítla proplatit (konkrétně pak částky cca 5000,- Kč za Odpočet pevných nákladů - spojených s pronájmem vozu).

Poškozený hrozí soudy a právníky. Jak se bránit?

Má poškozený nárok na proplacení z mojí strany?

Furt me prekvapuje, kam az muze lidsky ***** dosahnout.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 20:55

Kevil píše:Zaplatit poškozenému rozdíl, co mu neuhradila pojišťovna. Nehodu jsi zavinil ty, tak není co řešit.

Jako že třeba jestli si půjčil za deset tisíc na den Favorita, tak mu má škůdce doplatit rozdíl, co neproplatí pojišťovna? To asi ne, že? Tak jak mu můžeš radit - bez znalosti oprávněnosti nákladů - aby doplatil co nezaplatila pojišťovna?
Kevil píše:"Odpočet pevných nákladů" si může pojišťovna strčit do (_!_)

Jedná se o auto z půjčovny, kde je to víceméně oprávněné, asi jsi to nepochopil.
Kevil píše:Výměna dílu, i za nový, originální, vždy snižuje cenu auta.

Vždy ne.
Kevil píše:Pojištovna by měla naopak zaplatit něco navíc.

Bez znalosti konkrétní situace výkřik do tmy.
Kevil píše:Já jsem si nechal zaplatit i ztrátu času, spojenou s vyřizováním nezaviněné nehody.

Nikdo poškozenému nebrání požadovat náhradu vynaložených nákladů.
Kevil píše:P.S. Tobě by se taky nelíbilo, až to do tebe někdo napere, že by jsi měl něco nezaviněně platit ze svého.

Bys. By jsi je blbost.
Kevil píše:Poškozenému doporučuji, aby se obrátil na vasenaroky.cz

Nebo na lampárnu.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 24. 4. 2014 21:03

Taky je mozny, ze ma vinik nejakou ***** pojistovnu ala Slavia nebo CPP, co se proste snazi s poskozenym vyjebat. Pak je naopak super, ze si nenecha **** na hlavu, protoze klienti podobnejch ustavu si naopak vysirani zaslouzej. ;-)
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 21:04

Jelass píše:
byl jsem účastníkem pojistné události, která byla právě uzavřena. Po uzavření dané události jsem však byl ze strany poškozeného vyzván k zaplacení nákladů, které pojišťovna odmítla proplatit (konkrétně pak částky cca 5000,- Kč za Odpočet pevných nákladů - spojených s pronájmem vozu).

Nechápu, abych se přiznal.

Mimochodem - kdyby poškozený využil náhradního vozidla od smluvního partnera pojišťovny, nedoplácel by pravděpodobně nic.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 4. 2014 21:08

JardaB píše:si blbej? Precti si zakon jak resi povinne pojisteni - od toho pojisteni je, aby vinik nic neplatil.

blbec zaplati
forsaken...
icotech852
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 21:28

Kurt Heimreich píše:Taky je mozny, ze ma vinik nejakou ***** pojistovnu ala Slavia nebo CPP, co se proste snazi s poskozenym vyjebat. Pak je naopak super, ze si nenecha **** na hlavu, protoze klienti podobnejch ustavu si naopak vysirani zaslouzej. ;-)

Teď jsem řešil Slavii a bez problému, byť - pravda - trvá jim to několik týdnů. S CPP to taky funguje, to je horší Kooperativa.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod Jelass 24. 4. 2014 21:31

GeneHawkins píše:
Jelass píše:

Nechápu, abych se přiznal.

Mimochodem - kdyby poškozený využil náhradního vozidla od smluvního partnera pojišťovny, nedoplácel by pravděpodobně nic.

Tak me by nikdy nenapadlo chtit to buro po nekom. Resil bych to jen s pojistovnou.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 21:37

Jo, nerozuměl jsem kam míříš.
No, tak kdybych měl pocit, že je můj nárok oprávněný a pojišťovna by ho odmítala, nezbývalo by mi taky, než se obrátit na škůdce, protože ten za škodu odpovídá, jeho pojišťovna je jeho věc.
Pokud bych pak žaloval, tak pak jeho, ne pojišťovnu...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 4. 2014 21:39

neodpovida za nahradu skody, na to je prece ze zakona pojistenej...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 21:40

Samozřejmě, že odpovídá. Pojistka je jeho věc. Existujou taky pojistky se spoluúčastí, výluky pojištění a podobně.
Škodu způsobil a tak za ní odpovídá.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 4. 2014 21:43

jenze je na to pojistenej, pokud dodrzi vsechny podminky pojistovny, neni duvod, aby veskerou skodu nezaplatila pojistovna.
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Kevil 24. 4. 2014 22:06

Minimání pojistný limit u povinného ručení, u kterékoliv pojišťovny, je ze zákona 35 mil. Kč. Pojišťovna viníka tedy nemůže mít žádný problém s proplacením plné výše škody.
Kevil
Nováček

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 4. 2014 22:11

Kurt Heimreich píše:Taky je mozny, ze ma vinik nejakou ***** pojistovnu ala Slavia nebo CPP, co se proste snazi s poskozenym vyjebat. Pak je naopak super, ze si nenecha **** na hlavu, protoze klienti podobnejch ustavu si naopak vysirani zaslouzej. ;-)

Bych to videl taky tak... Kazdej kouka jen po cene a oni,jsou to *****, jako jasny ze si udelas pojistku tak cekas ze v pohode... Noo tezka situace...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod Lexx 24. 4. 2014 22:20

A co třeba Wüstenrot? Jsou to *****? Ptám se, jen abych se případně připravil na oprávněné vysírání :D
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka