Způsobená nehoda - poškozený chce peníze co nezaplatila poj.

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod defie 24. 4. 2014 18:09

Dobrý den.
byl jsem účastníkem pojistné události, která byla právě uzavřena. Po uzavření dané události jsem však byl ze strany poškozeného vyzván k zaplacení nákladů, které pojišťovna odmítla proplatit (konkrétně pak částky cca 5000,- Kč za Odpočet pevných nákladů - spojených s pronájmem vozu).

Poškozený hrozí soudy a právníky. Jak se bránit?

Má poškozený nárok na proplacení z mojí strany?
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 24. 4. 2014 18:10

ne
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod mager 24. 4. 2014 18:12

ano
mager
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Hyza 24. 4. 2014 18:14

max polovinu
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod defie 24. 4. 2014 18:16

Díky za informace.

Ale proč ne?
Proč Ano?
A proč zrovna polovinu? :)

Fakt nevím, jak se k tomu postavit :(
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 18:16

Odkázat ho na pojišťovnu, kterou jsi pověřil zastupováním.
Prověřit u pojišťovny co všechno mu nezaplatila a seznámit jí se vznesením nároku poškozeného.
To vše až po písemném požadavku poškozeného, jinak nic.

-- 24. 4. 2014 19:18:58 --

Odpočet pevných nákladů z půjčovného simuluje opotřebení jeho vlastního vozu při najetí těchto kilometrů, tedy nic, na co by měl nárok. Vzhledem k odpočtu cca 5000,- odhaduju, že s vozem najel cca 1200 km, což není nijak málo...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod defie 24. 4. 2014 18:22

Gene: díky moc... To jsem všechno udělal. Pojišťovna mi řekla, ať poškozeného odkazuji na ně. Když jsem to udělal, poškozený mi řekl, že se s ním pojišťovna nechce bavit a že to tedy bude řešit se mnou (právně).
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 18:25

Tak ho nech, vykašle se na to...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 4. 2014 18:32

Moucha píše:ne

múdro,ani p!
forsaken...
icotech852
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 4. 2014 18:33

***** mu do krku, od toho je povinne pojisteni aby pokrylo vsechny skody.
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 4. 2014 18:34

správne
forsaken...
icotech852
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 24. 4. 2014 18:39

Počkal bych až to přijde právně (žaloba) a pak to předal na pojišťovnu.
boss-ivoss
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod evlo 24. 4. 2014 19:23

Narok v obcansko spravnim sporu muze, ale jestli vyhraje nebo ne, to nedokazu posoudit.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kevil 24. 4. 2014 19:31

Zaplatit poškozenému rozdíl, co mu neuhradila pojišťovna. Nehodu jsi zavinil ty, tak není co řešit. "Odpočet pevných nákladů" si může pojišťovna strčit do (_!_) Výměna dílu, i za nový, originální, vždy snižuje cenu auta. Pojištovna by měla naopak zaplatit něco navíc. Já jsem si nechal zaplatit i ztrátu času, spojenou s vyřizováním nezaviněné nehody.

P.S. Tobě by se taky nelíbilo, až to do tebe někdo napere, že by jsi měl něco nezaviněně platit ze svého.

Poškozenému doporučuji, aby se obrátil na vasenaroky.cz
Kevil
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 4. 2014 19:41

si blbej? Precti si zakon jak resi povinne pojisteni - od toho pojisteni je, aby vinik nic neplatil.
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod marthuf 24. 4. 2014 19:45

:hm Hej admini, jak to v tomto vlákně vypadá s multinicky?
marthuf
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jelass 24. 4. 2014 19:52

defie píše:Dobrý den.
byl jsem účastníkem pojistné události, která byla právě uzavřena. Po uzavření dané události jsem však byl ze strany poškozeného vyzván k zaplacení nákladů, které pojišťovna odmítla proplatit (konkrétně pak částky cca 5000,- Kč za Odpočet pevných nákladů - spojených s pronájmem vozu).

Furt me prekvapuje, kam az muze lidsky ***** dosahnout.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 19:55

Kevil píše:Zaplatit poškozenému rozdíl, co mu neuhradila pojišťovna. Nehodu jsi zavinil ty, tak není co řešit.

Jako že třeba jestli si půjčil za deset tisíc na den Favorita, tak mu má škůdce doplatit rozdíl, co neproplatí pojišťovna? To asi ne, že? Tak jak mu můžeš radit - bez znalosti oprávněnosti nákladů - aby doplatil co nezaplatila pojišťovna?
Kevil píše:"Odpočet pevných nákladů" si může pojišťovna strčit do (_!_)

Jedná se o auto z půjčovny, kde je to víceméně oprávněné, asi jsi to nepochopil.
Kevil píše:Výměna dílu, i za nový, originální, vždy snižuje cenu auta.

Vždy ne.
Kevil píše:Pojištovna by měla naopak zaplatit něco navíc.

Bez znalosti konkrétní situace výkřik do tmy.
Kevil píše:Já jsem si nechal zaplatit i ztrátu času, spojenou s vyřizováním nezaviněné nehody.

Nikdo poškozenému nebrání požadovat náhradu vynaložených nákladů.
Kevil píše:P.S. Tobě by se taky nelíbilo, až to do tebe někdo napere, že by jsi měl něco nezaviněně platit ze svého.

Bys. By jsi je blbost.
Kevil píše:Poškozenému doporučuji, aby se obrátil na vasenaroky.cz

Nebo na lampárnu.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 24. 4. 2014 20:03

Taky je mozny, ze ma vinik nejakou ***** pojistovnu ala Slavia nebo CPP, co se proste snazi s poskozenym vyjebat. Pak je naopak super, ze si nenecha **** na hlavu, protoze klienti podobnejch ustavu si naopak vysirani zaslouzej. ;-)
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 20:04

Jelass píše:

Nechápu, abych se přiznal.

Mimochodem - kdyby poškozený využil náhradního vozidla od smluvního partnera pojišťovny, nedoplácel by pravděpodobně nic.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 4. 2014 20:08

JardaB píše:si blbej? Precti si zakon jak resi povinne pojisteni - od toho pojisteni je, aby vinik nic neplatil.

blbec zaplati
forsaken...
icotech852
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 20:28

Kurt Heimreich píše:Taky je mozny, ze ma vinik nejakou ***** pojistovnu ala Slavia nebo CPP, co se proste snazi s poskozenym vyjebat. Pak je naopak super, ze si nenecha **** na hlavu, protoze klienti podobnejch ustavu si naopak vysirani zaslouzej. ;-)

Teď jsem řešil Slavii a bez problému, byť - pravda - trvá jim to několik týdnů. S CPP to taky funguje, to je horší Kooperativa.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod Jelass 24. 4. 2014 20:31

GeneHawkins píše:
Jelass píše:

Nechápu, abych se přiznal.

Mimochodem - kdyby poškozený využil náhradního vozidla od smluvního partnera pojišťovny, nedoplácel by pravděpodobně nic.

Tak me by nikdy nenapadlo chtit to buro po nekom. Resil bych to jen s pojistovnou.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 20:37

Jo, nerozuměl jsem kam míříš.
No, tak kdybych měl pocit, že je můj nárok oprávněný a pojišťovna by ho odmítala, nezbývalo by mi taky, než se obrátit na škůdce, protože ten za škodu odpovídá, jeho pojišťovna je jeho věc.
Pokud bych pak žaloval, tak pak jeho, ne pojišťovnu...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 4. 2014 20:39

neodpovida za nahradu skody, na to je prece ze zakona pojistenej...
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 20:40

Samozřejmě, že odpovídá. Pojistka je jeho věc. Existujou taky pojistky se spoluúčastí, výluky pojištění a podobně.
Škodu způsobil a tak za ní odpovídá.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 4. 2014 20:43

jenze je na to pojistenej, pokud dodrzi vsechny podminky pojistovny, neni duvod, aby veskerou skodu nezaplatila pojistovna.
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Kevil 24. 4. 2014 21:06

Minimání pojistný limit u povinného ručení, u kterékoliv pojišťovny, je ze zákona 35 mil. Kč. Pojišťovna viníka tedy nemůže mít žádný problém s proplacením plné výše škody.
Kevil
Nováček

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 4. 2014 21:11

Kurt Heimreich píše:Taky je mozny, ze ma vinik nejakou ***** pojistovnu ala Slavia nebo CPP, co se proste snazi s poskozenym vyjebat. Pak je naopak super, ze si nenecha **** na hlavu, protoze klienti podobnejch ustavu si naopak vysirani zaslouzej. ;-)

Bych to videl taky tak... Kazdej kouka jen po cene a oni,jsou to *****, jako jasny ze si udelas pojistku tak cekas ze v pohode... Noo tezka situace...
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod Lexx 24. 4. 2014 21:20

A co třeba Wüstenrot? Jsou to *****? Ptám se, jen abych se případně připravil na oprávněné vysírání :D
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 21:22

JardaB píše:jenze je na to pojistenej, pokud dodrzi vsechny podminky pojistovny, neni duvod, aby veskerou skodu nezaplatila pojistovna.

No to jistě. Ale uvědom si, že to je jeho smluvní pojištění, do kterého já, jako poškozený, nevidím a upřímně - ani mi nic do toho není.
Já s jeho pojišťovnou žádný smluvní vztah nemám, pokud tedy nejsou moje oprávněné nároky uspokojeny, budu žalovat toho, kdo mi škodu způsobil a kdo je za ni odpovědný, tedy škůdce. Ten, ať se následně soudí se svojí pojišťovnou...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 4. 2014 21:24

Ja zkusenosti zaplat panbuh nemam...

Kooperativa pri odrenine na parkovisti se zachovala tak jak ma v zapadnich krajinach bez problemu a bezevseho a dokonce tomu co zavinil sebrali jen par mesicu bonusu...
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 4. 2014 21:27

GeneHawkins píše:
JardaB píše:jenze je na to pojistenej, pokud dodrzi vsechny podminky pojistovny, neni duvod, aby veskerou skodu nezaplatila pojistovna.

No to jistě. Ale uvědom si, že to je jeho smluvní pojištění, do kterého já, jako poškozený, nevidím a upřímně - ani mi nic do toho není.
Já s jeho pojišťovnou žádný smluvní vztah nemám, pokud tedy nejsou moje oprávněné nároky uspokojeny, budu žalovat toho, kdo mi škodu způsobil a kdo je za ni odpovědný, tedy škůdce. Ten, ať se následně soudí se svojí pojišťovnou...

alebo presne naopak - povinne zmluvne poistenie mam a ked sa nieco nepaci poskodenemu nech sa on sudi s poistovnou
forsaken...
icotech852
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod defie 24. 4. 2014 21:44

GeneHawkins píše:

promiň, ale začínám se ztrácet. Na začátku jsem měl pocit, že jsem v právu, protože jsem pojištěn a on ode mne nárokuje škodu za "odpočet pevných nákladů", tedy spotřebu, kterou jsem nemohl ovlivnit.

Jestli jsem tedy pochopil tvůj výklad dobře, tak to znamená, že když ho odmítla pojišťovna, tak se o "odpočet pevných nákladů" může soudit se mnou v rámci občansko-právního vztahu. Je to tak? Pokud ano, jaký tam lze očekávat výsledek?

ps. Nezmínil jsem, že jsem nedostal možnost mu zapůjčit vlastní vůz, takže by náklad na zapůjčené vozidlo a související náklady nemusel vzniknout. Hraje to roli?

Info pro zúčastněné - pojišťovna je AXA. O jejích kvalitách netuším, každopádně vyplatila peníze do cca 10 dnů, na lince pro mě jakožto pro pojištěnce byli vždy maximálně vstřícní.
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod b.s.t 24. 4. 2014 21:47

Přiznám se, že tohle myšlení nechápu:
Pojistím se u nejlevnější pojišťovny na nejnižší pojistné krytí. Způsobím druhému škodu. A potom, místo abych se tomu druhému omluvil a škodu uhradil, tak začnu poškozenému tvrdit, že co nedostal od mé (podle mojí smlouvy pověřené) pojišťovny, tak na to nemá nárok.

A na takové se skládají ostatní účastnici povinného ručení, kteří nehody nezpůsobují a platí si vyšší pojistné krytí.
Omlouvám se za svou jízdu, raději bych šel pěšky, ale bohužel to nešlo jinak.
b.s.t
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 4. 2014 21:49

Tady asi nepujde o vysi kryti
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod b.s.t 24. 4. 2014 21:54

defie píše: tak to znamená, že když ho odmítla pojišťovna, tak se o "odpočet pevných nákladů" může soudit se mnou v rámci občansko-právního vztahu. Je to tak? Pokud ano, jaký tam lze očekávat výsledek?

ps. Nezmínil jsem, že jsem nedostal možnost mu zapůjčit vlastní vůz, takže by náklad na zapůjčené vozidlo a související náklady nemusel vzniknout. Hraje to roli?

Kdyby třeba zrovna jel před bouřkou opravit střechu u své chalupy. Jel by předpisově, ale kvůli nehodě zaviněné někým jiným, by na tu chalupu nedojel a bouřka mu tu chalupu vyplavila. Měla by mu pojišťovna viníka z povinného ručení uhradit škodu na té chalupě? Asi ne, že. Může viník té nehody za škodu na té chalupě? Částečně asi ano. Jak velkou měrou může určit soud, nebo v lepším případě svědomí viníka.
b.s.t
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 21:56

defie píše:
GeneHawkins píše:

promiň, ale začínám se ztrácet. Na začátku jsem měl pocit, že jsem v právu, protože jsem pojištěn a on ode mne nárokuje škodu za "odpočet pevných nákladů", tedy spotřebu, kterou jsem nemohl ovlivnit.

Jestli jsem tedy pochopil tvůj výklad dobře, tak to znamená, že když ho odmítla pojišťovna, tak se o "odpočet pevných nákladů" může soudit se mnou v rámci občansko-právního vztahu. Je to tak? Pokud ano, jaký tam lze očekávat výsledek?

Info pro zúčastněné - pojišťovna je AXA. O jejích kvalitách netuším, každopádně vyplatila peníze do cca 10 dnů, na lince pro mě jakožto pro pojištěnce byli vždy maximálně vstřícní.

To jistě, ty oprávněně očekáváš, že pojišťovna všechny důvodné závazky k němu vyrovná. Já předpokládám, že to udělala, protože "odpočet pevných nákladů" z půjčovného nemá šanci vysoudit.
Nicméně informoval bych se na pojišťovně o tom, co nárokoval, a co mu ona neuznala a proč, abych samozřejmě byl v obraze.
Zapůjčení vlastního vozu je nesmysl. Jak už jsem psal, kdyby použil smluvní opravnu pojišťovny, nedoplácel by zřejmě nic. I když samozřejmě měl smůlu, žes ho naboural, je každého věc, aby se informoval, jak z toho vyjít co nejlépe.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 4. 2014 22:00

b.s.t píše:
defie píše: tak to znamená, že když ho odmítla pojišťovna, tak se o "odpočet pevných nákladů" může soudit se mnou v rámci občansko-právního vztahu. Je to tak? Pokud ano, jaký tam lze očekávat výsledek?

Kdyby třeba zrovna jel před bouřkou opravit střechu u své chalupy. Jel by předpisově, ale kvůli nehodě zaviněné někým jiným, by na tu chalupu nedojel a bouřka mu tu chalupu vyplavila. Měla by mu pojišťovna viníka z povinného ručení uhradit škodu na té chalupě? Asi ne, že. Může viník té nehody za škodu na té chalupě? Částečně asi ano. Jak velkou měrou může určit soud, nebo v lepším případě svědomí viníka.

Vinik nehody by mel zaplatit vsem, kterym nejak zpusobil naklady. Stane se nehoda, je tam kolona, ja spalim diky tomu palivo - mel by mi to nahradit. To stejne tak strecha co pises. Je to proste blbe, jak je to nastavene, na druhou stranu by to prokazovani nakladu bylo hodne slozite
anonymni

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 22:01

b.s.t píše:Přiznám se, že tohle myšlení nechápu:
Pojistím se u nejlevnější pojišťovny na nejnižší pojistné krytí. Způsobím druhému škodu. A potom, místo abych se tomu druhému omluvil a škodu uhradil, tak začnu poškozenému tvrdit, že co nedostal od mé (podle mojí smlouvy pověřené) pojišťovny, tak na to nemá nárok.

A na takové se skládají ostatní účastnici povinného ručení, kteří nehody nezpůsobují a platí si vyšší pojistné krytí.

Já se zase přiznám, že nechápu myšlení tvoje.
Pojistit se tak, abych to měl nejlevnější, je přirozené, a nevidím na tom nic špatného. Když druhému způsobím škodu, tak se mu samozřejmě omluvím, ale na likvidaci té škody mám jaksi právě tu pojistku. Nevím tedy, proč bych škodu měl hradit já. Pokud se neprokáže opak, nemám důvod domnívat se, že mu pojišťovna neuhradila veškeré oprávněné nároky vzniklé v souvislosti s mým pochybením.

Nevím tedy, proč by se na mě měli ostatní účastníci povinného ručení jakkoli skládat, myslím, že meleš nesmysly.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod b.s.t 24. 4. 2014 22:14

GeneHawkins píše:
b.s.t píše:Přiznám se, že tohle myšlení nechápu:

Já se zase přiznám, že nechápu myšlení tvoje.
Pojistit se tak, abych to měl nejlevnější, je přirozené, a nevidím na tom nic špatného. Když druhému způsobím škodu, tak se mu samozřejmě omluvím, ale na likvidaci té škody mám jaksi právě tu pojistku. Nevím tedy, proč bych škodu měl hradit já. Pokud se neprokáže opak, nemám důvod domnívat se, že mu pojišťovna neuhradila veškeré oprávněné nároky vzniklé v souvislosti s mým pochybením.

To není o smyslech či nesmyslech, ale o způsobu myšlení, uznávání zodpovědnosti a morálním profilu.
To, zda tvoje pojišťovna někomu uhradí nebo neuhradí škodu, kterou jsi mu způsobil je pouze na smlouvě mezi tebou a tou pojišťovnou. Škodu jsi způsobil ty - ty za ní neseš odpovědnost (tedy pokud nepatříš do opačné morální skupiny) a je na tobě, aby ses k ní postavil čelem. Pojišťovnu jsi jenom pověřil tím, aby za tebe udělala nepříjemnou práci, pokud to neudělá, je to tvoje věc, nikoli toho postiženého.

GeneHawkins píše:Nevím tedy, proč by se na mě měli ostatní účastníci povinného ručení jakkoli skládat, myslím, že meleš nesmysly.

Pojištění povinného ručení je: 1. solidární, 2. povinné.
Jeho funkce není založena na tom, že ty si budeš platit každý měsíc pětistovku, jednou ročně nabouráš a pojišťovna cáluje. Ale na tom, že hodně lidí platí každý měsíc pětistovku, nebo i víc, a když někdo z nich udělá neúmyslně chybu, tak pojišťovna z té hromady něco vezme, a tomu chybujícímu to dá. Pojistné, které pojišťovna vybere je počítané tak, aby se z té celkové hromady podařilo hradit většinu nehod a něco zbylo pojišťovně jako zisk. Takže ti, co nehody nemají platí do té hromady úplně zbytečně, zatímco ti, co mají nehod víc, než je průměrné vypočítané riziko, z té hromady čerpají.
b.s.t
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 4. 2014 22:17

Zdá se, že i ty jsi už pochopil obecný princip pojištění.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod JelenJ. 24. 4. 2014 22:20

+1
Já bych tipoval, že buď poškozenej nechce řešit papírování a dlouhosáhlý telefonáty s pojišťovnou, což je samozřejmě nepříjemný, ale každej, kdo je řidič, s tím musí počítat. Tak to prostě je.
Nebo je možnost, že od půjčení auta nemá např. doklad.
Na chybu pojišťovny bych to neviděl, když bezproblému vyplatili peníze za škodu na autě do 10 dnů...
edit: To +1 bylo ještě k minulýmu příspěvku od Geneho.
JelenJ.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JardaB 25. 4. 2014 05:14

Tady asi vic lidi nechape, ze podminky PR jsou dany zakonem pro vsechny pojistence a vsechny pojistovny, takze je jedno, jakou pojistovnu vyberu. To ze jsou pojistovny hajzli je obecne jasne, ale kdyz uz mam pojisteni a je dokonce povinne, neni duvod platit neco navic.
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod hongmi 25. 4. 2014 07:58

+1
hongmi
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kbn-001 25. 4. 2014 08:16

taky +1

Jo a pojem morálka a podobné to nemám :-D
kbn-001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod defie 25. 4. 2014 08:25

Chlapi, všem díky za rady a názory. Dám vědět, jak se to bude dále vyvíjet, ať víte, k čemu jste přispěli :)
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hongmi 25. 4. 2014 08:26

On i ten poskozeny miva na zavineni nehody svuj nezanedbatelny podil. Protoze zkuseny ridic jezdi bez nehod ne proto, za sam nedela chyby, ale proto, ze dokaze predvidat chyby u ostatnich.
hongmi
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lexx 25. 4. 2014 08:30

Jasný, stojím na červený a zezadu to do mě někdo narve. To bych chtěl vidět, jak jsem měl reagovat, abych jeho chybu eliminoval ;-) ... už vím, neměl jsem nikam jezdit.
Lexx
Inventář

Odeslat příspěvekod hongmi 25. 4. 2014 08:33

Kdybys stal u kraje a ne v prostredku, tak se ti vyhne.
hongmi
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lexx 25. 4. 2014 08:35

:D
Lexx
Inventář

Odeslat příspěvekod Filo0 25. 4. 2014 10:14

Nemáš stáť na červenej, skúsený vodič prejde cez križovatku aj na červenú ;-) :-))
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 25. 4. 2014 10:36

Ti nejlepší jezdí na modrou.. 8-)
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod Lacomme 25. 4. 2014 10:54

A modří už vědí :D
Delta 2.0 Multijet 121 kW
Petr Cibulka vyšetřil kočičku Siderickým kyvadélkem a odhalil, že kočička je Ruský fízl.
Lacomme
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 25. 4. 2014 11:06

hongmi píše:Kdybys stal u kraje a ne v prostredku, tak se ti vyhne.

:D :D
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod hobitt 25. 4. 2014 13:29

ČPP neproplaci škodu? A kua...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 4. 5. 2014 01:34

Noo radeji se prepojisti
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod mlaskac 4. 5. 2014 08:17

ano uz od roku 2004 vedeme tento druh sporu. zalovanemu se to trosku (finance) vymyka z ruky
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 5. 2014 08:27

Tyhle vysirace co se soudi o kazdy prd fakt miluju...
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod kbn-001 4. 5. 2014 08:32

kbn-001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod defie 4. 5. 2014 08:53

mlaskac píše:

ano uz od roku 2004 vedeme tento druh sporu. zalovanemu se to trosku (finance) vymyka z ruky

A tento spor je o co konkrétně?
A proč se to vymyká žalovanému? Copak jej nezastupuje pojišťovna?
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 4. 5. 2014 09:39

Mlaskač: bmw vs skútr? To ještě není uzavřené???
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář