Proč EU auta nemají automat ve standardu ?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 8. 1. 2014 18:17

Nyní se můžeme dočíst o úžasných autech, která jezdí sama a budou prošpikována těmi nejlepšími vychytávkami. Je však pravdou že na rozdíl od USA kde - můj odhad 97% aut má standardně automatickou převodovku se v Evropě a samo i u nás za automat brutálně připlácí. Přitom je to technologie tuším někdy z padesátých let, takže dávno žádná novinka. Upřímně řečeno nechápu jak někoho může bavit řadit. Nebylo by fajn kdyby to bylo obráceně ? Automatická převodovka standard, manuální za příplatek ? Chápu že v USA na rozdíl od Evropy je automobil nezbytností a napříč obrovskou rozlohou Spojených Států může automat snižovat únavu řidiče při dlouhých jízdách, kdyžto v Evropě asi málokdo dělá dlouhé cesty napříč kontinentem (a ten si za automat připlatí) ale nebylo by fajn kdyby automat byl standardem i zde ? Minimálně by odpadla další nudná lekce v autoškole...a o tom že řízení stylem brzda, plyn je příjemější ani nemluvě.
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod Moucha 8. 1. 2014 18:18

kamaráde, minulý rok sem četl nejvíc kokotin od tebe a koukám, že letos se budeš snažit to ještě trufnout
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod Honza42 8. 1. 2014 18:20

Fajn je, když funguje trh a nikdo se do něj nes......
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod Jelass 8. 1. 2014 18:21

Proc je slunce oranzove? :D
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod kbn-001 8. 1. 2014 18:29

Protože jsi debil to je odpověď na tvůj problém.
Vadí ti autoškola? Kolikrát jsi ji dělal? Navíc i kdyby můžeš dělat verzi řidičáku pro automat a řídit jen auta s automatem. Takhle to dělala bývalka.
kbn-001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Filo0 8. 1. 2014 18:30

Ako automat znižuje únavu pri dlhých jazdách? :D
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 8. 1. 2014 18:32

kbn-001 píše:Protože jsi debil to je odpověď na tvůj problém.
Vadí ti autoškola? Kolikrát jsi ji dělal? Navíc i kdyby můžeš dělat verzi řidičáku pro automat a řídit jen auta s automatem. Takhle to dělala bývalka.

+1

-- 8. 1. 2014 18:33 --

Filo0 píše:Ako automat znižuje únavu pri dlhých jazdách? :D

To by mě taky zajímalo :D
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod Hustoles 8. 1. 2014 18:33

Automat se hodí spíš na pojížďky s častým řazením, než na cestu na Route 66
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod siol.a 8. 1. 2014 18:37

PoliceCollector píše:Přitom je to technologie tuším někdy z padesátých let, takže dávno žádná novinka.

Asi jako by sis stěžoval, že se dneska do aut dávají zastaralý motory, protože to je technologie ze století páry.
Mládenci, uvolněte ovládací páčky.
siol.a
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 8. 1. 2014 18:40

Uz se to meni - v EU casto automat za priplatek maly, lecky ve skladovkach, dokonce 308cc je levnejsi s automatem nez manualem. Naopak v USA u zajimavych aut je automat uz malokdy standard, naopak standard manual a automat za priplatek odpovidajici EU.

Ve zkratce - spousta veci co pises jsou lzi.
Naposledy upravil evlo dne 8. 1. 2014 18:42, celkově upraveno 2
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Filo0 8. 1. 2014 18:41

Nissan350Z píše:
kbn-001 píše:
Filo0 píše:Ako automat znižuje únavu pri dlhých jazdách? :D

To by mě taky zajímalo :D

Asi myslel, že keď sa vyserie tak si aspoň na dva dni oddýchneš, kým to dajú dokopy :-))
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář

Odeslat příspěvekod tycoon 8. 1. 2014 18:45

PoliceCollector píše:....
Přitom je to technologie tuším někdy z padesátých let, takže dávno žádná novinka.
...
Nebylo by fajn kdyby to bylo obráceně ? Automatická převodovka standard, manuální za příplatek ?

Elektormobily jsou technologie z předminulého století a taky jsou už 100 let dražší než automobil se spalovacím motorem. A pravděpodobně se to nikdy nezmění.
Pro někoho by to bylo fajn. Ale pro mě ne, protože bych musel připlácet za manuální převodovku.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 8. 1. 2014 18:47

Proč kokotin ? Tak mi vysvětlete proč v USA si nikdo auto s manuálem nekoupí a v EU ano ? Jasně, já bych si udělal řidíčák na automat, pokud to jde, protože všechna auta co máme automat mají...

Jak ? No člověk se nemusí soustředit na další úkon - řazení. Podle mě automat zvyšuje koncentraci řidiče a ve spolupráci s tempomatem i snižuje únavu.

Řekl bych že pokud by vozidla s automatem stály stejně nebo jen o málo více nežli vozidla s manuálem, tak by se zvýšila i poptávka a odbyt. Samozřejmě že pokud musíte za automat vysolit 50 000-100 000CZK tak si takový příplatek většina lidí rozmyslí. Zvláště pokud se od kolegů v práci dozví "automat nikdy, bo to je poruchový, voe". Automatické převodovky jsou prostě drahé. Proto je po nich poptávka. Nejsou standardem.

To máte jako s chytrými telefony. Dokud stály smartphony kolem 20 000CZk a ovládaly se stylusem, nikdo je nechtěl, pak přišel iPhone - a změnil svět. Dneska mají všichni smartphone s dotykovým displejem a málokdo používá klasický tlačítkový hloupý telefon, stejně tak umřela kategorie netBooků (takové ty malé potvory s Atomem co byly pomalé a nic neuměly) a byla nahrazeny tablety...jenže zde došlo ke globální změně, kdy se technologie uchytila napříč světem, protože cenový rozdíl tu byl minimální. Podle mne je automatická převodovka prostě pro většinu řidičů nedostupná, protože je drahá.
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod evlo 8. 1. 2014 18:50

V EU si lidi kupujou auta s automatem hodne.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod siol.a 8. 1. 2014 18:50

PoliceCollector píše:Tak mi vysvětlete proč v USA si nikdo auto s manuálem nekoupí a v EU ano ?

Hned od druhý věty blábol.
Mládenci, uvolněte ovládací páčky.
siol.a
Inventář

Další stránka