Jízda v mrazu

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MirecBA 4. 12. 2013 09:55

-18 1.5dci. Zvuky by som nikomu neprial, ale naskocil napriek kratkemu zhaveniu, mozno 2s Ale skoro nove auto 3r a +- 50tkm
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukasoj 4. 12. 2013 09:57

-12 1.6 TDCI, no prob méén :D Otočilo na první nažhavení :-)
Lukasoj
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod DoubleSix 4. 12. 2013 10:07

Ještě se mi u mých aut nestalo, že by za velkého mrazu nenastartovaly (více jak -25°C)
Nejhůře na tom bylo dieselové Mondeo. Sice nastartovalo, ale ten hluk motoru byl ukrutný (jak kdyby vám někdo nasypal šrouby a matice do hlavy válců).
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod Vana666 4. 12. 2013 10:12

Lukasoj píše:-12 1.6 TDCI, no prob méén :D Otočilo na první nažhavení :-)

mínus dvanáct..., není tohle off topic ? :-)
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 12. 2013 10:18

Minus 27 stupňů a tenkrát se asi jednalo o Fabii 16V. Jak si nepamatuju co to bylo za auto, tak o to víc si pamatuju ten šílený zvuk motoru prvních pár minut. A ještě si velice dobře pamatuju, že při malém zatížení se motor ochlazoval. Jinak pouze spojka a řadící páka šla ztuha.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 4. 12. 2013 10:21

Fabka I 16V, -25°C, start na drc, topit začla asi po 5km, při jízdě z kopce se dost rapidně ochlazovala.
OII 1.6 mpi, hodně neochotný start v -20°C (baterka 4 roky stará), ale topilo to taky po pár km, na volnoběh se ochlazoval.
SII 2.0 TDI start bez problému - až na ten zvuk, topí de facto hned - má přídavný topný element.

Zatím všechny auta co jsme měli startovali v zimě ok, nikdy se nestalo, že by něco zamrzlo.
Koleckobetonucimalty
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 4. 12. 2013 10:25

Kibitz píše:A ještě si velice dobře pamatuju, že při malém zatížení se motor ochlazoval.
Tohle se mi stalo u toho Mondea. Dlouhý sjezd a teplota chladicí kapaliny šla dolů (holt motor nepracoval pod zatížením a chladný vzduch vykonal své).
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod Čendoslav 4. 12. 2013 10:28

Daewoo Racer 1.5 chytnul v -25°C v pohodě, i zvuk v pořádku...akorát chvíli šlo blbě řadit, asi už ten olej po 17 letech nebyl v úplně ideální kondici...:-)
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář

Odeslat příspěvekod Pajjoun 4. 12. 2013 10:30

Zažil sem shodně s Daewem i Fiatem -24 +-2 stupně. Oba v pohodě chytly. Zvýšenej volnoběž držely dost dlouho, spojka tužší, ale hlavně řadička. U Daewa to bylo hodně znát, u fiatu míň.
Sem zvědavej na Alfu. Tam by to fakt díky extra malý a slabý baterce, klidně 4-5 denníma odstávkama a trasama v jednotkách kilometrů mohlo zastávkovat.
Teď je sice fakt, že stojim v garáži (ale o tu možnost asi brzo přídu :-( ), ale minulej tejden sem Alfu vytáhnul, blikala na mě 0°C a když sem vyjel ven, pozavíral vrata, tak už byly 2. Ta garáž nedrží teplo, ale zimu. :D
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod Filo0 4. 12. 2013 10:31

Ako môžete vidieť, prevodový olej bol taký hustý, že to zdochlo na N pri pustení spojky :D
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář

Odeslat příspěvekod Moucha 4. 12. 2013 10:35

mě jednou v -27 přimrzala nafta cestou na slovač, odpo když se oteplilo a dotankoval sem vervu vše ok
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod 3MPS 4. 12. 2013 10:50

Upsalla Švédsko, rok 2002/prosinec - teplota ráno asi -36°C. Nastartovat to šlo bez problémů, protože kolega měl předhřev motoru:-)
A co z toho plyne? Předehřev.

Elzyx: a kdepak v Čechách jsi naměřil tuto teplotu? Nechětlo b to spíš novej teploměr? ono mráz pod -30°C není v našich zš moc běžný:-)

Goes: jestli ti zamrzají ostřikovače při 15°C, pak tam nalej vodu:-)
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod kidli 4. 12. 2013 10:55

na přelomu ledna a února 2012 byl docela "normální" 30° mráz i ve středních čechách
"God save me from my friends, I can protect myself from my enemies"
kidli
Nováček

Odeslat příspěvekod kbn-001 4. 12. 2013 11:16

Si pamatuju super zážitek jsem dělal vostrou vostrahu a k ránu jsem natočil káru (120 f plynu). Dostat se do auta bylo umění, ale horká voda pomohla. Auto jsem natočil celkem bez problémů. Nechal jsem to zapnuté a šel hlídat. Po půl hodině jsem to šel zkontrolovat a kua málem to vyvřelo. Celou dobu to jelo na sytič a asi se mu to nelíbilo. No co už. Průser byl pak cestou z práce. Ostříknu sklo a ono to začalo zamrzat. Tenkrát zážitek mi bylo nějakých 18-20 a první auto no.
A nebo favorit jsem do ostřikovačů nalil jakousi směs z hypermarketu a jednou v zimě jsem chtěl ostříknout a on z toho lezl jakýsi sliz. Taky super. A co teď ke všemu s tím? No nakonec jsem to všechno nechal vylézt z trysek a jen to pak ostříkl na wapce. Ten sliz ale ani v teple nezměnil už svoje skupenství na vodu, ale pořád už to byl takový slizík :-D
kbn-001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod jandaxx 4. 12. 2013 11:47

Colt. Startování o půl třetí ráno. Auto naprosto promrzlé. Chytnul okamžitě.

Obrázek
jandaxx
Uživatel deaktivován

Předchozí stránkaDalší stránka