Rozjíždění jen přes spojku.

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod powerball 23. 7. 2013 12:28

jo o tom tady byly uz dlouhy debaty bez vysledku, ale myslim si ze jednu vyslapnuti spojky pri nastartovani versus desitky az stovky slapnuti treba pri jizde ve meste je prd
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 7. 2013 12:28

Nesmysl s tim opotrebenim
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod robbert 23. 7. 2013 12:29

A nemačká se ta spojka proto, aby se ulevilo baterce? Když je vyšlápnutá spojka, tak startér roztáčí jen motor, když je spojka sepnutá musí vynaložit více energie, protože točí i převodovkou?
Btw jsem na tom stejně jako Melloj :love:
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod markus48 23. 7. 2013 12:29

so spojkou preto lebo je to bezpecnejsie a napr hyundai sa bez vyslapnutej spojky ani neda nastartovat

a asi kazde auto sa da rozbehnut len so spojkou bez plynu(aspon vsetky tie ktore som mal moznost ja osobne soferovat) ale to je dobre len na cvicisku a nie v premavke kde by si na semafore bol velmi pomaly a trubili by na teba
co sa tyka kopca tak tam je dolezity cvik a ked si neveris tak si radsej pomoz rucnou brzdou
markus48
Nováček

Odeslat příspěvekod Jean ViC 23. 7. 2013 12:31

vsak ja baterce ulevuju v zime, to pekne pres spojecku... jinak mi neprislo nejaky rozdil v lete, no uvidim odpoledne jedu nastartuju se spojkou...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod gewehr 23. 7. 2013 12:32

powerbaloj ma pravdu, vzhladom na nejake opotrebnie je to uplne irelevantne. Mal som viacero aut co som ojazdil, dokial som nemal automat vzdy som startoval cez vyslapnutu spojku a nikdy ziadne nemalo problem so spojkou (ta s dvojhmotou od TDI spravila 200t km a bezi stale potichu). Podstatny pre zivotnost spojky je sposob jazdy.
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod Vana666 23. 7. 2013 12:35

nejedná se o spojkové ložisko ale o kluzné axiální ložisko klikové hřídele, které má při startu malý tlak oleje a tím pádem větší opotřebení při ax.zatížení od spojky. Ale praktický to asi neznamená nic
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod gewehr 23. 7. 2013 12:36

markus48 píše:a asi kazde auto sa da rozbehnut len so spojkou bez plynu(aspon vsetky tie ktore som mal moznost ja osobne soferovat) ale to je dobre len na cvicisku a nie v premavke
pre ziadne ustrojenstvo urcene na prenos vykonu a krutaku nie je dobre podtacanie. Pri nizkych otackach vznikaju vacsie razy a zvysuju sa nechcene radialne sily na hriadeloch co neprospieva ich ulozeniu. Takze pridat rocha plyn pri rozbehu pomoze nielen motoru ale aj prevodovke.
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 7. 2013 12:43

Jean ViC píše:vsak ja si ulevuju v zime ...

A v lete? :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Bigduck 23. 7. 2013 13:23

robbert píše:A nemačká se ta spojka proto, aby se ulevilo baterce? Když je vyšlápnutá spojka, tak startér roztáčí jen motor, když je spojka sepnutá musí vynaložit více energie, protože točí i převodovkou?
Btw jsem na tom stejně jako Melloj :love:

přesně jak píšeš, je to kvůli tomu, aby startér netočil i převodovkou, platilo v dobách minulých, kdy v zimě slabší baterka ani jinak motor nenahodila, protože převodovka dostatečně "vytuhla", každopádně ani dnes to není na škodu, navíc to zabrání balíkům poskakovat na startéru, což jsem už taky párkrát v realitě viděl :D
Bigduck
Štamgast

Odeslat příspěvekod sprint 23. 7. 2013 13:25

Dnes jsou auta u kterých ani nejde nastartovat bez spojky.
Opel Astra 1.4T
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod Jean ViC 23. 7. 2013 13:26

MELLO píše:
Jean ViC píše:vsak ja si ulevuju v zime ...

A v lete? :D

to taky ale ne pri startovani :D

-- 23. 7. 2013 14:26 --

sprint píše:Dnes jsou auta u kterých ani nejde nastartovat bez spojky.

jake?

-- 23. 7. 2013 14:27 --

mimochodem tohle je stejne krasne tema, vzdy skoro kazdorocne o tom napiseme hodne :)
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod sprint 23. 7. 2013 13:27

Škoda určitě :D
Opel Astra 1.4T
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod Jean ViC 23. 7. 2013 13:29