Prodej auta do zahraničí a odhlášení v CZ

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod George_Couser 10. 12. 2012 11:45

Hloupý dotaz, ale přece. Mám možnost prodat auto mimo ČR (PL). Bude mi k odhlášení stačit kupí smlouva s údaji o kupujícím (jméno, adresa, č. OP,...)?

-- 10. 12. 2012 12:42 --

Jindy všichni chytří a najednou nikdo nic? :D
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod Byval Fidlik 10. 12. 2012 13:46

Asi bude hlavne zalezet na urednikovi :D
Byval Fidlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Burchinal 10. 12. 2012 15:12

Tohle je typ dotazu, pro který lze úspěšně použít internet a jeho vyhledávače, informací je tam spousta. Stačí napsat Prodej vozidla do zahraničí.
Např.: http://www.prepisy-vozidel.cz/vyvoz-oje ... -zahranici
A ještě lépe zde: http://www.povinne-ruceni-porovnani.cz/ ... -zahranici
Ale jak píše Fidlik, bude potřeba počítat i s individuální aktivitou konkrétního úředníka.
Burchinal
Nováček

Odeslat příspěvekod George_Couser 11. 12. 2012 10:56

Jo, na to jsem už koukal. Díky. Akorát že někde píšou, že je třeba evidenční kontrola a někde že zase ne. :hm
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod George_Couser 13. 1. 2013 19:12

Tak upravuji dotaz - jde to u nás odhlásit s tím, že jsem to prodal (doložím kupní smlouvu), ale nechci exportní značky, protože to auto nepojede po vlastní ose? (Tedy zbytečně vyhodím 8 kil + pojištění.)
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod PeTr7650 13. 1. 2013 19:22

co jsem mel moznost ted slyset na magistratu, tak znacky Ti pri odhlaseni do jineho statu daji tak ci tak.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod robbert 13. 1. 2013 19:24

Nejde to... musis mit export znacky i pojisteni...
Prodaval jsem suto znamemu do Rakous. Odvezl si ho domu po ose takze na ceske doklady. Vrátil mi vsechno a pak jsem to odhlásil ale musel platit ty vývozní rz...
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod George_Couser 13. 1. 2013 19:26

No já se o víkendu právě bavil s někým, kdo tak vyvýžel bus a prej to šlo bez vývozních značek. Tohle mi příjde jako buzerace, nutit mě platit za něco, co nechci a nepotřebuji.
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod X123 13. 1. 2013 19:28

To si myslím, že prostě nejde... Auto bude tímto stále v CZ registru a bude se za něj "muset" např. platit PR...
Pro export budeš pak potřebovat i doklady od toho, komu to prodáváš, páč on vlastně žádá o export... Takže třeba při exportu na firmu máme od nich výpis z rejstříku, ofocené občanky, přeložený výpis z rejstříku a plnou moc... Kdyby to šlo, tak jsme loni ušetřili minimálně 100 000,- Kč...
X123
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod George_Couser 13. 1. 2013 19:29

No jde mi o to, že k těm exportkám abych je dostal, musím doložit, že to auto už má PR v zahraničí ne?
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod X123 13. 1. 2013 19:31

Nn, na to Ti stačí obyč zelená karta, klidně psaná na Tebe (ale musí to být originál)... My to děláme na měsíční pojistky, někdy na falešnou zelenou kartu... :D
X123
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod George_Couser 13. 1. 2013 19:32

Máš SZ. Já totiž narazil problém u toho PR.
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod klara25 28. 7. 2014 17:02

Zdravím, prosím o radu.
Žiju v Německu a prodávám auto s Českou RZ. Volá mi spoustu zájemců ale nikdo nechce čekat než vyřídím vše na úřadech a chce si auto odvézt hned. Je nějaká možnost jak to prodat kupujícímu hned?

Díky za radu
klara25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 29. 7. 2014 10:12

Možnost tu je. Prodat to někomu z ČR. Napiš tady, co je to za vůz nebo odkaz na inzerát a třeba se někdo najde. Můžeš hodit inzeráty na české stránky.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod puk123 30. 7. 2014 07:26

Jinak viz: http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=828&t=1206585&start=45 , příspěvek Sauron 26. 7. 2014 15:18.
puk123
Inventář

Další stránka