Propadla technicka. Jak se to cajti dozvedeli?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Clant 28. 9. 2012 16:27

A Nissan o 5 let starší, kterej šel po mě a celou STK si projel až nakonec, kde mu jen nalepili štítek na 2 roky bez jakýkoliv kontroly, to je hned lepší viď?
Clant
Nováček

Odeslat příspěvekod sprint 28. 9. 2012 16:28

Nefungující osvětlení je vážná závada.
Opel Astra 1.4T
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 9. 2012 16:34

Clant píše:A Nissan o 5 let starší, kterej šel po mě a celou STK si projel až nakonec, kde mu jen nalepili štítek na 2 roky bez jakýkoliv kontroly, to je hned lepší viď?

to je věc druhá. Nemuselo se jednat o plnou STK, mohlo jít jen o opakovanou, kde kontrolovali jen tu vadu, kterou mu původně našli. Mohlo to být klidně i to osvětlení.

Pokud jsi měl dojem, že šlo o porušení zákona, měl jsi přivolat PČR. Ne se rozčilovat, že si statistiku vyhozených vylepšují na tobě.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod burty s krenem 28. 9. 2012 16:43

s ostrikovaci nesouhlasim. ja je za cele leto nepouzil. nejsem zvykly a jim po tom muze byt leda *****. a pochybuji, ze to to maji nekde v tabulkach.

svetla, to je neco jineho. ikdyz spz :lol:
Ford S-max 2.2 TDCi 147kw
Ford Fieasta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod zelvotron 28. 9. 2012 16:45

Tak ono hlavně není sna problém si tu žárovku a vodu do ostřikovačů taky dolít hned na místě, jednou jsem taky takhle měnil žárovky v předních světlech, protože se technikovi zdálo, že jedna svítí nějak málo.
zelvotron
Štamgast

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 28. 9. 2012 16:49

burty s krenem píše:s ostrikovaci nesouhlasim. ja je za cele leto nepouzil. nejsem zvykly a jim po tom muze byt leda *****. a pochybuji, ze to to maji nekde v tabulkach.

Funkce ostřikovačů patří mezi kontrolované. Bez vody nelze zkontrolovat. Ale jistě to lze na místě dolít...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 9. 2012 16:51

zelvotron - obvykle tě nechají odstranit závadu na místě, pokud je jedna a mají na tebe čas.
Došla ti voda v ostřikovačích (OK, stát se může), tak bych ti dal šanci - donesl bych kohoutkovku, dolil, vyzkoušel funkčnost a podle toho tě pustil. Ale ještě k tomu v nepořádku osvětlení? Opět, kdyby tohle byla jediná vada, nechal bych tě to někde bokem vyměnit - nemáš náhradní žárovku? Neplníš předpisy dané pro provoz automobilu - vyhazov.
Ale když přijedeš s autem, na které evidentně kálíš? Co čekáš?

burty s krenem - ostřikovače jsou kontrola č. 3.5, osvětlení SPZ 4.7 ;-)
Naposledy upravil eLzyx dne 28. 9. 2012 16:53, celkově upraveno 1
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod iura 28. 9. 2012 16:51

robbert píše:Já taky řešil jsem to se skladnikem kterého nam zastavili a viděl jsem tabulku... je tam 1000+ jinak dávají 500 ale oficiálně se uvádí něco jiného jako důvod pokuty...

Pro provozovatele vozidla to je v blokovém řízení do 5000 Kč, pro řidiče jen do 2000 Kč, takže záleží, koho chytěj, ale 500 můžou dostat klidně oba, stejně jako 1000. ;-]

Ve správním řízení je to pro provozovatele až do 50 000 Kč pokuta, což je dost mastné. :D
Naposledy upravil iura dne 28. 9. 2012 16:54, celkově upraveno 1
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod burty s krenem 28. 9. 2012 16:52

panejo, tak za tohle platim ten litr :oboze:
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 9. 2012 16:53

tady je to hezky rozepsaný
http://www.stknepomucka.cz/index.php?pg=9
řekl bych, že je to již podle nový pravidel. Ta stará byla mnohem přísnější - i lehká vada se někdy musela posoudit jako "C", protože se "B" nedala klasifikovat-předpisy to neumožňovali.
Mě podle starých pravidel vyhodili na "C" kvůli nízké účinnosti ruční brzdy na jedno kolo. Dnes prý stačí, aby brzdilo jedno kolo a je to jen "B", tj. můžeš alespoň legálně měsíc jezdit.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Majkky 28. 9. 2012 17:07

Losoun píše:
mlaskac píše: nicméně i kdyby stála jinak tak je to její věc, stojí na uplnem konci parkáče.

Presne. Ma SUV a fagana, takze ji patri svet.

+1

-- 28. 9. 2012 18:09 --

burty s krenem píše:s ostrikovaci nesouhlasim. ja je za cele leto nepouzil. nejsem zvykly a jim po tom muze byt leda *****. a pochybuji, ze to to maji nekde v tabulkach.

To takhle můžu tvrdit o gumách na sucho, který nejsou homologovaný. Vždyť přece za deště nejezdim, tak co!
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h ) ...
Majkky
Inventář

Odeslat příspěvekod burty s krenem 28. 9. 2012 17:13

no to ses moc netrefil
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod sprint 28. 9. 2012 17:17

To samý se dá napsat, že mi nefunguje zásuvka na tažným, ale stejně ho nepoužívám, tak co.
Jednou je to výbava vozidla a ta má fungovat.
Opel Astra 1.4T
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 9. 2012 17:18

Já tažný třeba vůbec nemám a technickou sem prošel
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod sprint 28. 9. 2012 17:19

Ty si byl už s hurvínkem na STK? :D