Benzina automycka- zkusenosti?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod buck12345 10. 9. 2012 06:55

Planuji, ze nebudu investovat do mycich prostredku a auto nesjpise nyni hodim (prvne v zivote, svete dive se) do mycky. Nejblizsi mycka je Benzina. Mate nekdo zkusenosti? Nebo je lepsi zajet jinam?

diky
buck12345
Nováček

Odeslat příspěvekod kbn-001 10. 9. 2012 07:07

Prvně jsem si myslel, že se píše nějaký polák.
Jaké rozdíly čekáš? Jako že jinde to bude po umytí měkčí a vonět jako by to bylo vyprané v pervolu? Já když už náhodou někam jedu tak je mi to celkem putna kam. Většinou teda tam kde buď tankuju a nebo kde je to levnější
kbn-001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fodi 10. 9. 2012 07:26

Je spousta lidi, co ti reknou, ze do mycky NIKDY, ze to nici lak a ze daleko lepe si to vycistej sami, nebo si zaplatej rucni myti.

Ja mam auto, aby mi slouzilo a opravdu neminim slouzit autu. Nemam rad mycky, co se pohybuji sem a tam kolem auta, takze pouzivam ty prujezdove.
Tady mi nejvic vyhovuje mycka Globus, program c. 4.

Ale pripoustim, ze co se tyka myti auta nejsem nejak prehnane narocny. Jen po vyjeti z mycky dosusim okna.
Fodi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 10. 9. 2012 08:40

vcera jsem po 12000km auto umyval, pac bylo pekne, vzal jsem houbu, kybl a sampon a myl jsem, nez jsem dosel z jedne strany auta na druhou, tak ten sampon se spinou zaschl a ani wapka to nedostala dolu, takze auto je cistci, ale jako zebra.
takze priste mycka a kaslu na to
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 10. 9. 2012 08:55

Musíš být rychlejší. :pozor
FIAT Barchetta 1,8
Zdeněk Málek
Inventář

Odeslat příspěvekod davy 11 10. 9. 2012 09:06

V takovem pocasi to rychle zaschne. Takze pokud mozno zajet do stinu. A jedu jedu a neflakam to.
davy 11
Inventář

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 10. 9. 2012 09:09

Vybrat si počasí, kdy je pod mrakem a lehce mrholí. :D
To pak nezasychá.
FIAT Barchetta 1,8
Zdeněk Málek
Inventář

Odeslat příspěvekod Jelass 10. 9. 2012 09:23

Pracovat s voskem, šapmponem atp. na slunci je blbost.

Buck: přijdi k pultíku, zeptej se jich, jestli teče voda, a zajeď tam. Jinak fakt nevím, co čekáš.
Každá benzina má jinýho majitele, ten tam pravděpodobně může mít i jinou technologii.

Spíš se zeptej, kdo má co vyzkoušenýho kolem Jíčína, to možná dostaneš konkrétnější odpověď.
Naposledy upravil Jelass dne 10. 9. 2012 09:25, celkově upraveno 1
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod Jean ViC 10. 9. 2012 09:24

ono kazda benzina ma jine kartace...
musel by ses zeptat konkretne.

jinak ja mam radeji taky ty prujezdove v Globusu, protoze
- neceka se dlouho
- levnejsi o vice jak 50%
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod K86 10. 9. 2012 09:59

Zdeněk Málek píše:Musíš být rychlejší. :pozor

na skorocernym aute to fakt nejde
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Lukas063 10. 9. 2012 10:46

davy 11 píše:A jedu jedu a neflakam to.

:D :D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Fodi 10. 9. 2012 11:39

Pokud clovek uz dre rukama a ze voskovani a lesteni je nekdy fakt pakarna, tak je snad lepsi postupovat po jednotlivych dilech. Strechu, sloupky, dvere, kapotu ...

Pokud nastane nejaky zadrhel a musi se skoncit, tak vycistena pouze strecha a ostatni spinave neni az takova tragedie.

Jinak vodu na rozehraty plech nestrikam nikdy, protoze to je pro lak mor.
A vekovni teplota kolem 30°C i bez slunicka hrozne rychle ohriva karoserii, takze zasychani vseho je prilis rychle a konci to smouhama.
Fodi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buck12345 16. 9. 2012 14:59

naprostej souhlas se vsemi zucastnenymi zde. Myti auta venku neni zadnej med. Chce to pracovat chytre a rychle. Koneckoncu u me dosly v zasobe i myci prostredky. V mycce jsem nikdy nebyl a jsme presvedcen ze opet se to bude lisit spolecnost od spolecnosti. Nejde me az tak o to co nejvice usetrit. Pokud jednou za uherskej rok dam auto do mycky, budu ocekavat kvalitni umyti...

proto jsem zalozil toto tema a cekal jsem prispevky typu- tato mycka je obecne dobra- dobre zkusenosti na benzinkach spolecnosti ty a ty- tam se mi auto nikdy neblejskalo apod. Zkratka jen obecny zkusenosti, to me zajima..
buck12345
Nováček

Odeslat příspěvekod Fodi 17. 9. 2012 07:09

No prave ten Globus ma relativne casto nove kartace, coz je dulezite. A i nejvyssi program #4 stoji 119,- a pokud se jeste pouzije karta na predplaceni mycky, kde je sleva 20%, tak za 100,- je to opravdu nedrahe.
základní mytí, aktivní pěna, sušení 59,-
mytí, aktivní pěna, sušení, péče o podvozek 89,-
mytí, aktivní pěna, vosk, sušení 99,-
mytí, aktivní pěna, vosk, sušení, péče o podvozek 119,-

Nerikam, ze je to nejake super spickove umyti, ale treba i suseni probiha 2x, coz ne vsude je. Ja jsem spokojeny.

Ted jsem koukal, ze mycka v Opave ma dokonce jeste jeden drazsi program navic.
Fodi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buck12345 17. 9. 2012 12:49

ok takze dle referenci zatim:

GLOBUS. beru v potaz, kdyby nekdo mel podobne pozitivni zkusenosti i s jinymi pumpy ci naopak, sem s nimi!
buck12345
Nováček

Další stránka