CR-> AMSTERDAM/ Naftu v Polsku?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod buck12345 6. 9. 2012 07:29

A jsem tu s dalsim serialem, jakou nejlepe zvolit trasu 8-) Tentokrate:

Kód: Vybrat vše
CR-> AMSTERDAM


Dle map.cz mi to vyhodilo toto. Jezdite nekdo tuto trasu? Jde mi o co nejkratsi/ nejrychlejsi/ nejpohodovejsi usek. Kdyz jsem jel minule CR-> HELVOIRT (nl), jel jsem trochu jizneji pres prahu- usti- dortmund. A nejhorsi usek samozrejme PRAHA DRESDEN :D. Takze predpokladam ze zde bude opet nejhorsi usek v CR, zbytek by snad mohl byt ok.

Presto odkaz na mapy.cz:

Kód: Vybrat vše
http://mapy.cz/#x=13.704291&y=51.638541&z=5&t=r&rc=15.582691_50.428745_4.965185_52.307521&rl=obec%20Lázně%20Bělohrad%2C%20okres%20Jič%C3%ADn%2C%20Česká%20republika_část%20obce%20Amsterdam-Zuidoost%2C%20Amsterdam%2C%20Nizozem%C3%AD&rp=%7B%22criterion%22%3A%22fast%22%7D


A druha otazka tykajici se nafty. Kdyz uz pojedu, byt jen kousek pres poland. Vyplati se zde vzit plnou nadrz? Co jsem zjistil v Zittau by mela byt nejaka stanice pojarow, ale uz jsem nikde nevygooglil kolik se tam pohybuje nafta. Ma nekdo zkusenosti? a da se tam platit Eckama?

dik :oops:
buck12345
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod camillo_cz 6. 9. 2012 08:19

Ahoj, naftu v Polsku beru již léta a úplně bez problémů. Éčkama určitě se platit dá, otázka je, zda tě v příhraničí s relativně bohatším Německem neošidí v kurzu zlotý/euro a zda se nebude cena pohybovat na vyšší úrovni než někde ve vnitrozemí. Já mám zkušenosti z Raciborze /zjednodušeně řečeno jak je Bohumín tak na druhé straně/ když u nás 38 Kč, Poláci tak 34,někdy i 33 Kč když se zadaří.

Howgh
stále dobrá nálada
camillo_cz
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 7. 9. 2012 06:13

ok, takze:

1. Trasa OK?
2. Naftu plnou vezmu nekde v Zittau. Sakra jaktoze ty polaci maji tak lacinou naftu? Doufam ze to ale nejde na vrub kvality. Paradoxne v CR beru na LUKOILU, kde maji taky temer nejlacnejsi naftu v provonani s konkurenci a prijde mi i nejkvalitnejsi...

diky moc!
buck12345
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 7. 9. 2012 10:23

s těmi éčkama opatrně, neberou je moc ani na benzinkách. Nevzali je ani na Euru 2012. Já mam vždy pro jistotu kreditku, protože se mi to kolikrát stane :-) Ale lepší se to každým rokem
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rasilez 7. 9. 2012 11:12

Ta benzinka je asi 60m pred byvalou colnicou D/P
kukni si mapu ale satelitnu
http://maps.google.de/maps?hl=de&biw=12 ... CCEQ8gEwAA

obides Hradek nad Nissou na kruhaci do prava, po lavej strane je ceska cerpacka, nasledne mas CR colnicu, ty ides stale dalej, si v granici panstwa tu po pravej strane je tiez jedna polska cerpacka, no ja tankujem zvycajne az na tej druhej co je v lavotocivej zakrute cca 60m pred P/D colniciou, defacto za colnicou si uz v Zittau ul . Friedensstrasse

cestu si vezmi Zittau -Löbau a Bautzen, je to ovela rychlejsia cesta (km nastejno) ako ty mas zadanu na Ebersbach (vela dlhych obci, uzke cesty same hore dole -je to cesta 2-triedy).

cena nafty v D je cca 1,55 na dialnici samozrejme ze viac
Rasilez
Nováček

Odeslat příspěvekod j3s 7. 9. 2012 12:02

Pozor, ten úsek přes Polsko je tak 1km dlouhý a hned vjedeš do Německa. Takže snadno přejedeš.
Eura na tom kousku berou, pumpy tam jsou pouze pro Němce.
Jinak souhlas - cesta na Löbau je mnohem lepší.
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod RudiTF 7. 9. 2012 12:37

Rasilez píše:Ta benzinka je asi 60m pred byvalou colnicou D/P
kukni si mapu ale satelitnu
http://maps.google.de/maps?hl=de&biw=12 ... CCEQ8gEwAA

obides Hradek nad Nissou na kruhaci do prava, po lavej strane je ceska cerpacka, nasledne mas CR colnicu, ty ides stale dalej, si v granici panstwa tu po pravej strane je tiez jedna polska cerpacka, no ja tankujem zvycajne az na tej druhej co je v lavotocivej zakrute cca 60m pred P/D colniciou, defacto za colnicou si uz v Zittau ul . Friedensstrasse

cestu si vezmi Zittau -Löbau a Bautzen, je to ovela rychlejsia cesta (km nastejno) ako ty mas zadanu na Ebersbach (vela dlhych obci, uzke cesty same hore dole -je to cesta 2-triedy).

cena nafty v D je cca 1,55 na dialnici samozrejme ze viac

z Zittau na Löbau a dále pokračuj na Weissenberg, navi ti možná bude ukazovat u Löbau sjezd a konec dálnice, ale ingoruj jí a pokračuj dál, dálnice tam už asi 3 roky vede. Zajedeš si asi 8km, ale ve finále seš rychlejší o 5-10min. a neriskuješ kolony v Bautzenu...
RudiTF
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod buck12345 8. 9. 2012 10:20

No Parada! Diky moc za rady a tipy zde!

1. Co se tyce nafty. Vim. Je to usek cca 1kilak pres poland. Ale byl bych blbej kdybych tam nevzal plno-plno. Pokud kvalita je stejna jako u nas v cr.

Beru tedy kreditku pro jistotu. Ale kdyz je pumpa i pro nemce jak rikate, neividim v tom problem :D

je to tedy tato?
Kód: Vybrat vše
http://maps.google.de/maps?hl=de&biw=1280&bih=661&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&q=zittau+map&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x470922d4123c5f05:0x421b1cb4288de20,Zittau&gl=de&sa=X&ei=6sRJUJL6MYbktQb3nYGIDQ&ved=0CCEQ8gEwAA


2. Co se tyce cesty. Ty jo. To je presne co jsem chtel slyset/ cist. zkusenosti jiz lidi co tudy jezdi. Beru na vedomi a beru to oklikou pres Zittau- Löbau- Weissenberg (dalnici, i pres hlasky navigace)

DIKAS!!!
buck12345
Nováček
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků