zapeklite dopravne situacie

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 17. 9. 2019 08:26

Lexx:
Myslel jsem si to, že to bude kvůli trolejbusu, ale je to *****. Ten trolejbus tím stejně nic nezíská. Podle mě je účel jasný, zvýšit výběr.

puk123
Klasika, běžně v omezení je snížena rychlost zrušena křižovatkou, protože není zopakována.
Nejsou zrušeny původní značky apod. Je to nedbalost projektanta omezení, ale většinou je to spíš lenost provádějících firem/dělníků, protože to většinou bývá u těch krátkodobých omezení.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 17. 9. 2019 09:07

Pokud za křižovatkou není znovu značka zákaz vjezdu, tak jízda v pravém pruhu nemůže být přestupek
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 17. 9. 2019 09:11

MHD získá přednostní příjezd k semaforu a také prioritní postavení při řazení za křižovatkou. Nezdá se mi na tom nic špatně...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 17. 9. 2019 09:23

V tom pruhu stojí hafo aut, která jedou doprava. Takže získá kulové.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 17. 9. 2019 09:27

Předpokládám, že ta odbočující tam stojí jen proto, že jim v jízdě brání ta, co jedou rovně. Pokud ta tam nebudou, odbočující zmizí.
Tak jako tak bude situace pro průjezd MHD mnohem příznivější...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 17. 9. 2019 09:46

Však máš pravdu, o to nic. Já jenom kritizuju, že uvedený zákaz je uveden pouze na jedné značce daleko před křižovatkou.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 17. 9. 2019 09:55

Asi bych ten pruh za odbočkou domaloval, třeba to někdy udělají...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 17. 9. 2019 11:57

Koleckobetonucimalty píše:puk123
Klasika, běžně v omezení je snížena rychlost zrušena křižovatkou, protože není zopakována.
Nejsou zrušeny původní značky apod. Je to nedbalost projektanta omezení, ale většinou je to spíš lenost provádějících firem/dělníků, protože to většinou bývá u těch krátkodobých omezení.

Normálně ta tabule nic neřeší, 90 tam platí tak jak tak. Teď ji měli přelepit. Mohou být tabule, kde bude značka zakomponována do nějaké reklamy nebo v rámci nějaké kampaně BESIPu. Jak člověk vlastně pozná, kdy tam ta značka platí?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 17. 9. 2019 14:04

Z auta nijak. Formálně podle toho, je-li značka tzv. stanovena tj. že o jejím umístní rozhodl příslušný správní silniční úřad - u dálnic ministerstvo dopravy, u ostatních kraj. musíš se tak doptat na úřadech :D
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 17. 9. 2019 14:20

Lexx píše:Tak nám tady opravili křižovatku a přidali nenápadný zákaz v pravém pruhu, viz obrázek. A protože za křižovatkou levý končí (toho si řidiči všimnou až za touto značkou, které nevěnují pozornost), mrak řidičů jede v pravém rovně. Na světlech je radar a kamery na červenou, což snad nebude větší problém přeprogramovat, aby to zaznamenávalo i průjezd do zákazu. Kruh se uzavírá, past na řidiče jak vyšitá... Well played, OSTRAVA!!!

Tak mě napadlo, jestli je ta značka vůbec v normě. Existují normy na rozměry značek, tedy i na minimální velikost. Podle mne by ta zákazová značka (a tabulka) měla tu normu splňovat. Mám o tom tady pochybnosti.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Lexx 17. 9. 2019 14:26

Obecně platí, že značka platí, dokud soud nerozhodne o opaku. Bilboard od dopravní značky jednak poznáš, jednak rychlost na bilboardu obvykle kopíruje skutečný stav (ta známá holčička s plácačkou "50") a jednak "V bezprostřední blízkosti pozemní komunikace v obci je zakázáno umísťovat cokoliv, co by bylo možno zaměnit s dopravní značkou".
Pokud je tady ta 90 nepřelepená, tak je to v rozporu se zákonem, když je předtím přechodná 70. Výhra (takřka*) jistá :-))
*nikdy neříkej nikdy

-- 17. 9. 2019 15:28 --

puk, jo, myslím, že tam je i nějaká minimální velikost písma apod. Blbé je, že norma není závazná, muselo by být ad hoc opravdu zřejmé, že čitelnost značky je (i díky nedodržení té normy) snížena.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 17. 9. 2019 14:33

puk123 píše:
Lexx píše:Tak nám tady opravili křižovatku a přidali nenápadný zákaz v pravém pruhu, viz obrázek. A protože za křižovatkou levý končí (toho si řidiči všimnou až za touto značkou, které nevěnují pozornost), mrak řidičů jede v pravém rovně. Na světlech je radar a kamery na červenou, což snad nebude větší problém přeprogramovat, aby to zaznamenávalo i průjezd do zákazu. Kruh se uzavírá, past na řidiče jak vyšitá... Well played, OSTRAVA!!!

Tak mě napadlo, jestli je ta značka vůbec v normě. Existují normy na rozměry značek, tedy i na minimální velikost. Podle mne by ta zákazová značka (a tabulka) měla tu normu splňovat. Mám o tom tady pochybnosti.

Jsou technické podmínky (TP) k dopravnímu značení zde
http://www.pjpk.cz/data/USR_001_2_8_TP/TP_65.pdf
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 17. 9. 2019 14:47

Jak to tam vidím já, měl by mít kruh průměr 70cm. Má tolik?
Já bych to odhadoval tak na polovinu.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 17. 9. 2019 14:55

Z auta se zdají značky menší než v reálu jsou, třeba dálničí návěsti, to jsou obrovské plochy, když u toho člověk stojí.
Tak samo je to u ostatních značek. Na dálnici jsou některé značky zvětšené. V tom TP by to mělo být uvedeno.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 11. 10. 2019 07:02

Lexx píše:Tak nám tady opravili křižovatku a přidali nenápadný zákaz v pravém pruhu, viz obrázek. A protože za křižovatkou levý končí (toho si řidiči všimnou až za touto značkou, které nevěnují pozornost), mrak řidičů jede v pravém rovně. Na světlech je radar a kamery na červenou, což snad nebude větší problém přeprogramovat, aby to zaznamenávalo i průjezd do zákazu. Kruh se uzavírá, past na řidiče jak vyšitá... Well played, OSTRAVA!!!

Tak fízli tam právě chytají :-]
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků