Drobná nehoda - jsem hlupák?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod slazz 5. 6. 2012 09:49

Zdravím,
v neděli jsem měl malou nehodu, zastavil jsem na červenou a paní zezadu do mně lehce ťukla. Na oprvní pohled to vypadalo že se dohromnady nic nestalo, byl jenom lehce odřený můj zadní nárazník, na autě paní nebylo nic.

Nabídla že mně dá 4000 a nebudeme nic řešit, s tím jsem souhlasil. (byl jsme trochu ve stresu neb neco takoveho se mi stalo prvne)

Doma jsem ale zjistil že jsou ještě lehce promáčklé zadní dveře, nic hrozného ale pokud bych to chtěl opravit tak to asi bude stát víc než ty 4000 co mi dala.

protože jsme nevyplnili formulář o nehodě a já nevím ani její nacionále, pouze SPZ auta tak tak asi nemá cenu to nějak řešit přes pojišťovnu a peníze jí vracet, chápu to dobře že jsem blbec a měl jsem trvat na vyplnění formuláře a te´d mám smůlu?
slazz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spitfireIX 5. 6. 2012 09:55

A to ti do těch dveří nabourala, nebo se poškodily tím, že se deformovala celá kastle?
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod bleach 5. 6. 2012 09:55

ano
bleach
Inventář

Odeslat příspěvekod speleo 5. 6. 2012 09:58

slazz píše:chápu to dobře že jsem blbec a měl jsem trvat na vyplnění formuláře a te´d mám smůlu?

Nevím jestli blbec, ale laickým pohledem bych řekl, že máš nejspíš opravdu smůlu :-|
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod slazz 5. 6. 2012 10:03

Do těch dveří nabourala, měla suv takžžem jí to trochu přečnívalo nad můj nárazník, ale promáčklina je tak malá že jsem si jí původně nevšiml, je to pod spz, asi 5x4 cm a do hloubky tak 1-2cm, lak není poškozený. Celý náraz byl v malý rychlosti, tak 20km/h.

Mám i havarijní pojištění, takže bych to případně mohl nějak řešit přes něj ne? Spoluúčast by mně zaplatilo to co jsem dostal.
slazz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fodi 5. 6. 2012 10:05

Hloupa situace.
Pokud bys chtel pani "zjistit", tak to pujde hodne spatne - ofiko leda pres policii.
Pokud ona nebude spolupracovat, tak si na ni stejne asi nic nevezmes.

Ted je to jedno, ale lepsi bylo vyplnit to hlaseni i kdybys ho na pojistovnu nakonec neposlal.
Nebo mit alespon nacionale a telefon.

Tohle jsou celkove blbe situace - na prvni pohled nic nevidis, nemas cas, nechces se tim zdrzovat ...
Fodi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spitfireIX 5. 6. 2012 10:05

Co máš za auto?
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod slazz 5. 6. 2012 10:07

oktavka kombi, ta předfaceliftova.
slazz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 5. 6. 2012 10:08

Taky si myslím, že si na ní nic už nevezmeš. Pokud není poškozený lak, zkusil bych nějakou lakovnu či servis, podívají se a řeknou co a jak, možná to půjde stejně jako po kroupách nějak vytáhnout bez lakování... Tohle se stává a teď už víš co a jak, tak příště si vezmeš kontakt...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slazz 5. 6. 2012 10:12

Jo, uz jsem se poucil a priste vyplnuju i kdyby se zdalo ze se nic nestalo. Vytahnout by to jit melo.
slazz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spitfireIX 5. 6. 2012 10:14

Jestli jsou to jenom drobnosti, tak bych to neviděl až tak černě. Třeba to půjde opravit tak, jak říkal Robbert. Dostat to z ní úřední cestou může být taky dost oser a čas jsou peníze.
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod aikoN 5. 6. 2012 10:14

Ty dveře by měly jít opravit i tak do dvou tisíc. Pokud je to promáčklina bez dalších poškození, jsou firmy, které to za cca výše zmíněný obnos tlakem vytahují.

-- 5. 6. 2012 11:17 --

Jen tak v rychlosti nalezeno:

http://www.krupobiti.cz/pdr/o-nas
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod slazz 5. 6. 2012 10:20

aikoN - dík, to vypadá dobře.
slazz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 5. 6. 2012 10:22

pokud to nebude do výše spoluúčasti, tak to řešit přes nějakou firmu, co se zabejvaj vytahováním a rovnáním ploch a něco málo zaplatit ze svýho.
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod aikoN 5. 6. 2012 10:25

Tak ono záleží, jak moc je pak škráblý ten nárazník. Pokud by se to dalo jenom rozleštit nebo stříknout sprejem, ještě na tom vydělá.

-- 5. 6. 2012 11:29 --

Sprejem se dají pěkně opravit i takové škrábance:

Obrázek
aikoN
Inventář

Další stránka