Pokutový koutek

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 6. 2012 18:41

jj, kdo si dá tu práci, tak si mě v pohodě na netu dohledá a nemám s tím problém. Jsem spíše nekonfliktní typ, takže se ani neobávám, že by mi sem někdo přijel rozbít ústa. S policajtama jsem taky zadobře. A o sobě pouštím jen ty informace, které mi již nijak nemůžou ublížit (třeba již promlčené přestupky atp.)
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 2. 6. 2012 19:54

Provokatére :D

-- 2. 6. 2012 20:56 --

Road_Runner píše: Já najedu skoro 15 tisíc. A nemyslím si, že by to bylo málo.


Ale taky to není světa kraj, co si budeme povídat :--

-- 2. 6. 2012 20:58 --

Ještě jsem zapomněl ve svým výčtu minulej rok na podzim Zákaz odbočení za 500Kč, byl tam měsíc a pak ho zase sundali. ***** MP Kolín, orgán ani nevěděl, za co mě staví a musel se jít zeptat kolegy a dal mi špatně vyplněnou složenku. Kdbych měl koule, tak odjedu a nic nezaplatím. :-\
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob 2. 6. 2012 20:27

Vy tím autem snad ani nejezdíte.
.
Jenom za březen - kdybych pozvánky od městapa neházel do koše - bych se vybodoval
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod lu.kas 2. 6. 2012 22:13

Jediná moje pokuta zatím - 200 Kč za jízdu nezpůsobilým autem - byli kluci docela hodný, akorát mě pěkně dlouho zdrželi...

Jsem vezl auto po bouračce do servisu a měl jsem už odstrojenej předek - chyběla skoro všechna světla, RZ, nárazník atd... :D

Vezl jsem to jen pár kiláků přes město, normálně u nás pollicejní auta moc nepotkávám, ale samozřejmě tak jak to bývá, prostě smůla, viděli mě v protisměru, tak to na kruháči obrátili a pustili se za mnou.

Jo a ještě jsem u sebe neměl občanku, ale to naštěstí nechali skoro beze slova bejt...
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Road_Runner 2. 6. 2012 22:29

Tu mít nemusíš.
Hjondé i30.

Now don't you wait or hesitate,
let's move before they raise the parking rate!
Road_Runner
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 2. 6. 2012 23:26

Ne pro silniční kontrolu jako takovou, ale pokud vím, může si jí orgán vyžádat zkrátka "jen tak", ne?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 3. 6. 2012 00:24

Jen tak ne, pouze za vymezených okolností. Ale v podstatě ano, protože se na to dá navléknout cokoliv.

Policista je oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu
a) podezřelou ze spáchání trestného činu nebo správního deliktu,
b) zdržující se v prostoru, o kterém lze důvodně předpokládat, že se v něm zdržují cizinci bez povolení opravňujícího k pobytu na území České republiky,
c) bezdůvodně se zdržující v bezprostřední blízkosti policií chráněného prostoru nebo v místě, z něhož lze tento prostor účinně ohrozit,
d) od níž je požadováno vysvětlení,
e) odpovídající popisu hledané nebo pohřešované osoby,
f) vstupující do policií chráněného objektu nebo prostoru anebo do místa, kam je policistou zakázán vstup, nebo z tohoto objektu, prostoru anebo místa vycházející,
g) která má na místě veřejně přístupném zbraň a je důvodné podezření, že zbraně může být užito k násilí nebo pohrůžce násilím,
h) zdržující se v blízkosti místa, kde došlo ke spáchání trestného činu nebo správního deliktu, k požáru anebo jiné mimořádné události,
i) která má být předvedena na žádost příslušného orgánu podle jiného právního předpisu6),
j) která je oznamovatelem podezření ze spáchání trestného činu nebo správního deliktu,
k) na žádost jiné osoby, která má na zjištění totožnosti právní zájem, jakož i osobu, která o prokázání totožnosti policistu žádá, a zjištěné osobní údaje předat osobě, která o prokázání totožnosti požádala, nebo
l) při plnění jiného úkolu, je-li to nezbytné k ochraně bezpečnosti osob a majetku, veřejného pořádku nebo pro předcházení trestné činnosti.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod DoubleSix 3. 6. 2012 08:56

Pokud se dobře pamatuji, tak poslední pokutu jsem dostal v roce 1990 nebo 91, když jsem vjel do jednosměrky, stálo mě to 100Kč.
Nebyl jsem sám, kdo takhle platil. Čerstvě tam totiž změnili obousměrnou silnici v jednosměrku a hodně lidí jezdí po paměti a značky moc nesleduje, tak jsme na to doplatil.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Road_Runner 3. 6. 2012 09:19

lu.kas píše:Ne pro silniční kontrolu jako takovou, ale pokud vím, může si jí orgán vyžádat zkrátka "jen tak", ne?

Vyžádat si jí může, předložit jí nemusíš. Jsi povinen prokázat svou totožnost. Jestli to uděláš předložením OP nebo prohlášením, kdo jsi a kde bydlíš, už je jedno. Na nich je, aby měli údaje dostatečně věrohodné - v případě potřeby ověřené. A můžou Tě případně předvést pro zjištění totožnosti. Což by jim ale, ukazuješ-li jim ŘP, ORV a zelenou kartu se stejnými údaji, neprošlo.
Naposledy upravil Road_Runner dne 3. 6. 2012 10:23, celkově upraveno 1
Hjondé i30.

Now don't you wait or hesitate,
let's move before they raise the parking rate!
Road_Runner
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 3. 6. 2012 10:17

OK, díky za osvětlení. No stejně s sebou jinak občanku taham vždy, to byla smůla, že jsem jí zrovna výjimečně neměl a stavěli mě - podruhý v životě
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Road_Runner 3. 6. 2012 14:08

Ne. Přímo v tom citovaném textu to je napsané: Rozsah a způsob zjišťování osobních údajů musí být přiměřené účelu zjišťování totožnosti.

V ORV je napsaný trvalý pobyt, na zelené kartě je také adresa. V ŘP je obec pobytu a fotografie, další je navíc digitalizovaná v evidenci obyvatel, do které může mít hlídka přímo vzdálený přístup, nebo si vyžádá popis (a údaje pro ověření) po vysílačce.

Neexistuje důvod pro předvedení osoby za účelem zjištění její totožnosti, protože tu lze pro účel projednání přestupku dostatečně prokázat na místě.

BTW: není to tak dávno, myslím že 2 roky, co mého příbuzného zcela bez dokladů při "kontrolní kontrole" (peněženka s doklady zapomenutá doma, jiný prohřešek nebyl) za volantem také projednala hlídka na místě.
Hjondé i30.

Now don't you wait or hesitate,
let's move before they raise the parking rate!
Road_Runner
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Road_Runner 3. 6. 2012 15:39

Já to vzdávám.

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem.
Hjondé i30.

Now don't you wait or hesitate,
let's move before they raise the parking rate!
Road_Runner
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod siol.a 3. 6. 2012 15:41

Posledni dobou se tu na muj vkus malo banuje.
Dálniční predátor
siol.a
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 3. 6. 2012 15:58

Budme rádi,že je totalitní režim za námi :D
Naposledy upravil agathodaimon dne 3. 6. 2012 17:09, celkově upraveno 1
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 3. 6. 2012 16:02

Fakt je za náma? :lol: :lol: :lol:
Rattus rattus
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků