lze odbočovat v rozporu s vodorovnými šipkami?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 6. 2012 08:43

Tywole, ještě že sem na toto nepřišel včera večer v rauši, to by mě asi zabanovali co by sis vyslechl....
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 6. 2012 09:10

vevac píše:To se tohohle netýká, podélná čára souvislá tam není a ani nemůže být, protože by nemohl nikdo odbočit z Dejvické na Evropskou.
Jinak Vám všem děkuju za názor, ale moc moudřejší nejsem... :'(

Z Dejvické na Evropskou se jezdí na Vítězném náměstí celkem jasně, kde se motáš?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast

Odeslat příspěvekod vevac 1. 6. 2012 09:15

MELLO píše:Tywole, ještě že sem na toto nepřišel včera večer v rauši, to by mě asi zabanovali co by sis vyslechl....

To má být komentář na mne?
Normálně se ptám a zajímá mne, jestli někdo má dobře vyargumentovaný názor, který by mi potvrdil nebo vyvrátil názor můj. Co je na tom špatného?

To Kejki3:
Pardon, myslel jsem křižovatku Evropská/Starodejvická, 4. semafor od Vítězného náměstí.
vevac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 1. 6. 2012 09:16

vevac píše:
speleo píše:Nesmíš, vodorovné značení, pokud není "přebito" nadřazeným svislým značením, je stejně závazné, jako jakákoliv jiná dopravní značka.

Jasně, o tom spor nevedu, mne zajímá, jestli mám pravdu a tato kombinace značek mi nic nezakazuje ani nepřikazuje (krom odbočení doprava, které mne nezajímá)

Ti nějak nerozumim. Možná by nebyl špatný odkaz na street view, abych si to prohlídnul v reálu, protože z tvýho vyjádření moc moudrej nejsem.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Lukas063 1. 6. 2012 09:19

a pokud tě to hodne trápí, vyser se na nějaký rozpor, projeď si každej den Evropskou až nahoru, tam se třeba u šestky otoč a mazej zpátky dolů...
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 6. 2012 09:22

Je to marný, je to marný, je to marný
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod vevac 1. 6. 2012 10:16

speleo píše:Ti nějak nerozumim. Možná by nebyl špatný odkaz na street view, abych si to prohlídnul v reálu, protože z tvýho vyjádření moc moudrej nejsem.

http://maps.google.cz/maps?q=50.09929,1 ... .85,,0,1.4
vevac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 1. 6. 2012 11:39

No já nevím... Těžko říct.
viewtopic.php?f=828&t=1092469&st=0&sk=t&sd=a
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod Pajjoun 1. 6. 2012 11:42

speleo píše:
vevac píše:
speleo píše:Nesmíš, vodorovné značení, pokud není "přebito" nadřazeným svislým značením, je stejně závazné, jako jakákoliv jiná dopravní značka.

Jasně, o tom spor nevedu, mne zajímá, jestli mám pravdu a tato kombinace značek mi nic nezakazuje ani nepřikazuje (krom odbočení doprava, které mne nezajímá)

Ti nějak nerozumim. Možná by nebyl špatný odkaz na street view, abych si to prohlídnul v reálu, protože z tvýho vyjádření moc moudrej nejsem.

+1, přijde mi, že teď popisuje něco jinýho než předtim.
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod speleo 1. 6. 2012 11:44

Z toho odkazu usuzuju, že ten pruh má šipku pouze rovně, tudíž nemůžeš z něj odbočit svévolně doleva.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 1. 6. 2012 11:55

speleo píše:Z toho odkazu usuzuju, že ten pruh má šipku pouze rovně, tudíž nemůžeš z něj odbočit svévolně doleva.

Proč ne?
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod eLzyx 1. 6. 2012 12:01

přikázaný směr jízdy? A když se koukneš na ulici "Na Sekyrce", která je kousek nad, tak tam je cedule přikázaný směr vpravo, tj. taky po Evropské, ne rovně přes Starodejvickou.
btw - to se do nedá projet Kanadská - Velvarská - Zavadilova ?
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 1. 6. 2012 12:34

eLzyx píše:přikázaný směr jízdy?

Žádný tam není.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod vevac 1. 6. 2012 13:55

Právě o to mi jde. Kde v zákoně je uvedeno, že značka informativní IP16 a v kombinaci s vodorovnou V9a nahrazuje značku příkazovou C2a? Podle mne nikde.
Dík za odkaz na diskusi, kde se to řešilo dřív, tu jsem předtím nenašel, ale mám pocit, že to tam taky nedořešili.

-- 1. 6. 2012 15:00 --

Abych to ještě upřesnil. Co není v zákoně zakázáno je dovoleno a co není přikázáno není možné vyžadovat. To je základní premisa právního systému. Takže pokud nenajdu v zákoně výslovně nějakou byť chatrnou oporu pro tvrzení IP16 + V9a == C2a nelze po mně IMHO chtít, abych tam vlevo neodbočoval.
vevac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 6. 2012 15:21

„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka