Vychovávači

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Také už jste na silnici někdy někoho "vychovávali"?
ano 49 %  55%  [ 49 ]
ne 21 %  23%  [ 21 ]
chtěl jsem, ale nakonec jsem se ovládl 18 %  20%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 88

Odeslat příspěvekod ratio9 27. 1. 2012 05:54

Také občas vychováváte ostatní řidiče, protože máte pocit, že to policie nezvládá? Nebo jim jen chcete ze msty oplatit to, čím vám předtím ublížili? Vychovávali byste i sanitku? :hm

Řidič Robert Ch., který loni v červenci v Praze na Proseku blokoval průjezd zdravotnických záchranářů, tvrdí, že pouze oplácel stejnou mincí. Před incidentem, který posádka vozu záchranářů natočila na video a zveřejnila jako odstrašující případ, jej prý zdravotníci svým nečekaným manévrem málem nabourali.

http://www.novinky.cz/krimi/257383-ridic-blokujici-sanitku-se-citi-v-pravu-pry-zachranarum-jen-oplacel-stejnou-minci.html

Na záběrech je jasně vidět, jak osobní automobil zničehonic vjede z pravého pruhu sanitce přímo do cesty a tím naprosto znemožní její průjezd. Záchranáři se automobilu snaží vyhnout, přejíždí proto do levého pruhu. Řidič mercedesu jim ale opět vjíždí do cesty a tentokrát sanitku zastavuje. Agresor nezůstává jen u blokování sanitky. Na záchranáře z okénka zběsile gestikuluje a poté, co zastaví, vystoupí z auta a celou záležitost si jde s posádkou vozidla osobně vyříkat.

http://www.novinky.cz/krimi/256163-agresivni-ridic-vybrzdil-projizdejici-sanitku-a-plival-na-ni.html
ratio9
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod davy 11 27. 1. 2012 06:59

Já se přiznám . Já vybržduju. Nedělám to často a není to můj koníček. Včera nás brzdil opel corsa a to na pěkných rovinkách a přehledných usecích. Než se udělala kolona za ním tak byl provoz docela plynulej cca 80-90kmh. Za ním pak 60kmh. Když jsem se postupem času dostal až za něko tak to se borečkovi moc nelíbilo. Začal ukazovat že jsem na hlavu a dokonce mi přibrzdil. Což bylo něco na mě. Do té doby bych to toleroval. Může mu být zle, mít tam mimino nebo tak něco. Těma posunkama a probržděním se ale prozradil že je to ***** kterej se rozhodl jet 60kmh a všichní zaním. Takže následovalo moje předjetí a dál ato popisovat nebudu.

Jinak co týče tématu a těch zanitek tak na to jsem velmi alergický. Pokud je to jen trochu možné tak uhýbám téměř vždy jako první. Dokonce se mi stává pokud na vedlejšce vidím za sebou houkající sanitku tak hodím blinkr a začnu pomalu uhýbat na kraj. Přitom mě klidně ještě 2-3 auta v klidu předjedou jako by nic. Tohle co se stalo mi příjde jako největší prsárna a jestli by se za něco měli brát řidičáky tak za tohle určitě.
OIII RS 230 DSG 169kw
(9,9l)
davy 11
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 27. 1. 2012 07:33

Vůči mé osobě radši no comment :-)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davy 11 27. 1. 2012 07:33

Ještě doplním něco k tématu. Z rodiny vím, že když je převážejí z Hlinska na Prahu v sanitce a to na pouhé vyštření tak sanitáci někdy z neužívají situace a dopomáhají si majákama. Vzledem k tomu že je nelze házet všechny do jednoho pytle a někteří opravdu spěchají a jde o život tak to nerozlišuji a když za mnou sanitka houká či bliká tak pouštím vždy.
OIII RS 230 DSG 169kw
(9,9l)
davy 11
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 27. 1. 2012 07:35

Nedělám to. Pokud jsi se zachoval stejně, jako řidič v Corse, jsi stejný šmejd, jako on. Nikdo Ti nedává právo vytvářet v provozu kolizní situace. Protože nevíš, kdo na to nakonec doplatí. Vybrzdíš řidiče v Corse, ten se lekne, do někoho to narve a rázem je poškozený někdo úplně nevinný.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Captain Slow 27. 1. 2012 07:43

davy11:
jinými slovy jsi neustál, že na silnici může jet někdo kdo nezvládá stejně rychlou jízdu jako ty, a když ti naznačoval, ať se mu nelepíš na *****, tak si ho vybrzdil. Pěkné, pěkné :D
Captain Slow
VIP moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 27. 1. 2012 07:50

Když mě někdo fakt zdržuje bezdůvodně pomalou jízdou, tak ho při předjetí maximálně vytroubím a jedu si po svým. Někoho vybržďovat mi přijde ujetý. To akorát můžeš čekat že to do tebe narve.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davy 11 27. 1. 2012 07:53

Vzláštní kolik lidí si udělá názor aníž by situaci viděli na vlastní oči :hm
OIII RS 230 DSG 169kw
(9,9l)
davy 11
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martineQ 27. 1. 2012 07:56

Schválně to nedělám, ale párkrát už mi někdo svoji nadřazenost a velikost penisu dokazoval. Pokud se do takové situace dostanu, snažím se dobu interakce zkrátit na minimum. Ale moc jich opravdu nebylo...

Jenom jedna mi utkvěla v paměti. Loni v zimě, ve Velké Bíteši mě v obci značnou rychlostí předjela světle modrá jedničková Octavia Combi. Co si o něm myslím jsem dal najevo zatroubením...okamžitě šel na brzdy a potom se asi 3 km táhnul 30. Udržoval jsem si odstup až jej to přestalo bavit, zablikal jsem mu na pozdrav. Totální vemeno, navíc ukázal, že rychle jel naprosto bezdůvodně.
Naposledy upravil martineQ dne 27. 1. 2012 08:01, celkově upraveno 1
martineQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod jandaxx 27. 1. 2012 07:56

Vidíme tu situaci tak, jak jsi nám jí popsal. Jiné informace nemáme. Prostě jsi ho měl předjet, jak nejrychleji to jde a jet si po svém.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod martineQ 27. 1. 2012 07:59

Je jedno jaká ta situace byla, správné řešení je předjet a upalovat pryč. Nic jiného neberu...
martineQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod davy 11 27. 1. 2012 08:02

V 99.86 % to tak probíhá. Za den předjedu milion aut a nemám zapotřebí si takto ulevovat. Kdyby jel pouze pomalu, tak bych ho předjel a řekl si další kretén. Ta gestikulace a vybrždování bylo už na mě trochu moc. Někdo se na toto umí povznést ale tohle už bylo na mě moc.
OIII RS 230 DSG 169kw
(9,9l)
davy 11
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martineQ 27. 1. 2012 08:06

No nechci jenom vychovávat, je mi jasné, že pohár občas přeteče.
martineQ
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Heini 27. 1. 2012 08:11

Já bych se zdržel hodnocení, člověk se 99,99% případů zachová rozumně a pak mu v tom 0,01% udělá něco, že z toho sám žasne. Můžeš být přednasranej - celej den jde všechno od desíti k pěti, do toho nějaké špatné zprávy, skvrny na slunci…

Pamatuju se, jak jsem měl kdysi opravdovej den blbec, všechno se sralo. Jel jsem pak nakoupit do Avionu a spěchal jsem a předjel jsem nějaké auto až na konci parkoviště u Tesca odbočovacím pruhem. Pánovi se to pochopitelně moc nelíbilo, tak na mně zatroubil, já jsem se otočil, a ke svému vlastnímů úžasu jsem mu ukázal fakáče. Samozřejmě naprosto zbytečně a “neoprávněně”. Evidentně to viděl, jel za mnou těsně nalepenej až k parkovacímu místu, pak se na to vykašlal (co si vezme na madým blbcovi ve staré Feldě). Musím říct, že jsem se pak cítil ještě mizerněji, než předtím a rozhodně na to nejsem pyšnej.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaja2 27. 1. 2012 08:12

Prijde mi, ze se to uz moc nedeje. Alespon mne, se to za asi 15 let stalo dvakrat a v posledni dobe nic. Myslim si, ze se vytvorila nejaka moralka mezi ridici a pokud se takhle nekdo chova, tak je budto mladoch nebo krapet psychopat. Nemluvim o oplaceni, to uz je pak jako v materske skolce. Celkove se mi zda, ze se u nas jezdi prijemne. Obcas se najde bezmozek, ale jinak pohoda. Jen ty silnice kdyby byly lepsi a bylo vic dalnic, pak by bylo cestovani autem jeste bezpecnejsi. Mozna k tomu chovani trochu prispela i samotna TV, ktera si v "piratech" libuje. Tady se to sice s pochopenim nesetka, ale vetsina lidi nastesti neni z autorevue :-)
Kaja2
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků