Přituhuje !!!

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Přejete si zpřísnění dopravních předpisů?
ano 50 %  30%  [ 50 ]
ne 97 %  59%  [ 97 ]
je mi to jedno 15 %  9%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 162

Odeslat příspěvekod zacatek156123 8. 3. 2021 15:45

powerball píše:mne to prijde naprosto logicky hlavne :) nevim jak jinak by to melo fungovat.to by se leda musela zavest vyssi tolerance nez jsou ty 3km/h.Jenze to by si pak lidi stezovali ze jeli 56km/h v obci a po odecteni tolerance treba 5km/h dostavaj pokutu jen za 1km/h navic.to by taky neslo.

-- 8. 3. 2021 13:47 --

a jsem ten posledni clovek kterej by hajil pokuty.rychlost prekracuju v podstate nonstop :D ale tohle je proste logicky no.ac to vypada blbe.

Někde to funguje tak, že tolerance je stejné, ale pokuty chodí třeba až od naměřených 60, což je imo ideál.
zacatek156123
Nováček

Odeslat příspěvekod powerball 8. 3. 2021 15:46

to jo.to by bylo idealni.
Zdá se, že já smím být pouze doma,“ postěžoval si exministr.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod MirecBA 8. 3. 2021 15:54

powerball píše:mne to prijde naprosto logicky hlavne :) nevim jak jinak by to melo fungovat.to by se leda musela zavest vyssi tolerance nez jsou ty 3km/h.Jenze to by si pak lidi stezovali ze jeli 56km/h v obci a po odecteni tolerance treba 5km/h dostavaj pokutu jen za 1km/h navic.to by taky neslo.

-- 8. 3. 2021 13:47 --

a jsem ten posledni clovek kterej by hajil pokuty.rychlost prekracuju v podstate nonstop :D ale tohle je proste logicky no.ac to vypada blbe.

Pomohla by 40tka a tolerovat 45km/h po odpocte 3km/h
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod Tomas B 8. 3. 2021 15:55

Často to tak bývá, ale tyhle případy mi bohužel dávají za pravdu, že i jezdit 10km/h tacho nad je "nebezpečný". A to je prostě špatně :oops:
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 3. 2021 15:58

Proto je lepší jezdit +20 tacho, to je potom aspoň bez zraněných citů :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Tomas B 8. 3. 2021 16:00

O tom žádná :D Já teda myslel v místech, kde se ví, že měří nebo kde by mohli měřit. Kde si myslím, že mě nemůžou oměřit se i málokdy vejdu do těch +20
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 3. 2021 16:01

Piráte, co kdyby tam šla mateřská školka
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Tomas B 8. 3. 2021 16:06

Co by tam dělala, tím spíš teď :D
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod aikoN 8. 3. 2021 16:14

powerball píše:mne na tom ted neprijde nic divnyho :hm takovejch pokut uz sem nekolik dostal.proste limit je 50, tolerance 3km/h a za cokoliv navic je pokuta.stejne tak treba na chlast je tolerance 0 promile a 0,1 uz se resi.(realne teda je nepsana tolerance 0,2 a od 0,3 je pokuta).

Vzhledem k tomu, že existuje judikát, že takto to nefunguje (případ kdy řidič překročil rychlost o 1 km/h), tak na tom něco divného je a paní bych doporučil se s odvoláním na materiální aspekt přestupku bránit.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 8. 3. 2021 16:15

Tomas B píše:Často to tak bývá, ale tyhle případy mi bohužel dávají za pravdu, že i jezdit 10km/h tacho nad je "nebezpečný". A to je prostě špatně :oops:

Jsou 2 možnosti. Platit nebo neplatit :D
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 8. 3. 2021 16:17

powerball píše:mne to prijde naprosto logicky hlavne :) nevim jak jinak by to melo fungovat.to by se leda musela zavest vyssi tolerance nez jsou ty 3km/h.

Jenže to není tolerance, která by se dávala jako benevolence, nýbrž tolerance, která je dána přesností měření a odečtena tedy být musí. Tudíž když ti někdo dá pokutu za 51 po odečtu, tak je benevolenční složka tolerance nulová.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Tomas B 8. 3. 2021 16:30

Nissan350Z píše:
Tomas B píše:Často to tak bývá, ale tyhle případy mi bohužel dávají za pravdu, že i jezdit 10km/h tacho nad je "nebezpečný". A to je prostě špatně :oops:

Jsou 2 možnosti. Platit nebo neplatit :D

asi tak :D

-- 8. 3. 2021 15:32 --

aikoN píše:
powerball píše:mne na tom ted neprijde nic divnyho :hm takovejch pokut uz sem nekolik dostal.proste limit je 50, tolerance 3km/h a za cokoliv navic je pokuta.stejne tak treba na chlast je tolerance 0 promile a 0,1 uz se resi.(realne teda je nepsana tolerance 0,2 a od 0,3 je pokuta).

Vzhledem k tomu, že existuje judikát, že takto to nefunguje (případ kdy řidič překročil rychlost o 1 km/h), tak na tom něco divného je a paní bych doporučil se s odvoláním na materiální aspekt přestupku bránit.

Jsem rád, když do toho lidi jdou (bez ironie), ale nemám problém přiznat, že kvůli 500,- (navíc anonmyní v případě firemního auta), to já asi nikdy neudělám.
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod Lexx 8. 3. 2021 19:21

aikoN píše:Vzhledem k tomu, že existuje judikát, že takto to nefunguje (případ kdy řidič překročil rychlost o 1 km/h), tak na tom něco divného je a paní bych doporučil se s odvoláním na materiální aspekt přestupku bránit.

Jenže v onom judikátu byly speciální okolnosti, které snižovaly společenskou nebezpečnost přestupku - jednalo se o měření těsně před koncem obce (na samém kraji zastavěné oblasti), kde se nenachází žádná zastávka, přechod, zvýšený provoz... Prostě typická past od fízlů. Pak tedy bylo možné hodnotit překročení rychlosti dokonce o 2 km/h tak, že není přestupkem.
V drtivé většině případů však takové okolnosti nebudou přítomny. Materiální aspekt je spíše takové zaklínadlo, které však (téměř nikdy) nefunguje.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 8. 3. 2021 19:23

Tomas B píše:teď kolegyni přišlo ze Stráže nad Ohří, 55km/h na padesátce, tolerance 3km/h, rychlost tedy překročena o 2km/h, částka 500,-Kč....co na to říct :oboze

Říct nic, ale napsal bych mail na tamní úřad, že jsou čuráci 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Lukas063 8. 3. 2021 20:20

takhle mě předloni vypekli u Pohořelic, *****...
Lukas063
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka