Přituhuje !!!

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Přejete si zpřísnění dopravních předpisů?
ano 52 %  30%  [ 52 ]
ne 101 %  60%  [ 101 ]
je mi to jedno 15 %  8%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 168

Odeslat příspěvekod puk123 24. 11. 2022 14:38

Nekenieh: +1
(Já se snažím uživatele neškatulkovat, ale teď musím napsat, že tento příspěvek je mnohem lepší než tvé v politickém koutku.)
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas B 24. 11. 2022 14:41

To je na koho?

-- 24. 11. 2022 14:44 --

no proto :D
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod puk123 24. 11. 2022 14:44

Už jsem to upravil, bo ses tam vloudil. O:-)

-- 24. 11. 2022 14:50 --

Tomas B píše:A tohle by chtělo, aby zelený mozci měli jako "tapetu" na PC a telefonu: "Chtít na venkově Národní divadlo a ve městě pohled na volně pasoucí se stádo krav je poněkud dětinský požadavek."

Myslím, že to není čistě zelené postižení, naopak tohle většina zelených chápe.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas B 24. 11. 2022 14:55

Pravda, asi jsem to moc zjednodušil tímhle slovním spojením. Ale nesouhlasím, že to většina zelených chápe (i když věta o Národním a stádu je samozřejmě "lehce" nadnesená).
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod aikoN 24. 11. 2022 15:26

Tomas B píše:A tohle by chtělo, aby zelený mozci měli jako "tapetu" na PC a telefonu: "Chtít na venkově Národní divadlo a ve městě pohled na volně pasoucí se stádo krav je poněkud dětinský požadavek."

Ano, nicméně, tohle tvrzení je v kontextu dané diskuze slaměným panákem, jelikož o ničem takovém řeč nebyla - ano, taková představa se shazuje hezky, ale s onou diskuzí má pramálo společného.

Jinak mi je samozřejmě taky jasné, že se nic nevyřeší. Spíš takový povzdech.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod impact 24. 11. 2022 15:58

Tak stáda krav jsme v Praze měli. Akorát byly plastový. :)
impact
Štamgast

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 11. 2022 18:57

aikoN píše:Těžko takhle říct. Já bych za zaručenou možnost zaparkovat v místě svého bydliště byl ochotný zaplatit tak do 30k ročně s tím očekáváním, že se to bude časem zlepšovat, vzhledem k reinvestici vybraných peněz do nových parkovacích míst a ideálně to časem dospěje do stavu, kdy bude míst dostatek a regulace nebude třeba. Nad tuto částku bych už zvažoval, jestli se pro auto holt neprojdu/neprojedu na koloběžce.

Není problém, za místo za plotem platím 400,- (ale ne proto, že to je za plotem, ale proto, že tam jde zaparkovat. Vedle na hlídanym parkovišti to je myslím tak 600,- měsičně. Garáž když chytneš, tak od půl mega, když na ní vemeš hypo, tak se do limitu vlezeš.
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 24. 11. 2022 19:16

Jo, ta garáž asi bude do budoucna nejlepší řešení, už kvůli té elektromobilitě. Ale to doufám už bude vedle rodinného domku.

Venkovní parkování za 400/600 by byla pecka, leč v okolí nic takového není. Jde si jedině udělat vyhrazené místo od města, ale tam mám dojem, že to schvalují jen pro držitele ZTP.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 11. 2022 19:35

jako ono je to nevyhnutelné, je to sice pěkná představa, že můžu zadarmo někde zabírat veřejný prostor, ale do budoucna neudržitelná... takže nevím, zda "já mám právo stát" s autem bude platit

Obrázek
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 24. 11. 2022 19:46

Úplně zadarmo to není, pokud uvážíme, že většina z nás platí daně a můžeme pak sklouznout opět k tomu, jestli se mají jedni skládat na druhé (z mých daní se zaplatilo veřejné parkoviště a přitom nemám auto), ale nějaká regulace asi nastane. Čeho se bojím, je to, že to opět bude kombinace nějaké formy diskriminace a žádného nebo minimálního zlepšení.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 11. 2022 06:34

Ale prdlajz, v ČR prostě vlastnění auta vyjde pořád hodně levně. Zaplatíš jen POV a nazdar. Proto může mít auto prakticky každej a taky to tak někdy podle toho vypadá, kolik vraků všude parkuje. Že se vyplatí nechat na parkovišti dodávku a mít z toho příruční sklad atd
Takže pokud máš auto, měl bys mít i na to ho někde "doma" zaparkovat. Pozemek pod barákem si taky musíš (většinou :D) koupit. Nemůžeš čekat, že obec nebo dokonce stát se postará o to, že budeš mít kde parkovat. To maximálně všude nakreslí ty modré zóny.
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 11. 2022 20:16

Však to já taky vnímám jako správné, že auto může mít skoro každý. Možnost vlastnit auto značně zvyšuje životní úroveň - i ten největší šrot je oproti nevlastnění auta řádově mnohem větší posun, než šrot vs rolls royce, a tak je žádoucí, hledat způsoby, jak auta udělat dostupné co nejvíce lidem a ne naopak. Z mého pohledu může v cestě stát jen objektivní nedostatek, nikoliv ideologické přesvědčení. To máš jak se zdravotnictvím. V USA je hej, dokud jsi zdravý.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Hustoles 29. 11. 2022 15:18

Netušil jsem. Asi bych se vyboural..
Řidič vozidla z výhledu hodlá pokračovat v jízdě vlevo. Přitom:musí dát přednost protijedoucímu vozidlu.
Žadatelé chybují při určování „nadřazenosti“ dopravního značení (svislá dopravní značka vs. světelný signál). Podnět pro autoškoly, zaměřit se na problematiku křižovatek řízenými světelnými signály.

FS.jpg
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod motorol 29. 11. 2022 15:57

Tak ono je hlavne matoucí takovouto křižovatku vytvořit, ale ano uhadl jsem, ze je třeba dat přednost.
Jinak je i otazka jak jsou nastaveny semafory- logika by říkala, ze zelená by mohla skákat na hlavní, takze tamten proti by stal…
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod Jouda.III 29. 11. 2022 16:53

motorol píše:...zelená by mohla skákat na hlavní, takze tamten proti by stal…

Tak to by byla pěkná pičovina. Pak leda šipky
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Předchozí stránkaDalší stránka