Přituhuje !!!

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Přejete si zpřísnění dopravních předpisů?
ano 52 %  30%  [ 52 ]
ne 104 %  60%  [ 104 ]
je mi to jedno 17 %  9%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 173

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 1. 2021 11:51

Potom je vše v nejlepším pořádku.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 1. 2021 11:52

MELLO píše:Geront je každej od padesátky nahoru.

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 1. 2021 11:53

A bez ohledu na to, jak se cejtí.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 26. 1. 2021 12:16

Cajk, pade mam teprv pred sebou :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 26. 1. 2021 12:30

GeneHawkins píše:No tak 68, to sice nechápu, ale to je jedno.
Slovo geront je v této souvislosti silně pejorativní a i tys ho použil jako hanlivé pro člověka, který - podle tebe - má tak maximálně čekat na přidělení hrobu, ale rozhodně nemá být držitelem ŘO, a to čistě jen na základě věku.
Většina nedržitelů potvrzení ho nemá kvůli opomenutí a ne proto, že by ho nedostali. Přestupek se tak stává jen formálním pochybením, za které nemá smysl dávat drakonické tresty.


Za prvé geront používám běžně, není to nic z mé strany v tuto chvíli pejorativního (sám mám blíž k důchodu než ke svým bývalým osmnáctinám). Za druhé a to je důležité, stačilo napsat, že si slovíčkařil (oba jsme psali o té samé skupině lidí) nebo sis článek nepřečetl celý, tečka. Nevím proč tu píšeš pak takový rádoby chytrý řeči, ale zjevně tě to baví.

Potvrzení mají prostě mít (vím, že mě samotného to bude otravovat, jestli se toho dožiju), bez ohledu opomenutí,neopomenutí nebo zda mu leží doma v šuplíku (což není problém poté doložit). Navíc by za mě nemělo být od známého doktora, ke kterému chodí třicet let, který mu to napíše, že se znají a že mu byla přinesena lahev (vajíčka od slepic, dosaďte si co chcete). Ale od někoho zcela nezávislého. Těch důchodců v protisměru na dálnici bylo třeba za minulý rok až dost.

-- 26. 1. 2021 12:31 --

GeneHawkins píše:
MELLO píše:A jsi?

Nejsem. Zásadně a důsledně. Pochybuju, že někdo z garáže používá mimo obec pravý pruh důsledněji než já.


Tak určitě. Všichni víme, že u tebe jde o tu obec.

-- 26. 1. 2021 12:31 --

Arnie J píše:
MELLO píše:Geront je každej od padesátky nahoru.

:D


přesně :D
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 26. 1. 2021 13:14

:D :D
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 26. 1. 2021 13:52

Tomas B píše:Za prvé geront používám běžně, není to nic z mé strany v tuto chvíli pejorativního (sám mám blíž k důchodu než ke svým bývalým osmnáctinám). Za druhé a to je důležité, stačilo napsat, že si slovíčkařil (oba jsme psali o té samé skupině lidí) nebo sis článek nepřečetl celý, tečka. Nevím proč tu píšeš pak takový rádoby chytrý řeči, ale zjevně tě to baví.

Ne, nebaví. Vůbec jsem nechtěl polemizovat s tvým názorem na to, jestli mají u sebe nějaký papír. Ale bytostně mi vadí, když někdo seniory nazývá potupně geront. Podle mě je to špína a slušný člověk by se proti tomu měl ozvat.
Tomas B píše:Potvrzení mají prostě mít (vím, že mě samotného to bude otravovat, jestli se toho dožiju), bez ohledu opomenutí,neopomenutí nebo zda mu leží doma v šuplíku (což není problém poté doložit).

Nevím, jak by se ti líbilo, kdybys dostal 5 litrů pokutu a zákaz řízení na rok kvůli tomu, že sis zapomněl včas požádat o nový řidičák nebo si ho zapomněl doma.
Tomas B píše:Navíc by za mě nemělo být od známého doktora, ke kterému chodí třicet let, který mu to napíše, že se znají a že mu byla přinesena lahev (vajíčka od slepic, dosaďte si co chcete). Ale od někoho zcela nezávislého.

Naopak, od toho máme svého lékaře, který by měl náš zdravotní stav nejlépe znát a posoudit. Pokud vydá potvrzení neoprávněně, měl by být stíhán, ale to už je jiná pohádka.
Tomas B píše:Těch důchodců v protisměru na dálnici bylo třeba za minulý rok až dost.

Bylo dost i mladších. Půjdou taky k doktorovi?
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 26. 1. 2021 14:05

Vypadá, že baví nebo by ses měl zamyslet.

Že seš útlocitnej není můj problém, já geront používám běžně (a jak jsem psal nejsem sám nejmladší a nemám k tomu daleko).

Nelíbilo, kdybych dostal pokutu 5tisíc, ale je to moje blbost a navíc vidím zásadní problém v samotné výměně řidičáku, protože končí platnost a nebo jestli mám potvrzení, že jsem vůbec způsobilý řídit. Doufám, že v tom i ty vidíš rozdíl. A pak je ta pokuta úplně o něčem jiném, když třeba ten člověk už způsobilý řídit není.

Hezká pohádka s tím doktorem...ano v ideálním světě máš samozřejmě pravdu, ale tak to nefunguje a pak by to měl řešit právě někdo nezávislý, který opravdu určí zda je ten konkrétní člověk opravdu stále způsobilý řídit.

Já tedy četl hlavně o důchodcích v protisměru. A ano, byli i jiní a taky by měli jít doktorovi, protože ještě dokážu pochopit, že se někdo splete na nájezdu (a tam zastaví), ale ne, že pokračuje dál a jede nějakou dobu, nedej bože kilometry v protisměru.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Major Kure 26. 1. 2021 14:10

ja bych byl rad, kdyby jsi slovicko geront prestal pouzivat. Prijde mi zbytecne hanlive. Jinak jsem vas dal necetl a nevim o cem je rec :)
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 26. 1. 2021 14:10

kvůli tobě se nad tím zamyslím, páč tě mám rád :D
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Major Kure 26. 1. 2021 14:16

ja vim, proto jsem te slusne pozadal a trochu to zneuzil :D
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 26. 1. 2021 14:16

nemohlo by to potvrzení pro dooochodce být někde elektronicky v systému? jakože zastaví policajti, mrknou do řidičáku (je-li přítomen), naklepají do systému jméno osoby, vyjede jim, zda je zdravotně způsobilý a tradá...
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 26. 1. 2021 14:16

Něco by s těmi potvrzeními udělat měli. Dneska se postihuje důdledně i to, že potvrzení nemají u sebe, i když na prohlídce byli. To už je v době centrálních databází s online přístupem opravdu archaický postup.
Pak by mohli být i vyzýváni, aby šli k doktorovi nebo dali řidičák do depozitu.
Naposledy upravil puk123 dne 26. 1. 2021 14:19, celkově upraveno 1
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Tomas B 26. 1. 2021 14:18

MV_cz píše:nemohlo by to potvrzení pro dooochodce být někde elektronicky v systému? jakože zastaví policajti, mrknou do řidičáku (je-li přítomen), naklepají do systému jméno osoby, vyjede jim, zda je zdravotně způsobilý a tradá...


to by bylo ideální

-- 26. 1. 2021 14:18 --

Major Kure píše:ja vim, proto jsem te slusne pozadal a trochu to zneuzil :D


hajzle :D
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 1. 2021 14:38

ve wikislovníku je to vedeno jako hanlivý výraz :)

https://cs.wiktionary.org/wiki/geront

synonyma
metuzalém, senil, plesnivec, fosil

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků