Parkování v pražských zónách

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Leji5 8. 1. 2012 02:16

Zdravím všechny,

vím, že mi odpovíte, že to prostě nejde, ale stejně se zkusím zeptat: vymyslel někdo způsob, jak legálně zaparkovat na Praze 2 a Praze 7? Parkovací automaty i garáže jsou těžce nad můj rozpočet. Na kartičky invalidů, domácí výtisky kartek z park. automatů ani na každodenní riskování odtahu nemám žaludek. Trvalé bydliště v uvedené oblasti nemám u koho získat.
Nicméně za tu dobu, co zóny fungují, pozoruji, že aut s "mnou vytouženou" samolepkou přibývá a přibývá. Jak je to možné? Hlásí se ke známým? Zřizují si provozovny? Umí to pořešit nějak přes zaměstnavatele? Fakt nevím.
Zatím mě zachraňuje Praha 5 a Praha 6, otázka je na jak dlouho - nevíte náhodou? Co budu dělat pak, je ve hvězdách :-)
Neraďte mi prosím, že má jezdit MHD. Ráda zaplatím rozumnou částku. Bohužel poloprázdné garáže chtějí 5 - 7 tisíc, to je na mě moc a je to další věc, co nechápu. Proč nezlevní, když ta prázdná místa mají pořád.
Kam budeme jezdit, až budou zóny všude? To lidem opravdu stačí auto k tomu, aby si zajeli na nákup a na chatku?

OT: Dříve jsem do centra - myšlena Prahu 1 - moc nejezdila. Už jezdím - parkování tam stojí skoro stejně a JE tam kde zaparkovat :-D narozdíl od Žižkova a Vinohrad.

Za reakce děkuji.

L.
Leji5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m4lcolm 8. 1. 2012 09:29

Ahoj,

bohužel ti odpovím podle očekávání, prostě to nejde. Chceš parkovat? Nezbývá než platit, platit a platit.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod spitfireIX 8. 1. 2012 09:49

Leji5 píše:Kam budeme jezdit, až budou zóny všude?

Nikam. Každý bude akorát stát ve svý zóně, jinam se nedostane. Pak to některým lidem třeba dojde. Udělal bych zákon, že pokud někdo patří do nějaký zóny, nesmí parkovat nikde jinde. Má zónu, tak ať se tam drží :D
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod m4lcolm 8. 1. 2012 09:51

Smutný je, že se najde pokaždý dost blbců, co tomu zatleská. Že si pak ale nedojedou do divadla, obchodu nebo za rodinou na návštěvu jim vůbec nedochází.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 1. 2012 10:03

Můžou jet sockou, která je v Praze velice spolehlivá a rozvětvená
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod spitfireIX 8. 1. 2012 10:06

m4lcolm píše:Smutný je, že se najde pokaždý dost blbců, co tomu zatleská. Že si pak ale nedojedou do divadla, obchodu nebo za rodinou na návštěvu jim vůbec nedochází.

Ještě horší je, když máš firmu v zóně. Zaměsrnanci nemají jak zaparkovat, klienti raději půjdou jinam....
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 1. 2012 10:07

Zóny jsou nesmysl
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m4lcolm 8. 1. 2012 10:09

spitfireIX píše:
m4lcolm píše:Smutný je, že se najde pokaždý dost blbců, co tomu zatleská. Že si pak ale nedojedou do divadla, obchodu nebo za rodinou na návštěvu jim vůbec nedochází.

Ještě horší je, když máš firmu v zóně. Zaměsrnanci nemají jak zaparkovat, klienti raději půjdou jinam....

Nemusíš mi to říkat, mám firmu v zóně. Vyřešilo se to, ale úplně zbytečné výdaje za nic, které stejně skončí v kapsách všelijakých vyžírek.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 1. 2012 10:11

Takže se přiznáváš k uplácení?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod JardaB 8. 1. 2012 10:11

Kdy uz tem kretenum dojde, ze je potreba automobilismus rozvijet a ne potlacovat, jinak pujde ekonomika do riti... Vzdyt uz se skoro nic jineho nevyrabi, kazda rodina by mela mit 2-4 auta, poradny, ne jednu ***** 90% casu stojici ve sve zone...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 1. 2012 10:12

Jenže miulý Jardo, tady nejsi bohužel v USA, kde mají všude placu dost. Tady sme s prostorem v píči a ještě před 25 lety nikdo nepočítal s tím, kolik tady bude aut. K tomu si připočti novostavby, kde není dostatek parkovacích míst a sme v *****
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m4lcolm 8. 1. 2012 10:13

MELLO píše:Takže se přiznáváš k uplácení?

Na co ty hned nemyslíš... :roll: :hm :oboze :pozor :/
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod speleo 8. 1. 2012 10:15

Za levno parkovat v zónách nejde. Respektive jde, ale na to už jim přišli (padělané parkovací lístky), takže smůla.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 1. 2012 10:19

Jak byste ten problém vyřešili vy?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Dusan 8. 1. 2012 10:25

Ja mam parkovani pod barakem, takze jsem si o karticku do zony ani nezadal. A co se tyce problemu tazatelky, tak s trochou stesti lze to parkovani v zone sehnat mnohem levneji, uz kolem dvou tisic mesicne. Samozrejme ne pokud bude potrebovat parkovat nekde kolem nejhorsich lokalit v Praze, ale tech neni tolik ani v ramci te jednicky, natoz trojky ci sedmicky.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Další stránka