Úhrada škody chodcem

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m4lcolm 2. 9. 2011 11:25

OMG, ty jsi pako. :oboze Pojištění odpovědnosti za škodu je přesně od toho...
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dzordz5 2. 9. 2011 11:39

ultima__ratio píše:Každý není takový *****, aby se nepřiznal a tvrdil poškozenému do očí lež, většina lidí je normálních a mají svědomí. Já jsem také v minulosti způsobil dopravní nehodu a přiznal jsem se, vzal jsem to vše na sebe i když bych mohl tvrdit, že to bylo jinak. Připadal bych si pak ale sám před sebou jako největší hajzl, mám totiž svědomí.

říká starej haj.zl zlodějská, co mu nedělá problémy kupovat kradený věci v bazarech...

na moralistu si můžeš jít hrát někde, kde tě neznaj, šmejde...
Dzordz5
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod sts_v8 2. 9. 2011 11:49

Já jsem to jednou na náledí nedobrzdil, no co, se stane, taky jsem se nevymlouval. O dva týdny to pak naopak za mnou nedobrzdila nějaká *****, co se hned začla vymlouvat že jsem prudce zabrzdil, telefonoval, vybržďoval ji a tak. Naštěstí tam byla kamera ze kterej vyplynulo, že jsem u toho přechodu stál už půl minuty než to do mě narvala. Lidi jsou zkurvený svině :grr:

A potkat takovýdleho ***** na skůtru, tak než mu cokoliv zaplatit je lepší mít dvouletou podmínku za rozbití tlamy 8-)
brum vruum | za XM nemá lidstvo žádnou rozumnou náhradu
sts_v8
Štamgast

Odeslat příspěvekod lu.kas 2. 9. 2011 13:29

Dzordz5 píše:
ultima__ratio píše:Každý není takový *****, aby se nepřiznal a tvrdil poškozenému do očí lež, většina lidí je normálních a mají svědomí. Já jsem také v minulosti způsobil dopravní nehodu a přiznal jsem se, vzal jsem to vše na sebe i když bych mohl tvrdit, že to bylo jinak. Připadal bych si pak ale sám před sebou jako největší hajzl, mám totiž svědomí.

říká starej haj.zl zlodějská, co mu nedělá problémy kupovat kradený věci v bazarech...

na moralistu si můžeš jít hrát někde, kde tě neznaj, šmejde...

OMG, to mu to všichni fakt žerete?! :-\
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Moucha 2. 9. 2011 15:11

jako jestli volal telefonem on vůbec bych se na to vyprdl a s usměvem. Dopis že mu nepřišel na náhradu škody neni tvoje chyba a tim bych se s nim dál nebavil
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod Dzordz5 2. 9. 2011 15:12

lu.kas píše:OMG, to mu to všichni fakt žerete?! :-\

¨Tady vůbec nejde o to, co mu kdo žere. Je mi jedno, jestli je to vylízanej empík z kladna, nebo manažer z o2.

Pokud někomu přijde normální nakupovat kradený věci, je to hajzl a zaslouží přes .....
Dzordz5
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 2. 9. 2011 15:29

Dzordz5: Myslím, že mu žereš, že kupuje kradené věci...
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod Nohis 2. 9. 2011 16:30

V tomhle případě prodlužuj, oddaluj, nezvedej tel. a ono ho to snad přejde. Je klidně možné, že oděrky nechal být a akorát to teď se svou lekavou povahou zase rozsekal a hledá sponzora. :-)
Nohis
Nováček

Odeslat příspěvekod 4x110mm 2. 9. 2011 16:55

A nebo to bylo úplně jinak a vy tu vymýšlíte pasti na chudáka ***** :D
Jsem ortodoxní, uvědomělý, osvícený a bravurní cyklista a za to byste mi měli tleskat O:-)
4x110mm
Inventář

Odeslat příspěvekod Jouda.II 2. 9. 2011 17:10

ultima__ratio píše:1. Soudní poplatky platí žalobce, pokud tedy žalobce žalobu vyhraje, tak je platí nakonec žalovaný

To je pěknej bláíbol. Rohodně to není automaticky
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod Sollers 2. 9. 2011 19:41

blábol to není. Naopak je to pravda ;-)
Sollers
Nováček

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 2. 9. 2011 19:50

Já mám vždycky pravdu. 8-)
ultima__ratio
Inventář

Odeslat příspěvekod tommy407 2. 9. 2011 22:23

LastHunter píše:Zajímá mě, zdali na to má právo, jestli neplatí nějaká promlčecí lhůta a jak to mám řešit.

Promlci se to v tomhle pripade za 2 roky od vzniku skody, takze je to blizko, zahajene soudni rizeni ale beh lhuty stavi. Ty musis prokazat, ze jsi skodu nezavinil, coz vzhledem k tomu prestupku asi pujde spatne. Na druhou stranu on musi prokazat (mimo jine) vznik skody a jeji vysi. Jestli ma jen fotku od poldu a s odstupem roku mozna nejakou fakturu na kdo vi co, tak to asi pujde dobre zpochybnit. Mozna by to z casti slo hodit i na spoluzavineni (jednou z pricin vzniku skody byla i jeho neprimerena reakce).

-- 2. 9. 2011 23:42 --

Nohis píše:Je klidně možné, že oděrky nechal být a akorát to teď se svou lekavou povahou zase rozsekal a hledá sponzora. :-)

Jo, to je mozny, tim by slo taky argumentovat, pokud tomu podle foto fakt nic nebylo. V tom pripade ignorovat.
tommy407
Nováček

Odeslat příspěvekod tsunami 3. 9. 2011 06:15

Způsobil jsi mu škodu? Způsobil, tak zaplať. Ale zaplať to co byla skutečně škoda...
Zjisti si jaký skůtr to byl, jestli to je nějaká čína, tak může také stát celý 30k peněz. Jestli to byl nějaký Burgman, tak cena může klidně odpovídat.

Kecy o tom jak byste někomu kdo se vysekal kvůli chodci, který mu vlezl do cesty , rozbili hubu nebo kecy o "přehnané" reakci jsou zábavné. Už jsem párkrát byl v situaci kdy mi někdo z chodců vlezl do cesty. Někteří mi ještě nadávali co jsem si dovolil je upozornit na zhovadilost jakou udělali místo aby byli rádi, že jsem se jim zvládl vyhnout a nezranil/nezabil je.
tsunami
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 3. 9. 2011 07:03

No motorkář se měl o náhradu škody přihlásit dříve, teď už se mu bude po roce těžko prokazovat výše škody. :mrgreen:
ultima__ratio
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka