ako ďaleko vám skapalo auto

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mtb_ 9. 8. 2011 08:13

Napadla ma taká otázka - z akej diaľky ste museli cestovať domov bez auta. Že Vás auto nechalo na ceste a museli ste ho tam predať/zošrotovať, prípadne nechať v oprave.

-- 09 Aug 2011 08:17 --

U mňa je to 800km.
V noci v sobotu o 4hod odišiel alternátor na odbočku na Latisana v Taliansku. Smeroval som do Milána.
Odťahovka do servisu. Servisák prišiel o 9tej. Nový alternátor bol až v stredu tak sme taxíkom došli do Udine tam si 4 hodiny posedeli v pizérke a domov vláčikom cez Rakúsko do Bratislavy...
Náklady na cestu - 4 ľudia auto do ITA cca 2300 korún - cesta naspeť vlak + vlak SK cca 10000 korún.

OPRAVA - V STREDU BOLO AUTO OPRAVENÉ - v pondelok objednaný alternátor, v utorok prišiel, v stredu auto OK.
Naposledy upravil mtb_ dne 9. 8. 2011 08:46, celkově upraveno 1
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod sprint 9. 8. 2011 08:24

Škodovka mě, ani nikoho z rodiny, nikdy nikde nenechala. 8-)
Yeti 1.8 TSI 4x4
Honda PCX

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod mtb_ 9. 8. 2011 08:32

bez povestí a bájok sprint poprosím. Lebo pošlem na teba Ata-atu a ten s tebou narobí šarapatu
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod sprint 9. 8. 2011 08:37

Já vím, že je to těžké pochopit. Hlavně pro majitele "premiových" zahraničních bouráků.
Yeti 1.8 TSI 4x4
Honda PCX

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 8. 2011 08:38

Uf, to teda asi není příjemný zážitek. Já nebudu tvrdit jako sprint, že mě nikdy auto nikde nenechalo, ačkoliv je tomu tak, ale nechci to zakřiknout ( ťuk, ťuk, ťuk ). Jediná malá pravda je v tom, že se utěšuju, že například na ten tebou zmíněný alternátor bych asi tak dlouho se škodovkou čekat nemusel.

Na tvém případu je ovšem velmi poučné to, kolik stála cesta domů. Já naprosto nechápu lidi, kteří odjíždějí k moři autem ( a jedno jestli Itálie, Chorvatsko nebo kam už ) a nemají u sebe naprosto žádnou finanční rezervu ( nebo minimální ), nemají zaplacenou asistenci a spoléhají se, že jim to prostě vyjde.

JAK BLÁHOVÉ.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Kibitz 9. 8. 2011 08:39

30km. odesla zapalovaci lista. ale bylo to na 8let stare fabii, takze nic na co by nebyl narok a hlavne oprava svepomoci za 10min.

-- 9. 8. 2011 08:43 --

jinak jsou dnesni auta oproti starym (i kdyz byly novy) hodne spolehlivy co se tyka samotne mobility. sere se spis prislusenstvi. na druhou stranu, driv se kaslalo na nejaky preventivni vymenovani dilu
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod mtb_ 9. 8. 2011 08:45

mello bolo to A6 - 4roky staré tak neviem či ten alternátor na škodu by bol s opravou skôr. Asi som to blbo napísal, auto bolo opravené v stredu.
Tvoj príklad ako ľudia chodia bez rezervy - len odťahovka stála ďalších cca 1500SKK, taxík do Udine radšej sa už ani nepametám. Od vtedy do auta aj na otočku si pribalím radšej ruksak a celé topánky + nejaká bundička. Aj keď je teplo. Radšej to nechám v aute ale nech sa mi to špatne neťahá.
Známy mal nehodu na hraniciach na ceste z Chorvátska domov. Asistenčné služby predplatené, ale za odťah + transport domov celá rodina cáloval a až doma vybavoval peniaze speť.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 8. 2011 08:51

Je to přesně jak píšeš. Ono se to nakonec celé nasčítá a je z toho venku průšvih jako Brno. Je pottřeba mít vždy peníze na nejdražší možnou počítanou opravu, která se dá ještě udělat v zahraničí ( u mě počítám okolo 1500 eur - třeba spojka nebo turbo ) , na případný odtah z cílové destinace až domů ( u mě cca. 800 eur ) a na cestu vlakem nebo letadlem domů ( takže u mě cca. 1500 eur. ) suma sumárum bez rezervy 4000 eur bych ho HR nejel
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod JardaB 9. 8. 2011 08:59

Nebylo lepsi pujcit si auto a pockat v tej Italii? Ja bych to teda asi resil tak, ze bych koupil par baterek a dojel domu ;-) A takovej balik jako Mello bych zas nevyplaz, vzdycky se najde reseni, predloni znamymu dovezla odtahovka druhe jeho auto a tu podelanou oktafku odvezla do servisu doma, rozpadlo se turbo v Alpach, celkem to vyslo asi na 15 litru ;-)
Naposledy upravil JardaB dne 9. 8. 2011 09:01, celkově upraveno 1
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod sts_v8 9. 8. 2011 09:00

Nikdy mě nikde nic nenechalo. Teda jednou když sem nedobrzdil, ale to bylo kousek od bydliště.

Co sem tak vysledoval, tak auta umíraj jen lidem co se k nim chovaj jak dobytci, takže jim to patří 8-)
brum vruum | za XM nemá lidstvo žádnou rozumnou náhradu
sts_v8
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 9. 8. 2011 09:01

Nikdy neříkej nikdy
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod sts_v8 9. 8. 2011 09:12

Je možný že mě někdy někde něco nechá, přeci je to jenom spotřební technika.
brum vruum | za XM nemá lidstvo žádnou rozumnou náhradu
sts_v8
Štamgast

Odeslat příspěvekod mtb_ 9. 8. 2011 09:21

JardaB píše:Nebylo lepsi pujcit si auto a pockat v tej Italii?

To sme zvažovali ale ísť do Milána sa nám už neoplatilo, nestihli by sme čo sme potrebovali. A stráviť 4 dni v Taliansku 4 ľudia + štvrtok v dubnu nič moc. A hlavne keď sme tam šli pracovne = ľudia s ktorými nemusíš sa flákať po Taliansku.
Požičovňa odmietla požičať auto, ktoré by opustilo Taliansko ľuďom z východnej Európy. Ešte nebola únia.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 9. 8. 2011 09:26

Jo tak, ja myslel ze se jednalo o minulou sobotu ;-)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod burty s krenem 9. 8. 2011 09:30

100km a taky alternator
VW Golf VI Variant 1.4TSI 90kw (@103)
Ford S-max 2.2 TDCi 147kw
burty s krenem