Dotahovaní kol

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MoSSiN 26. 3. 2011 12:00

Zdravím mam takovy trivialni dotaz : po vymene kol se mi stale po nejakem poctu km kola povoluji...a to jsem to dotahoval opravdu fest....co s tim ?
MoSSiN
Nováček

Odeslat příspěvekod Anonymni 26. 3. 2011 12:02

to je divný, já teď přehazoval zimní->letní a tak jak sem je fest zatáhl, tak šly pěkně ztuha povolit, a to se říká, že po několika km by se měly kola dotáhnout (což jsem neudělal) .. mám 5 šroubů
Anonymni

Odeslat příspěvekod MoSSiN 26. 3. 2011 12:12

Mam 4 srouby,ale problem vidim v tom, ze na konci sroubu je kole cili to zmensi hloubku orechu a jeden sroub to jiz odnesl hranou...vubec nevim co s tim....vidim to na nejaky pneuservis ale zas to je zbytecna investice....minulou zimi jsem tez menil kola, ale ty byly o poznani uzsi a tez jsem nemel potrebu je dotahovat....
MoSSiN
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 3. 2011 12:22

Zbytečná investice.....no jak myslíš.....až se ti to někde povolí a ty se rozvaříš, bude pozdě plakat na fóru.....
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod MoSSiN 26. 3. 2011 12:29

vsak jasne ze v tomto uhlu pohledu mas pravdu... :tleskani
MoSSiN
Nováček

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 3. 2011 12:30

a nepoužíváš špatné šrouby? tj. s kulovou dosedací plochou na disky s kuželovou dosedací plochou? Případně nepoužíváš šrouby určené na plecháče i na hliníkáče?
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 3. 2011 12:32

Opačně to předpokládám lze - užít šrouby na hlliníky i na plechy?
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod martinsip 26. 3. 2011 12:34

Já používám stejný šrouby jak na hlínu, tak na plech. Spíš ale mám problém je povolit. Naopak jsem ale ztratil 2 pojistný šrouby :-\
martinsip
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 3. 2011 12:36

Já používám šrouby taky jen jedny a povolit to je taky sakra problém, jen už si nevzpomínám, jestli to de povolit hůř na hliníkách nebo na plechách.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod MoSSiN 26. 3. 2011 12:37

Pouzivam jedny jak na plech tak na hlinik...to ano...
MoSSiN
Nováček

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 3. 2011 12:44

každá automobilka to má jinak. Třeba takovej Peugeot (406) má na origo hlínách šrouby s plochou dosedací plochou a navíc s podložkou a na plecháče mají šrouby s kuželovou dosedací plochou. Samozřejmě pokud je zaměníš, je to problém
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 3. 2011 12:53

Tak koukám eště že mám škodovku :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod martinsip 26. 3. 2011 12:57

To se máš. Ty šrouby fakt stojej balík.

Ještě, že mám na Peugetovi dvoje hliníky :-P
martinsip
Štamgast

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 3. 2011 13:02

tak to si pro jistotu zkus cvičně namontovat dojezdovou rezervu, jestli bude držet na šroubech pro hliníky :-P
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod martinsip 26. 3. 2011 13:08

Pokud jsem auto objednal z ceníku na hlínách a pod autem mám plechovou rezervu, tak to snad na těch šroubech držet bude. To by teda jinak k tomu plecháči museli dávat ještě šrouby. Páč rezerva bez šroubů je mi na nic.
martinsip
Štamgast

Další stránka