Statici sem, tažná síla

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Špidla 24. 1. 2011 15:50

ok jen mi bylo divny ze tam zadny previs neni
ale teda nevim jak ste dosli k 7tunam? me to teda vyslo jenom 10kN..co pocitam blbe
Špidla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j3s 24. 1. 2011 16:21

Pokud se ptáš,co počítáš blbě, musíš uvést svůj postup. :-))
j3s
Štamgast

Odeslat příspěvekod zelvotron 24. 1. 2011 16:27

mlaskac píše:v fig. 1 i fig. 2 to je napevno ukotveno. Jen nevím kolik to bude tahat ten beton ze země tj kolik budu muset přidat do 0-3000mm hmotnost. Plán je vysypat všechny sloupky + vzadu udělat druhý falešn nosník kam se vleze cca 2x 3/100 6/100 m2 (na obou stranach) zhruba tuna + vlastní sloupky druhá tuna.

Chtěl bych tam dostat alespoň 4 tuny. takže se budou přitěžovat nosníkyv místě kde se to bude stát tak, aby to nezatěžovalo průhybem.

Plus mám udělán pokus s makrolonem tak aby se na jedné straně utrhnul a tudíž tam nikdy 400kg/m2 nebylo ve variantě. Okg/m2 za těžištěm 400kg/m před těžištěm.

tak ono reálně ten sníh bude pak stejně po celý šířce konstrukce, takže tohle je v podstatě mezní nepříznivej případ, ale samozřejmě nadimenzovat se to na něj musí. Hlavně to chce taky ty sloupky do tho betonu ukotvit tak, aby se to na ten beton přeneslo a sloupek z něj nevyjel.

j3s píše:U toho prvního nevidím žádné ukotvení do země a je to tedy volně stojící koza.

Goes už sem prý nechodí 8-P
zelvotron
Štamgast

Odeslat příspěvekod Špidla 24. 1. 2011 16:29

tj fakt :D...nvm jak se to ma pocitat v 3D tkze sem to spocital s pozitim selskyho rozumu ve 2D s polovinou zatizeni (jeden sloup ma jednu pulku, ten zadni druhou)
Špidla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zelvotron 24. 1. 2011 16:33

No sice nevím jak bys to chtěl počítat ve 3d, ale já a myslím že i všichni ostatní to počítali rovnováhou sil a momentů, to rovnoměrný zatížení jsem si nahradili svislou silou, která je 4,5 m od levýho okraje konstrukce a má hodnotu těch 9600 kg. A ty co nebyli líný to správně přepočetli na Newtony, lenoši jako já zůstali u kg :)
zelvotron
Štamgast

Odeslat příspěvekod Špidla 24. 1. 2011 16:49

tohle je jasny, ale :D snih prece na strechy pada rovnomerne
Přílohy
snih.jpg
Špidla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 1. 2011 16:51

mlaskac píše:ajif: tak přístřešek na auta snad řeší kde kdo (kroupy, sníh).

aha, já v úvodním postu nic o přístřešku pro auta neviděl :-[
anonymni

Odeslat příspěvekod mlaskac 24. 1. 2011 17:05

ajif: ale mě smeťák nevadí, myslel jsem řada lidí něco bastlí tak aby nedopadli tvrdě až se nějaký předpoklad nenaplní.

-- 24. 1. 2011 17:06 --

Špidla píše:tohle je jasny, ale :D snih prece na strechy pada rovnomerne

No měl by ale navrhovat stavbu pro případ "by mělo" může lézt do peněz.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod zelvotron 24. 1. 2011 17:17

Jasně, už jsem to tu i psal o pár postů předtím ;) Ale on to navrhuje na mezní nepříznivej stav, kdy mu ten sníh z nějakýho záhadnýho důvodu napadá jenom na tu vysutou část, což je z hlediska bezpečnosti naprosto správně.

Reálně je sice možná taková situace nepravděpodobná, ale ne nemožná - vítr to tam nafouká, nebo kdyby ta část byla třeba zastíněná něčím v okolí a sníh na ní odtál pomalejc atd atd.
zelvotron
Štamgast

Odeslat příspěvekod Špidla 24. 1. 2011 17:29

ok to dava smysl .. btw ten druhy sloupek se neda posunout doprava?
Špidla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlaskac 24. 1. 2011 18:24

spidla: Nedá
1. už je vybetonovaná asi dvouapůltunová základna pod každej a je tam zámkovka

2. šířka je dána, zbývá tedy pracovat s délkou. Kvůli stavebním omezením nemůže mít stavba více jak 25m2. Je to delší historie ale je to fakt ker vyváží zvýšené náklady.

tady to "konzultuju" proto abych dal statikovi správné předpoklady, protože statik řekne bude am tah pět tun kostky mají 4 stačí tunu přitížit.

Já to chci ale pritížit kombinací kontrukčních (platíš za zinkování) a dodatečných zátěží (plánuju odlejvat olověný válečky). Budu na to mít celé léto.

Samozřejmě tam bude možnost chytit to závitovkou pro případ nějakých problémů + tam bude stojka kdybych jel např na 14 dní pryč.

-- 24. 1. 2011 18:25 --

důvod proč to dělám je že k domu co jsme koupil na rekonstrukci mám možnost přistavět parkovací stání uvnitř oploceného pozemku (je to městská zástavba hustá) a musím se vlézt do 25m2.

S ohledem na to že u krup a sněhu platí ne jestli ale KDY tak to chci řešit komplexně.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 1. 2011 18:36

Nech to spočítat statika - musíš započíst jednak ten sníh, jednak užitné na střeše (např. ty když ho odmetáš) a dále součinitele zatížení apod. Taky se musí počítat případné návěje na střeše, pokud je vedle svislá plocha apod.

Síla, kterou tu všichni počítají, je tzv. charakteristická - tedy bez součinitelů zatížení a součinitelů materiálu. Výpočtovou sílu získáš teprve vynásobením jednotlivých zat. stavů jejich příslušnými součiniteli. Pro tvou představu - pro sníh je to 1,5. Tedy budeš mít sílu cca 100 kN tah. A to není vůbec legrace. Nezapomeň taky, že budeš mít na tlačeným sloupku cca 250 kN a to už je nějaký základ.

Nezapomeň taky na správný detail kotvení apod.

Prostě je toho víc.

Jestli máš takhle špatný podmínky, nech si to radši spočítat, včetně přípojů, kontroly průhybů atd atd. Těch pár tisíc se ti určitě vyplatí.

David
Davidof
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlaskac 24. 1. 2011 19:08

davidoff: však to udělám, ale statikovi musím dodat "vzhled" aon spočte materiálovou náročnost. Vydržet to prostě musí, když se dá udělat montovanej most.

zvažuju že tam dám ob tři metry táhla která to "podrží" a využiju toho např na solární panely.

jako mosty prostě by to vynášeli ty sloupky i na ohyb.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 1. 2011 19:57

Prober s ním i koncept a statický schema - to cos napsal není úplně jasný a možná je tam i jiné řešení. Máš půdorys a řez ?
Davidof
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 1. 2011 20:00

mlaskac píše:ajif: ale mě smeťák nevadí, myslel jsem řada lidí něco bastlí tak aby nedopadli tvrdě až se nějaký předpoklad nenaplní.

-- 24. 1. 2011 17:06 --

No měl by ale navrhovat stavbu pro případ "by mělo" může lézt do peněz.

taky sae to chystám bastlit :hm
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka