Moje první auto

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod brade 22. 1. 2011 03:18

Já to své první teprve mám, P407SW - už je se mnou dva roky a chystá se výměna. Udělám ale všechno pro to, aby se mnou i dál zůstalo (třeba jako auto pro přítelkyni). Udělalo mi úžasnou službu, a i když nad ním spousta z vás ohrne nos, bez chyb mi doteď najelo 70k km.

Vzpomínáte na svoje první vlastní auto? Jaké to bylo? A chybí vám? A máte ho pořád?
Jsem podnikatel, korupčník a mám protekční RZ! A ty body za rychlost už mám taky umáznutý, teď jen za ty chodce u stadionu
brade
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 22. 1. 2011 03:32

Daewoo Lanos, pořád je doma a občas s nim jezdim. :-)
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod janajda 22. 1. 2011 03:44

Trabant.
Byla s ním legrace, ale přidřenej motor udělal svoje.
Garáž: P5008 1.6THP
Živě: Lenovo R500&T510
janajda
Nováček

Odeslat příspěvekod hombre_71 22. 1. 2011 06:45

Opel Kadett 1.6i - velmi spolehlivé autíčko, kromě běžné údržby vlastně nepoznal servis. Bohužel před mnoha lety skončil v řetězovce :-( R.I.P.
hombre_71
Nováček

Odeslat příspěvekod charger 22. 1. 2011 09:06

NIssan Sunny GTI. Nedávno jsem ho prodal. Najeto hodně, stav nic moc a stejně mně nikdy nikde nenechalo. Zejména na mokru bylo dosti přetáčivé, ale mně se to líbilo. Vždycky na něj budu v dobrém vzpomínat.
Rust is lifestyle
charger
Nováček

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 22. 1. 2011 09:23

Škoda Felicia, doposud ji mám, je to srdeční záležitost. Jezdí doposud i po dvou dopravních nehodách.
:-)
ultima__ratio
Inventář

Odeslat příspěvekod lrotrekl 22. 1. 2011 09:55

Š110L r.v.1972, tabáková hnědá, motor vzadu, hnaná zadní náprava prostě pořádnej sporťák :D, skoro bych si ji nechal jako veterána, ale pak sem si koupil R5 1,4T, a s Shade jezdil chvílu brácha a bylo po ní....R5 mě opustila po roce, protože byl příliš postižena domácím kutilem a spotřeba oleje cca 5l na 1000km a cca dva klíňáky byla neúnosná... Jo ale povožení pěkný...
<---- Panorama zůstává dál ve Firmě/Rodině
<---- Přikůpili jsme jednoho maxíka.....
<---- Doblo Malibu 1,9 JTD (5let, 222 000Km) -> 22.10.2010 -> Doblo Panorama Emotion 1,6MJT (237 000km) -> 18.12.2015 -> Doblo Combi SX 2,0MJT
lrotrekl
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 22. 1. 2011 10:03

Peugeot 205 1,1Look, 1991, koupen v D za 150E se stavem tacho 205tkm, najeto 15000km prodan za 25000kc.
do ted na nej vzpominam
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB - doufám že moje poslední setkání s benzínem od Fordu :-D

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod JackNO.1 22. 1. 2011 10:05

Fiesta XR2i, vzpomínám s láskou :-) Sice jsem do ní nacpal spoustu peněz a musel jsem pomalu každý 2 měsíce do servisu, ale na tu radost za volantem, kterou mi to autí dalo, se asi nedá zapomenout :-)

Prodal jsem ji a za měsíc ji jouda rozstřelil na totálku. Holt ještě auto ze staré školy, který moc neodpouštělo chyby :-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod eLzyx 22. 1. 2011 10:09

Škoda 120L z roku 1986. Vlastnil jsem ji 1,5roku. Za tu dobu jsem s ní najezdil 35 000km a vyměnil 2x motor. Když jsem při opravě zadních brzd zjistil, že mi prodejce lhal o GO karoserie (hever šel do podlahy), tak jsem dal inzerát a tu škůdku koupila moje teta :oboze
Ta s ní jezdila 2roky, pak ji dala svému tátovi resp. mému dědovi, který ji provozoval další dva roky. Loni ji děda odvezl do šrotu. Konečně ji má ten správný majitel :twisted:
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Beaumont 22. 1. 2011 10:40

Ford Granada 2.0 V6 na dlouhodobé zapůjčení od kamaráda. Málo vídaná dvoudveřová karosérie, vypadala podobně (ale tohle je cizí fotka):
Obrázek
:love: :love: :love:

Auto bylo kapku neseřízené, takže žralo průměrně 23 litrů na 100 :D a jelo maximálně 120 km/h, ale byl to luxusní kočár. Dozadu v pohodě tři lidi, v nouzi čtyři (no jo, středoškoláci ;-) ). Během asi tří měsíců používání mě nechalo ve štychu jen jednou, když došel benzín a já to nezjistil včas kvůli nefunkčnímu palivoměru. :D Jinak jsem s ním dojel všude, i na maturitu. A byl jsem docela king, jediné šestiválce na gymplu jsme měli já a ředitel (krásnou Alfu 90 2,5 V6).

Jako první opravdu svoje jsem si pak koupil Uno Turbo i.e., taky super stroj, ale to je na jiné (delší) vyprávění...
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod JoKo_ 22. 1. 2011 10:58

moje prve vlastne auto bolo clio 1.2 16v dynamique a hned prvy mesiac mi ho vykradli {blbe, stare autoradio sony v hodnote par stoviek} a po troch mesiacoch mi ho jeden chlapec v kolone zrusil...
Obrázek

po takmer troch mesiacoch som ho dostal zo servisu {natahovacky s poistovnou} a o mesiac neskor som ho predal kamaratovi u ktoreho jazdi dodnes...

spominam nan v dobrom, pacili sa mi sedadla s lepsim bocnym vedenim ako standardne a celkom zivy motor na udavany vykon. samozrejme v ramci moznosti. akonahle sme uz cestovali traja, tak to bolo citit. a este spotreba bola slusna - 6l/100km...
JoKo_
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod robinhood83 22. 1. 2011 10:58

První auto byla felda 1,3 40kw. Dodnes jí mám "na očích", prodal jsem jí známému... Lepší nevidět, protože údržba moc neprobíhá a dostává i celkem kouř. To auto to zatím asi snáší, ale je otázka, jak dlouho...Já o ní pečoval s láskou, tak mě to trochu mrzí. :-)
robinhood83
Nováček

Odeslat příspěvekod gewehr 22. 1. 2011 11:02

S110R presne ten model co je na obrazku. Bolo to dobre zvezenie, na Skodovku az podozrivo, neskorsie 105 a 120 sa s tym nedali porovnat. Znarodneny priemysel mal zjavne o slove progres vlastnu predstavu.

Obrázek
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod Čendoslav 22. 1. 2011 11:09

Daewoo Racer 1.5 sedan z roku 1989...výborný motor nepostižený emisními limity, zábavný podvozek, kufr na dvě mrtvoly...za letních dnů jsem vysadil střešní okno, stočil boční okýnka, loket na dveře a proplouval krajinou...prodával jsem ho opravdu dost nerad, ale neměl jsem peníze na potřebnou renovaci...koupil jsem ho v září 2004 za 14.000 kč a v březnu 2006 prodal za 7.000 kč do AutoDiskontu, kde ho za nehorázně předražené peníze a s falešnou servisní knihou koupil nějakej chudák...
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář

Další stránka