Neosvětlený chodec? Kácet nebo nekácet

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Honza42 15. 11. 2010 10:12

Vesta je celkem blbost. Ožrala si ji stejně nenavlékne a neožralej soudnej člověk se objde bez ní. Stačí když počítá s tím, že ho řidič nevidí. To znamená, že v noci když jede auto, okamžitě se klidím do škarpy (nebo se alespoň ke skoku chystám). S vestou bych se choval stejně, nejsem magor, abych se nechal zabít.
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod Hyza 15. 11. 2010 10:14

Jeffe píše:
tomlaurin píše:Je v nějaké zemi schváleno něco, jako že chodec musí na pozemní komunikaci mát reflexní vestu, nebo nějaký svítící prvek?

Treba na Slovensku je to povinnost pro chodce mimo obce. Policie tam rozdava reflexni pasky nejen na skolach, ale treba i vecer pred kostelem "stealth babickam" v cernem. :)

jj, vsimam si ze to aj zacinaju ludia pouzivat, dokonca aj v obciach..je to hodne velke +
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 11. 2010 10:19

Taky to jednoznačně považuju za velký přínos.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m_tsch 15. 11. 2010 10:26

Svět je v té tmě barevnější.
Kdo chce Mellem bít, slováka si vždycky najde.
m_tsch
Veterán

Odeslat příspěvekod CHiP 15. 11. 2010 10:43

BigDude píše:tak proc nakonec premiova auta maji vsechny ty IR kamery... za chvili to bude standardni soucast auta, ja si priplatil..

Zatím jsme u povinného ESP, to ještě pár dekád potrvá :D
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009

Odeslat příspěvekod Bob 15. 11. 2010 10:49

I v Praze jsem minulý týden skoro sejmul holku:
Nesvítily asi dvě lampy a já zatáčel doleva a hned zase doleva. Pomalu jsem nejel, ale gumy zdaleka ještě nepískaly. Holku jsem neviděl. Blinkr jsem dával.
Po první doleva jsem vpravo viděl holku, která mi vyloženě sprintovala před auto. Byla relativně daleko, ale fakt pospíchala nechat se přejet. Prostě odmítla zastavit (resp. přejít do chůze) a mermomocí chtěla přeběhnout před autem - jak jsem ale točil doleva, tak se jí ale neustále prodlužovala dráha nutná k tomu přeběhnutí. Nakonec se mi podařilo zastavit a ona stačila proběhnout. Nepřejet některé chodce dá fušku.
Stejný problém je občas s cyklisty, kteří jedou souběžně se mnou po chodníku a najednou to střihnou kolmo na jinák prázdný přechod
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Ufi 15. 11. 2010 10:51

jako povinnost bych to nedal, ať nemají lidi pocit policejního státu, ale při nehodě bych dal neosvětlenýmu joudovi na silnici automaticky spoluúčast a akorát by se řešilo, jestli se změní na celou nebo to tak zůstane, teda pokud byl v silnici víc než bylo nutný.
jinak reflexní pásky na ruku stojí pár kaček, každej normální jí doma má, pokud courá venku večer po silnici.
a ještě by to chtělo jeden paragraf, že mám právo 3x praštit bejzbolkou cyklistu bez světel nebo přední odrazky. za posledních 14 dní bych si záhrál "baseballu" dosytosti
nikdy neříkej nikdy. to bylo: kdo si může takovej hnus koupit (roomster). a už ho mám doma.
Ufi
Nováček

Odeslat příspěvekod sprint 15. 11. 2010 10:57

a ještě by to chtělo jeden paragraf, že mám právo 3x praštit bejzbolkou cyklistu bez světel nebo přední odrazky. za posledních 14 dní bych si záhrál "baseballu" dosytost

Teď jak je brzy tma potkávám nějakýho každý den.
Opel Astra 1.4T
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod m4lcolm 15. 11. 2010 10:58

Dobrý duch píše:jo, jsou staty, kde musi mit decka reflexni prvky, u nas by to neproslo, protoze by se argtumentovalo, ze stara babka jdouci do kostela nebude mit reflexni westu

navic stará babka tam byla dřív než auta, tudíž má přednost :mrgreen:
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 11. 2010 11:09

Já mám z neosvětleným chodců stejnou hrůzu, jako ze zvěře.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod m4lcolm 15. 11. 2010 11:45

Ze zajetého chodce si gulášek neuděláš. Aspoň doufám :D
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod speleo 15. 11. 2010 11:50

Honza42 píše:Vesta je celkem blbost. Ožrala si ji stejně nenavlékne a neožralej soudnej člověk se objde bez ní. Stačí když počítá s tím, že ho řidič nevidí. To znamená, že v noci když jede auto, okamžitě se klidím do škarpy (nebo se alespoň ke skoku chystám). S vestou bych se choval stejně, nejsem magor, abych se nechal zabít.

+1
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Ferdax 15. 11. 2010 11:51

Táta mě vždy učil a dělám to tak, že pokud lze, tak vždy po setmění jezdit prostředkem - lidi, zvěř - více manévrovacího prostoru.
Proletáři všech zemí, vyližte si *****!
-------------------------------------------
Spinner: Ferdaxi, ty ubohá nulo! Nikoho tak primitivního a jednoduchého jsem ve svém životě dosud nepotkal! :D
Ferdax
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod brasci 15. 11. 2010 11:52

m4lcolm píše:Ze zajetého chodce si gulášek neuděláš. Aspoň doufám :D

:mrgreen:

-- 15 Nov 2010, 10:53 --

Ferdax píše:Táta mě vždy učil a dělám to tak, že pokud lze, tak vždy po setmění jezdit prostředkem - lidi, zvěř - více manévrovacího prostoru.

+1, toto robím tiež... samozrejme ak ide nejaké iné auto či už pred alebo za mnou a je rýchlejšie tak sa upracem na kraj...
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 11. 2010 11:53

Ferdax píše:Táta mě vždy učil a dělám to tak, že pokud lze, tak vždy po setmění jezdit prostředkem - lidi, zvěř - více manévrovacího prostoru.

Mě to učili táta i děda. Dělám to tak taky.
MELLO
MELLO

Předchozí stránkaDalší stránka