Další co to měl v ruce

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ace2 14. 10. 2019 10:33

Mě tak napadá co by člověk musel v autě dělat aby přehlídnul blikající policejní světla na dálnici. Ty záblesky jsou vidět i periferně a na dlouhou vzdálenost, to by musel jet snad zavřenej v kufru několik kilometrů. Ještě že to nebyla Tesla, ale starý Ečko. To by bylo konspiračních teorií na autopilota. :D
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 14. 10. 2019 10:39

Tomas B píše:https://refresher.cz/70180-Muz-chtel-cihlou-rozbit-okno-auta-odrazila-se-mu-zpatky-do-obliceje-a-zranila-ho-Vse-zaznamenala-kamera?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Ta tehla ho ani netrafila.
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod goes 14. 10. 2019 10:39

ace2 píše:Mě tak napadá co by člověk musel v autě dělat aby přehlídnul blikající policejní světla na dálnici. Ty záblesky jsou vidět i periferně a na dlouhou vzdálenost, to by musel jet snad zavřenej v kufru několik kilometrů. Ještě že to nebyla Tesla, ale starý Ečko. To by bylo konspiračních teorií na autopilota. :D

ma to i oficialni nazev, neco v duchu syndrom blizici se prekazaky. Jde o to, ze pokud jedes a mas pred sebou rovinu ci tak, tak se ti muze stat, ze se zahledis do jednoho bodu a prestoze vidis tu pekazku apod. tak jsi v podstate paralyzovan a nic neudelas.
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 10. 2019 10:48

Tomas B píše:takže jel pravděpodobně třeba i dle předpisů, ale nevěnoval se řízení, můžeme to uzavřít

uzavřít to můžeme tak, že jel moc rychle a proto nedokázal včas zareagovat. Kdyby jel tak pomalu, že by zareagovat dokázal, tak by jel přiměřenou rychlostí (opět bez ohledu na absolutní čísla)
anonymni

Odeslat příspěvekod goes 14. 10. 2019 10:50

jak muzes vedet ze by dokazal zareagovat? Jako co bych souhlasil je to, ze diky vyssi rychlosti nestacil zastavit. Ale pokud neragoval ve 150 vubec proc by mel reagovat ve 130?

Takze v tomto pripae nemuze byt rec o nejake neprimerene rychlosti, ale duvodem teto nehody by nebyla kolonka "neprimerna rychlost" ale "nedavani pozornosti"
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod ace2 14. 10. 2019 10:52

tohle neznám, znám jen target fixation. Kdy na ten jedinej strom široko daleko koukáš tak dlouho až ho fakt trefíš. Typicky na motorce, kdy motorka jede tam kam se koukáš a ne tam kam chceš aby jela. To jsou pak takové ty nedotočené zatáčky.

Ale jako takhle na dálnici, v autě, nevidět modrý světla a navíc před tím ani žádný pokus o zabrždění... to nepochopím.

A ty další nehody taky super. V plný rychlosti do převrácenýho kamionu jeden za druhým prásk, prásk, tady dobrej level.

to že se pokaždý někdo trefí i do té gigantické oranžově blikající šipky silničáčů to jsem taky nikdy nepochopil. Děsně by mě zajímalo jak se tohle může stát. Jako chápu že člověk něco trefí když se koukne na 10 vteřin do mobilu, nebo něco hledá v kastlíku, ale tohle byla nepozornost v řádu desítek vteřin. Navíc jel v pruhu a ne mimo tak snad se tomu trochu věnoval.
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 14. 10. 2019 10:52

A co to teda bylo když ani Ecko starý ani Tesla?
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod goes 14. 10. 2019 10:53

ace2 píše:tohle neznám, znám jen target fixation. Kdy na ten jedinej strom široko daleko koukáš tak dlouho až ho fakt trefíš. Typicky na motorce, kdy motorka jede tam kam se koukáš a ne tam kam chceš aby jela. To jsou pak takové ty nedotočené zatáčky.

Ale jako takhle na dálnici, v autě, nevidět modrý světla a navíc před tím ani žádný pokus o zabrždění... to nepochopím.

A ty další nehody taky super. V plný rychlosti do převrácenýho kamionu jeden za druhým prásk, prásk, tady dobrej level.

to že se pokaždý někdo trefí i do té gigantické oranžově blikající šipky silničáčů to jsem taky nikdy nepochopil. Děsně by mě zajímalo jak se tohle může stát. Jako chápu že člověk něco trefí když se koukne na 10 vteřin do mobilu, nebo něco hledá v kastlíku, ale tohle byla nepozornost v řádu desítek vteřin. Navíc jel v pruhu a ne mimo tak snad se tomu trochu věnoval.

target fixation byla definovana pri slevach rohliku v kauflandu u duchodcu, to nema s motorismem nic spolecneho
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 10. 2019 10:55

tak znova. Reagoval - brzdová světla svítila. Tudíž jel příliš rychle (na své schopnosti, na fyzikální zákony, na cokoliv) a důsledkem byla havárie.
Když se podíváš na video havárky cisterny, taky tam jsou auta, co stihla zastavit, a ponich auta, která to znovu nestihla a napálila to do cisterny nebo do aut stojících u kraje.
Zjevně ta rychlost vliv má, a můžeš to omlouvat jak chceš tou porozností - prostě pokud nemáš dobré reakce a pozornost, musíš jet pomaleji, jinak se staneš nebezpečím pro ostatní a takové bych třeba já chtěl z provozu eliminovat
anonymni

Odeslat příspěvekod goes 14. 10. 2019 11:00

a jak mel jet? jakou rychlosti mel jet? Mohl by jet 90 a nedobrzdil by treba stejne... 150 samo o sobe problem neni ani 200 ani 300. A opet.... rychlost tu nehodu nezpusobila, zpusobila ji nepozornost ridice. Na dalnici treba v cesku neni usek, ktery by byl tak neprehledny ,abys nedobrzdil do nuly z tri set...
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Tomas B 14. 10. 2019 11:01

ajif píše:
Tomas B píše:takže jel pravděpodobně třeba i dle předpisů, ale nevěnoval se řízení, můžeme to uzavřít

uzavřít to můžeme tak, že jel moc rychle a proto nedokázal včas zareagovat. Kdyby jel tak pomalu, že by zareagovat dokázal, tak by jel přiměřenou rychlostí (opět bez ohledu na absolutní čísla)

jsem doufal, že si děláš srandu, ale evidentně neděláš ;-)
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 10. 2019 11:05

goes píše:a jak mel jet? jakou rychlosti mel jet? Mohl by jet 90 a nedobrzdil by treba stejne... 150 samo o sobe problem neni ani 200 ani 300. A opet.... rychlost tu nehodu nezpusobila, zpusobila ji nepozornost ridice. Na dalnici treba v cesku neni usek, ktery by byl tak neprehledny ,abys nedobrzdil do nuly z tri set...

měl jet třeba 10, pokud je idiot a nečumí na cestu nebo není schopen reagovat.
Může jet 300, pokud se nikomu nic nestane.
Kua toto pochopí i osmileté děcko, takže víc polopatě to už vysvětlit neumím. Jestli tomu nerozumíš, tak běž vrátit občanku,. že jsi nesvéprávný ...
anonymni

Odeslat příspěvekod Tomas B 14. 10. 2019 11:09

ty seš jak kolovrátek, kdyby se věnoval řízení, mohl jet třeba i těch 300 co píšeš a zastavil by, nevěnoval se, tak nezastavil
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 10. 2019 11:10

je mi smutno, že tolik na první pohled inteligentních lidí nedokážu vnímat a chápat rozdíl mezi "rychlost XYZ km/h je nebezpečná" vs. "ten idiot jel moc rychle". První je obecné, druhé se týká konkrétní situace, schopností a následků.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka